Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
Ktoś jeszcze popołudniowa #kawatime ?
- 1
@jormungand87: na bogato, szkoda, że nie zostawiłem sobie pączka z rana na później. Stukam kubeczkiem!
konto usunięte via iOS
- 1
@Zircon: Jadę do sklepu, kupię jakieś ciastka!
3
Picie kawy zmniejsza ryzyko alkoholowej marskości wątroby.

"researchers estimated one cup a day was tied to a 22% lower risk of cirrhosis. With two cups, the risk dropped by 43%, while it declined 57% for three cups and 65% with four cups."
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Android
- 12
@anonimowy_kot: kawa z ekspresu, po turecku, rozpuszczalna?

konto usunięte via Android
- 3
dzień dobry mircy i mirabelki... czyżby zapowiadał się bardzo produktywny dzień? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#dziendobry #motywujemysiewykopki #juzczwartek #kawatime #kawa
#dziendobry #motywujemysiewykopki #juzczwartek #kawatime #kawa
źródło: comment_ZSR4UN2CHlAmUiUWHf7h7cdh6RuUzYvD.jpg
Pobierz- 1
@AndrewSzusty: po co Ci wiatraczek zimą? :| tlenu dostarcza? czy smród odgania^^ ?:d
Mirasy z #wroclaw polecacie jakąś fajną kawiarnie, (herbaciarnie?). Taką żeby można było spokojnie pogadać. Spotkałem koleżankę ze studiów, umówiliśmy się na wieczór i nie można takiej zmarnować (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) #kawa #kawatime #kiciochpyta
@vertebrae_verae: k2, czajownia, bema Cafe, piekna helena, mleczarnia, generalnie spojrz na link w opsie tagu Wrocławia
- 1
@vertebrae_verae: Herbaciarnia targowa. Cudowny klimat, super wybór kaw i herbat. W dodatku dość tanio bo tam chyba 10zł za czajniczek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 3
- 11
Też tak macie, że jak z rana kawusia nie wjedzie to nawet nie ma sensu rozpoczynać konwersacji z kimkolwiek?
Co za tym idzie, jakie dodatki do kawy preferujecie? ( ͡º ͜ʖ͡º) Cynamon? Miód?
#przemyslenia #kawatime
Co za tym idzie, jakie dodatki do kawy preferujecie? ( ͡º ͜ʖ͡º) Cynamon? Miód?
#przemyslenia #kawatime
Jaką kawę preferujesz?
- Rozpuszczalna bez dodatków 5.5% (34)
- Rozpuszczalna z mlekiem 29.2% (179)
- Parzucha czyściucha 22.6% (139)
- Parzucha z mlekiem 18.4% (113)
- Wole herbatkę zieloną 24.3% (149)
- 35
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Android
- 3
#dziendobry jest dobrze. Już wtorek. Nawet 16ty. Szybko leci. Pora wstać na #kawatime i wio do #pracbaza
- 2
do pracy rodacy, gowniaki na ferie #dziendobry #kawatime
@szaremyszki: Do pracy? Niektórzy dopiero kończą. W końcu do 6 trwa #nocnazmiana
- 28
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@Janusz_w_sandalach: prawdziwa miłość ;D dbaj ;D
- 1
@geuze: mobilna kawiarnia...hehe o tym samym myślę już od jakiegoś czasu aby z tym ruszyć w uk. Widziałem w de parę razy w opcji na samochodzie i na rowerze. Zastanawiałem też się nad lokalem ale to duży wydatek jak na początek. Ale opcja mobilna...muszę to jeszcze przemyśleć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 5
Kakaowe latte - mleko spieniane parowo, a zamiast espresso dałem mocną esencję z posłodzonego kakao. Przepyszne (。◕‿‿◕。)
#kawatime #kakao #oswiadczenie
#kawatime #kakao #oswiadczenie
źródło: comment_HRJPbGX2u0hRTbdJbzKDaEv6LCZXUZe2.jpg
Pobierz@miss_alice03: ekspresso*
konto usunięte via Android
- 0
@pogop: wygląda super :3
Witam mireczki potrzebuje pomocy, mianowicie nie wiem jaki wybrać ekspres do kawy. Musi byc w pełni automatyczny, sam spieniać mleko i sam czyścić przewody od spie ia ja mleka. Chodzi o to zeby podejść do ekspresu nacisnąć guzik i miec dobre late.be zbędnego mycia, jedyna czynność dodatkowa która dopusCzam to wyciagnięcie i schowanie mleka do lodówki.
#kawa #ekspresdokawy #kawatime
#kawa #ekspresdokawy #kawatime
konto usunięte via Android
- 3
@michalmerc: nivona albo jura. reszta to chińszczyzna.
@michalmerc: kolego odblokuj PM w profilu
Tak, w ofercie mam każdą Jurę dostępną na rynku. Nie wszystkie są na stronie.
W gratisie dorzucam świeżo paloną kawę :)
Tak, w ofercie mam każdą Jurę dostępną na rynku. Nie wszystkie są na stronie.
W gratisie dorzucam świeżo paloną kawę :)
- 195
- 14
@GraveDigger: Kocham Cię Guźcu. Tańcz ze mną walca
- 135
@rekt: :)
źródło: comment_OkbZl3svr5w5C0B3QbwGnY07upO2Dqp0.jpg
Pobierz- 12
Smutna wiadomość - dzisiaj w wieku 93 lat umarł Renato Bialetti - wynalazca najsłynniejszego "czajniczka do kawy"
artykuł Corriere della Sera
#italia #wlochy #kawa #kawatime
artykuł Corriere della Sera
#italia #wlochy #kawa #kawatime
źródło: comment_OERT5tD6IW1Jo7UEiIlIuiUdjX2YxWhE.jpg
Pobierz

























Dziś opowiem trochę o tym, dlaczego arabika jest królem kaw, tak jak jest król dżungli, gdzie i jak się produkuje kawę.
Kawa rośnie w klimacie podrównikowym. Największym producentem kawy jest Brazylia, która produkuje głównie arabikę (tak mniej-więcej 3:1 w stosunku do robusty). Drugim co do wielkości producentem jest Wietnam, który produkuje wyłącznie robustę. Tutaj można zobaczyć statystyki (podane w tysiącach 60kg worków).
źródło: comment_XT5Ta3U9xxvRh4vNmGgysALOdzbzSUhU.jpg
PobierzJuż nie mogę się doczekać powrotu do Hiszpanii, gdzie jeszcze kultura picia kawy jest nieco wyższa niż u nas ale przede wszystkim dlatego że jest większy wybór w przyzwoitych cenach.
Aczkolwiek żebym nie wyszedł na malkontenta, Polska idzie jak burza pod względem jakości serwowanej kawy i w ogóle większego zainteresowania
@Squarius: I nie zapominajmy, że Polacy mieli swój wkład w promocję kawy na świecie. Ja głównie kojarzę Jerzego Kulczyckiego i jego kawiarnie z kawą zdobytą w bitwie pod Wiedniem, ale może byli jeszcze