Jest jeszcze prawie środek nocy, a więc czas na #kawazgeuze ( ͡º ͜ʖ͡º) Dziś kilka słów opowiem o tym czym w świecie kawy jest Sngle Origin, czyli kawach jednorodnych i dlaczego wszyscy piją teraz single.

Czym jest zatem ten słynny Singiel? Jest to kawa pochodząca z jednego kraju, czasami gatunku, a często nawet plantacji i lotu (partii? trochę nie do końca), poddana jednakowej metodzie obróbki. Pojęcie te
geuze - Jest jeszcze prawie środek nocy, a więc czas na #kawazgeuze ( ͡º ͜ʖ͡º) Dziś k...

źródło: comment_Kw8DT4Ii9NjQnGtwUXZjPr3pLmAwI7H9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pytanie #kawa #kawatime

Spieniacz do mleka, żeby można było w nim podgrzać mleko w mikrofalówce, ale żeby nie był szklany? I żeby kosztował tak do 50 cebulionów. Jakieś propozycje?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polećcie jakąś dobrą i tanią kawę mieloną. Musi być bez tego kwaśnego posmaku. Najlepiej jakby była ogólnie dostępna i kosztowała ok. 15 zł za 250 gram. Do tej pory Lavazza Espresso z biedry w promocji, bo normalnie ponad dwie dychy kosztuje, a to za drogo.

#kawa #kawatime
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#dziendobry mirasy Poszukuje prostego (darmowego) programu do stworzenia bazy danych produktów. Jestem grafikiem i potrzebuję archiwizować nazwy tj. pozycje dla pewnej firmy i móc w łatwy sposób wysłać im zestawienie o danym parametrze (np. wszystkie etykiety o rozmiarze 10x100). Pomocna była by też funkcja wypluwania pdfa lub arkusza kalkulacyjnego. Jest coś takiego? Tylko nie mowcie, że Excel albo access...proszę ( ͡º ͜ʖ͡º)
#grafika
prisk - #dziendobry mirasy Poszukuje prostego (darmowego) programu do stworzenia bazy...

źródło: comment_PWPxTQprSeD4CmtCw23oqLPfJWsowNHH.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yberian: to Aeropress się sprawdzi. Można z tego zrobić spokojnie kawę "ala americano", można też bazę pod coś mlecznego, albo smakującą trochę jak z praski francuskiej.

PS
Cukier to zło ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz