via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@JestemZSosnowca: Korki koło scc to jest jakiś dramat a najgorsze że tam jeździ komunikacja zastępcza za tramwaj xD

Ja jestem ciekawy co się będzie działo jak zaczną modernizować katowicki węzeł kolejowy. To będzie horror drogowy, kolejowy itd.

@szynszyla2018: Jak się w Katowicach coś nie spóźni to będzie cud
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Dlaczego #nieruchomosci w #katowice są takie tanie w porównaniu do innych dużych miast typu Kraków? Szukam czegoś do 35-40m (singiel) i widze że w kato mieszkania w blokach z wielkiej płyty można znaleźć już za 6-7k/m2 w miare senwonym stanie technicznym, a nie do generalnego remontu. I to nie mówię o totalnych obrzeżach, a w obszarze 5km od centrum. Jest tam coś takiego o czym
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Koronanona: W krk czy wrocku czujesz się jak mieszkaniec rozwijającego się, ładnego miasta. W Warszawie czujesz że możesz wszystko - nawet jak jest jest stuczne i na pokaz. A na śląsku?

W GOP czujesz się jak rasowy prol (fizol) którego sens istnienia to jakaś okoliczna fabryka skrzyń biegów - wszystko co na codzień widzisz i z czym się spotykasz jest podporządkowane przemysłowi i nieustannie Ci przypomina że jesteś co najwyżej
  • Odpowiedz
Czy w Katowicach istnieje coś takiego jak MDK ale dla dorosłych? Wiecie, że można sobie iść na jakieś zajęcia, ale że jest dużo rzeczy w jednym miejscu, łatwiej poznać ludzi itp. Wiem, że są fajne zajęcia teatralne, niestety tylko dla ludzi z orzeczeniem o niepełnosprawności. Absolutnie nie chodzi o to żeby to było darmowe, ale coś w rodzaju MDK właśnie, żeby był inny klimat niż w jakiejś szkole jogi czy czymś. #
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BlackPinguin: Miałem dokładnie ten sam problem we wrześniu (przylot do KRK 2:15) i dostać się do Katowic to był hardcore na maxa. Ostatecznie autobus miejski na dworzec w KRK i tam dosłownie dwie minuty na przesiadkę do Flixbusa!!! Na szczęście ten miejski staje zaraz obok stanowiska i własnym ciałem zagrodziłem drogę Flixowi xDDD Zatrzymał się, wsiedliśmy my i jeszcze jedna para z tego samego samolotu. Trochę lipa była bo były
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Potrzebuję Waszej pomocy.
Rekrutuję na stanowisko seniora w wewnętrznej rekrutacji w firmie i każą mi podać widełki zarobków.
Zakres odpowiedzialnosci: nietypowe zakupy inwestycyjne aktywów trwałych w branży energetycznej - kwoty będą szły w miliony. Mam wyszukiwać dostawców, negocjować ceny oraz warunki, sporządzać umowy, odpowiadać za oszczędności. Praca hybrydowa, rzadko wyjazdy.
Sprawdzenie kalkulatorów guzik dało.
Obecnie mam stanowisko niżej od 2,5 roku i przez podanie zbyt niskiej oczekiwanej kwoty na rekrutacji zarabiam nieco
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Brutalizm w architekturze. Kochasz albo nienawidzisz. Często stosunek zależy od tego, czy mieszkasz czy tylko podziwiasz. Oto chyba najbardziej zapomniane pomniki brutalistycznej architektury w Polsce: para bloków w Mikołowie.

Zaprojektowali je legendarni architekci - Henryk Buszko i Aleksander Franta, twórcy m.in. słynnego osiedla Tysiąclecia w Katowicach.

Pierwsze koncepcje osiedla "Reta" pochodzą z lat 1974-1975. Mikołowskie osiedle miało składać się z wielorodzinnych obiektów w układzie tarasowym. Według planów, każdy mieszkaniec miał mieć bezpośredni dostęp
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam miejsca +/- 70km od #katowice
Żeby byl:
- basen
- jacuzzi
- kameralnie w miare (wypad rano w dzien roboczy)
- zeby mozna bylo zaplacic za wejscie bez wykupowania noclegu w danym hotelu jesli to miesci sie w hotelu
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GoroMajima: w porządku tak - na poziomie mijuba. Kyoto to to nie jest, ale stosunek cena/smak bardzo git. Choć i tak od jakiegos czasu jak mamy ochote na sushi nie na TOP poziomie, to po prostu robimy je w domu - wychodzi jeszcze taniej i smaczniej.
  • Odpowiedz