Cześć! Mam nietypowe pytanie może ktoś pomoże, bo prześledziłem wszystko i odpowiedzi brak dot. przeprowadzki. Szukam miasta w Polsce w którym kupić mieszkanie i zostać 5-10 lat. Głównie jako bazę wypadową miedzy podróżami bo nie chce mi się już męczyć z wynajmem.

Praca zdalna #programista15k - więc nie ma znaczenia gdzie

Fajnie by było:
- Większe/średnie miasto
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DDum Bielsko-Biała:

Większe/średnie miasto - 170 k mieszkańców, więc średnie
Rozbudowane usługi gastro - ogólnie jest co zjeść, mamy sporo dobrych i trochę bardzo dobrych restauracji, ale nie nastawiaj się na gwiazdki Michelin
Nad rzeką, morzem, jeziorem - zbiornikiem wodnym - najbliżej masz jeziora Międzybrodzkie i Żywieckie (to prawie to samo w zasadzie), jakieś pół godziny drogi od Bielska. Różnych rzek też jest sporo w okolicy, pamiętaj jednak że to góry i inne w
  • Odpowiedz
@DDum: Mieszkam w Bielsku i ogólnie bardzo duży +. Nawet otwierają się teraz uniwersytety więc klimat studencki będzie rósł, jak i architektura, którą ostro teraz remontują. O reszcie typu bliskość natury i eleganckie widoki z okna już ktoś pisał. Podsyłam zdjęcie z mojego balkonu na największym osiedlu w mieście.
Winden - @DDum: Mieszkam w Bielsku i ogólnie bardzo duży +. Nawet otwierają się teraz...

źródło: IMG20230719202903

Pobierz
  • Odpowiedz
Lars von Trier robił miniseriale zanim to było modne. Gotowi na powrót do nawiedzonego szpitala? ???? Przedstawiamy plakat całej serii „Królestwo”.

Festiwalowa premiera ostatniego sezonu – „Królestwa: Exodus” lada moment na festiwalu mBank Nowe Horyzonty. Mamy dobre wieści dla wszystkich tych, których zabraknie we Wrocławiu – pierwsze kinowe pokazy (i to wszystkich sezonów!) w wybranych kinach już w sierpniu. Lista pokazów poniżej ????

Po dwudziestu pięciu latach od wydarzeń z oryginalnych serii znowu
GutekFilm - Lars von Trier robił miniseriale zanim to było modne. Gotowi na powrót do...

źródło: Krolestwo_PLAKATpl_LQ

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Będę jechał do Czech przez Kraków i Katowice. Jak najwygodniej zapłacić za autostradę? Ne mam żadnej z tych apek.

I na południe od Katowic to już jest free co nie?

#katowice #krakow
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Promilus: ale konkretnie gdzie jedziesz? katowice kraków normalnie płacisz przy okienku albo apką jak chcesz bo to prywatna stalexportu. Gliwice-wrocław masz za free od 1lipca
  • Odpowiedz
@Promilus: katowice krakow normalnie płacisz w okienku, jak jedziesz okazjonalnie to sobie zapłać normalnie w okienku, tragedii z czekaniem nie ma
  • Odpowiedz
  • 0
@RRybak Osobiście uważam że w momencie jak Krupa straci stanowisko to ten projekt zostanie zarzucony, już teraz Katowice mają na niego w------e i na rękę im jak GIOŚ czy WIOŚ przeciąga kolejny raz sprawę.
  • Odpowiedz
Hej, z którego z miast: Piekary Śląskie, Sosnowiec (Środula), Dąbrowa Górnicza najłatwiej dostać się komunikacją miejską na Stadion Śląski? Wybieram się na koncert Rammstein 31 lipca i zabookowałem kilka hoteli w tych miastach (w Chorzowie i Katowicach nie było nic budżetowego), ale ta aglomeracja to dla mnie jakaś dżungla i nie wiem jak to wygląda w praktyce z podróżowaniem tam. Według JakDojadę najkorzystniej wypada dojazd z adresu w Sosnowcu, ale może jacyś
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AgentGecko: Zmień hotel na jakiś w Bytomiu, w pobliżu przystanku tramwajowego. Dzięki temu dotrzesz tramwajem pod samą bramę Stadionu Śląskiego bez przesiadek. Ceny hoteli w Bytomiu także powinny być niskie.
  • Odpowiedz
@AgentGecko: aleś sobie wybrał xd no z tych trzech to faktycznie Sosnowiec. I dojazd pociągiem do Chorzowa. Generalnie korki cię polubią bo łudzie z Sosnowca zawsze stoją w korkach do Kato a potem jak wracają z pracy do siebie.
  • Odpowiedz
@sylwke3100 kurde jedzilo się tymi Ikarusami nostalglem.Pozniej w Zabrzu było tak że puszczali je tylko w dniu jak górnik grał mecz.Gosciu od nas z osiedla nawet jechał na dachu xD Co to się działo to ja nawet nie.
  • Odpowiedz