Niedziela jest? Czas więc na kolejny odcinek #kawazgeuze !

Dziś opowiem trochę o tym, dlaczego arabika jest królem kaw, tak jak jest król dżungli, gdzie i jak się produkuje kawę.

Kawa rośnie w klimacie podrównikowym. Największym producentem kawy jest Brazylia, która produkuje głównie arabikę (tak mniej-więcej 3:1 w stosunku do robusty). Drugim co do wielkości producentem jest Wietnam, który produkuje wyłącznie robustę. Tutaj można zobaczyć statystyki (podane w tysiącach 60kg worków).
geuze - Niedziela jest? Czas więc na kolejny odcinek #kawazgeuze !

Dziś opowiem tr...

źródło: comment_XT5Ta3U9xxvRh4vNmGgysALOdzbzSUhU.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@geuze: Dzieki za interesujący wpis, to kolejna, obok każdorazowej filiżanki aromatycznej kawy, cegiełka która powoduje wzrost zainteresowania tym tematem ;)
Już nie mogę się doczekać powrotu do Hiszpanii, gdzie jeszcze kultura picia kawy jest nieco wyższa niż u nas ale przede wszystkim dlatego że jest większy wybór w przyzwoitych cenach.
Aczkolwiek żebym nie wyszedł na malkontenta, Polska idzie jak burza pod względem jakości serwowanej kawy i w ogóle większego zainteresowania
  • Odpowiedz
@geuze: Przeczytane przy dobrej kawie. Czekam na więcej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polska idzie jak burza pod względem jakości serwowanej kawy i w ogóle większego zainteresowania tym tematem wśród ludzików ;)


@Squarius: I nie zapominajmy, że Polacy mieli swój wkład w promocję kawy na świecie. Ja głównie kojarzę Jerzego Kulczyckiego i jego kawiarnie z kawą zdobytą w bitwie pod Wiedniem, ale może byli jeszcze
  • Odpowiedz
Też tak macie, że jak z rana kawusia nie wjedzie to nawet nie ma sensu rozpoczynać konwersacji z kimkolwiek?

Co za tym idzie, jakie dodatki do kawy preferujecie? ( ͡º ͜ʖ͡º) Cynamon? Miód?


#przemyslenia #kawatime

Jaką kawę preferujesz?

  • Rozpuszczalna bez dodatków 5.5% (34)
  • Rozpuszczalna z mlekiem 29.2% (179)
  • Parzucha czyściucha 22.6% (139)
  • Parzucha z mlekiem 18.4% (113)
  • Wole herbatkę zieloną 24.3% (149)

Oddanych głosów: 614

  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@geuze: mobilna kawiarnia...hehe o tym samym myślę już od jakiegoś czasu aby z tym ruszyć w uk. Widziałem w de parę razy w opcji na samochodzie i na rowerze. Zastanawiałem też się nad lokalem ale to duży wydatek jak na początek. Ale opcja mobilna...muszę to jeszcze przemyśleć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Witam mireczki potrzebuje pomocy, mianowicie nie wiem jaki wybrać ekspres do kawy. Musi byc w pełni automatyczny, sam spieniać mleko i sam czyścić przewody od spie ia ja mleka. Chodzi o to zeby podejść do ekspresu nacisnąć guzik i miec dobre late.be zbędnego mycia, jedyna czynność dodatkowa która dopusCzam to wyciagnięcie i schowanie mleka do lodówki.

#kawa #ekspresdokawy #kawatime
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach