Gdzieś w okolicy paderewy jest jakaś mityczna piekarnia otwarta w niedziele?
A jeśli już muszę wsadzić dupę w auto, żeby do jakiejś podjechać to polecicie gdzie mają W--------E pieczywo?
#katowice
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pałacyk „Prittwitz” w Katowicach-Szopienicach

Budynek wzniesiono obok szybu "Prittwitz" kopalni Gieshe (dziś nieistniejącego ) zaś sama nazwa szybu nawiązuje postaci Wilhelma von Prittwitza, urzędnika spółki Georg von Giesches Erben.

Dokładniej daty zakończenia budowy nie ma, jednak gminna ewidencja zabytków mówi o latach 70. XIX wieku (choć co do tego są wątpliwości choć na pewno na początku XX wieku już istniał )

#slask #katowice #palac #zabytek
sylwke3100 - Pałacyk „Prittwitz” w Katowicach-Szopienicach 

Budynek wzniesiono obok ...

źródło: temp_file6851618792842159951

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Siema. Gdybyście mieli wybór studiować informatykę na #up w Krakowie albo na #us / #ue w Katowicach to co byście wybrali? I czy rzeczywiście poziom na pedagogicznym jest poniżej najgorszych oczekiwań, brudu i mułu. Wiem, że opcje nie za ciekawe, ale jest jak jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#studia #studbaza #krakow #katowice #
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sberatel: Wyklepać pewnie większość jako tako wyklepie, ale u niektórych Januszy możesz np. stracić w międzyczasie zawartość katalizatorów, natomiast u innych w gratisie ci jeszcze wypiorą środek w samochodzie. Jak idziesz do restauracji to chyba też nie wchodzisz do pierwszego lepszego chińczyka, gdzie 3/4 opinii mówi, że po ich jedzeniu będziesz rzygał dalej niż widzisz (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
Mirki mam pytanie. Gdzie najlepiej zaparkować w Katowicach przy Dworcu kolejowym w dniach piątek-poniedziałek, żeby nie zapłacić majątku? #katowice
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nieruchomosci #katowice #bk2 czy w ogóle ma sens w Katowicach kupić małe mieszkanie pod wynajem dla studentów? W kalkulatorze kredytowym mieszkanie wychodzi w razie koło 1k złotych, a widzę mieszkania o takim metrażu na wynajem nawet do 2,5k odstępnego. Jak tu wygląda rynek wynajmu schodzą w ogóle te mieszkania?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vateusz23 to jest rata stała więc nominalnie przy tych stopach, co są teraz, będzie taka sama

odstępne nie wiadomo czy będzie rosło a przy tym nawale nosaczy inwestorów w to wątpię

czasem trzeba coś odswiezyc, pralkę naprawić
a czasem mogę nie mieć
  • Odpowiedz
@Vateusz23: ludziom sie pala styki jak maja wrzucic wolny hajs w cos innego niz w rate kredytu xD mozna sobie te pieniadze w sp500 wrzucac i przez ostatnie 30 lat mialbys.. wlasnie ile wiecej x niz z mieszkania? I w sekunde mozna to uplynnic, bez szukania najemcy do kurnika, ktory moze przestac placic i r------c pol mieszkania. Jak juz chcialbym miec ekspozycje na nieruchy to moge sobie kupic kawalek nierucha
  • Odpowiedz
Dobra, ponton se kupiłem i trochę pospamuję. Gdzie na #slask są jakieś zbiorniki, żeby można było popływać rekreacyjnie własnym pontonem?

Na razie myślę sobie na spokojnie powiosłować, może potem dokupię silnik elektryczny, jak mi się to hobby spodoba.

Na razie znajomi podsunęli mi Pogorię 4 i Chechło (niby ludzi na materacach przeganiają do brzegu, ale ponoć nie rzucają się, jak się ma kapoki - może ktoś potwierdzić?).

Nie
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach