@Domenico: dokładnie. z takich "codziennych" spoko sa mk cafe czy jakieś lidlowe, dallmayery etc. (espresso czy crema, co kto woli). szczególnie, że często zalewasz to mlekiem w jakimś latte. ale warto też czasem skoczyć do palarni po coś "ekstra" i wypić zwykłe proste espresso, które rozłoży na łopatki każde tchibo ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@ktoosiu: nigdy o nim nie słyszałem, żadnych zdjęć żaren, średnicy, nic... :P Ja bym nie ryzykował. Żadnej recenzji tak na szybko w sieci nie mogę znaleźć też.
  • Odpowiedz
@mowiejakjest: A jak do tego dojdzie jeszcze lekki kacyk i chcący się wydostać z powrotem na świat ostry kebab zjedzony na bani podczas powrotu do domu po imprezce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mureny, szukam nazwiska właściciela słynnej (jednej ze słynnych?) warszawskich kawiarni z okresu międzywojennego. Wiem, że jego interes nie przetrwałby w dobie wojennej zawieruchy, gdyby nie to, że jeden z pracowników odnalazł kontener z transportem kawy w Finlandii (Szwecji?). Wydaje mi się, że napisał dwie książki, w których przedstawia swoje unikalne podejście do prowadzenia biznesu, ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć ich tytułów

#kiciochpyta #kawa #kawatime
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No więc dawno nie było #kawazgeuze, miałem trochę na głowie ale tak jak zapowiedziałem opiszę pokrótce metody obróbki ziaren i ich wpływ na smak.

Znane są dwie, a właściwie trzy metody obróbki ziaren kawowca. Jest to metoda "na mokro" (washed albo wet process), "na sucho" (natural/unwashed/dry process), a także takie pół na pół znane jako pulped natural, semi-washed.

Obróbka "na mokro" stosowana jest przede wszystkim w krajach, gdzie jest pod
geuze - No więc dawno nie było #kawazgeuze, miałem trochę na głowie ale tak jak zapow...

źródło: comment_bNAHz79yDIWv7JVqAIssxVSZajXQVkUx.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sailor_73: LaVazza popełnia dokładnie te same grzeszki, tylko target ma trochę inny, a i w swojej ofercie ma kilka trochę lepszych mieszanek (szczególnie właśnie dla HORECA), ale to dalej przemysłówka. Na szczęście się nie ceni przy tym jak rzemieślnicze palarnie, co robi wiele innych przemysłówek :D
  • Odpowiedz
Czy spożycie kawy z datą przydatności "październik 2012" grozi czymś straszniejszym niż rozczarowanie? Kawa cały czas znajdowała się w szczelnej, nieotwieranej wcześniej puszce.

#kawa #kawatime #pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach