Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
- 1
@Domenico: ja preferuję typ crema, jacobs dobre robi, w biedro są często promocje po 25 zł 500g.
@Domenico: dokładnie. z takich "codziennych" spoko sa mk cafe czy jakieś lidlowe, dallmayery etc. (espresso czy crema, co kto woli). szczególnie, że często zalewasz to mlekiem w jakimś latte. ale warto też czasem skoczyć do palarni po coś "ekstra" i wypić zwykłe proste espresso, które rozłoży na łopatki każde tchibo ( ͡º ͜ʖ͡º)
#kawatime po raz pierwszy i nie pomogła , może druga coś zdziała , chyba kiepski dzień się szykuje :(
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@egocentryczka: dlaczego pijesz kawę powiedz nam swoją historię
- 0
@Solitary_Man: @fe4n: nie, bo lubię ;D
- 32
Teraz pijcie ze mno kawę! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kawatime #zwierzaczki #zwierzeta #koty #smiesznykotek #smiesznypiesek
#kawatime #zwierzaczki #zwierzeta #koty #smiesznykotek #smiesznypiesek
źródło: comment_Aid46fGrvy4Zf0TPxNvgOn5isv6GrY3L.jpg
Pobierz@MaupoIina: lamparcik :D
- 1
@MaupoIina: @Refuse2Xist: bengale są piękne :D
- 2
@pnzr:
No ja ubieram się i wychodzę ;)
No ja ubieram się i wychodzę ;)
- 0
@MasterSoundBlaster: Ja wyszedłem 1,5h temu.. , no nie pospałem za wiele.
Zrobiłem sobie kawę, jeszcze nie wziąłem łyka, a już mnie kręci w bebechach.
#takaprawda #oswiadczenie #kawatime
#takaprawda #oswiadczenie #kawatime
@mowiejakjest: :D to jest najlepsze rano, dwa łyki i od razu piękna dwójeczka i cały dzień z głowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
@mowiejakjest: A jak do tego dojdzie jeszcze lekki kacyk i chcący się wydostać z powrotem na świat ostry kebab zjedzony na bani podczas powrotu do domu po imprezce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
Komentarz usunięty przez autora
konto usunięte via iOS
- 29
Mureny, szukam nazwiska właściciela słynnej (jednej ze słynnych?) warszawskich kawiarni z okresu międzywojennego. Wiem, że jego interes nie przetrwałby w dobie wojennej zawieruchy, gdyby nie to, że jeden z pracowników odnalazł kontener z transportem kawy w Finlandii (Szwecji?). Wydaje mi się, że napisał dwie książki, w których przedstawia swoje unikalne podejście do prowadzenia biznesu, ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć ich tytułów
#kiciochpyta #kawa #kawatime
#kiciochpyta #kawa #kawatime
konto usunięte via Android
- 1
Taktyk
- 5
@Filem00n @flirtini: @chonakawe: @KEjAf: @Wilt0n: Znalazłem - chodziło o Kordiana Tarasiewicza, palarnię kawy "Pluton" i kawiarnię "Fregata" mieszczącej się przy ul. Mazowieckiej.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kordian_Tarasiewicz
http://allegro.pl/zapach-swiezej-kawy-tarasiewicz-kawa-ze-smakiem-i6090303149.html (książka "Kawa ze smakiem")
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kordian_Tarasiewicz
http://allegro.pl/zapach-swiezej-kawy-tarasiewicz-kawa-ze-smakiem-i6090303149.html (książka "Kawa ze smakiem")

- 25
No więc dawno nie było #kawazgeuze, miałem trochę na głowie ale tak jak zapowiedziałem opiszę pokrótce metody obróbki ziaren i ich wpływ na smak.
Znane są dwie, a właściwie trzy metody obróbki ziaren kawowca. Jest to metoda "na mokro" (washed albo wet process), "na sucho" (natural/unwashed/dry process), a także takie pół na pół znane jako pulped natural, semi-washed.
Obróbka "na mokro" stosowana jest przede wszystkim w krajach, gdzie jest pod
Znane są dwie, a właściwie trzy metody obróbki ziaren kawowca. Jest to metoda "na mokro" (washed albo wet process), "na sucho" (natural/unwashed/dry process), a także takie pół na pół znane jako pulped natural, semi-washed.
Obróbka "na mokro" stosowana jest przede wszystkim w krajach, gdzie jest pod
źródło: comment_bNAHz79yDIWv7JVqAIssxVSZajXQVkUx.jpg
Pobierz- 2
@sailor_73: LaVazza popełnia dokładnie te same grzeszki, tylko target ma trochę inny, a i w swojej ofercie ma kilka trochę lepszych mieszanek (szczególnie właśnie dla HORECA), ale to dalej przemysłówka. Na szczęście się nie ceni przy tym jak rzemieślnicze palarnie, co robi wiele innych przemysłówek :D
- 3
konto usunięte via iOS
- 32
- 2
konto usunięte via Android
- 2
@Hannahalla: Krecik zawsze na propsie :D



























źródło: comment_nXnYu6eFnW6oYXmwY8Q2KJRN3z4J7tx3.jpg
Pobierz