Nasz zakład będzie zamknięty przez 2 dni ze względu na "spadek zamówień" - produkcja będzie miała 1 dzień postojowego + 1 urlopu, uzgodnione ze związkiem - reszta biurowych pracuje normalnie lub bierze urlopy (O ILE NIE MAJĄ ZALEGŁOŚCI XD) na oba dni (nie można na 1) - pytanie do ekspertów: czy pod kątem prawa pracy jest to wszystko zgodne?
#pracbaza #praca #inspekcjapracy #januszex #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ahhh praca w #januszex to inny wymiar. W mojej ostatniej pracy, był WYMÓG robienia nadgodzin, minimum dwie soboty i 10 nadgodzin w tygoniu, jeśli ktoś tego nie robił, to był wzywany i miał rozmowę z prezesem, kierownikiem i majster XDD. Ogólnie, to tak wychowali sobie roboli, że pracowali po 10 godzin każdego dnia plus wszystkie soboty, i to chwalenie się zarobkami "ja to zarabiam 4,8 tys", tylko zapominali, że robią
Chicoxxx66 - Ahhh praca w #januszex to inny wymiar. W mojej ostatniej pracy, był WYMÓ...

źródło: temp_file.png2958485470165233463

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Chicoxxx66 Polacy są antysocialni i antypracowniczy. Mają myślenie typowe dla neoliberałów( dla Korwina i reszty). Związki zawodowe - nieroby, płaca minimalna - a, na co to komu. Dzieci robotników wierzę, że będą prezesami banków., dlatego pracodawcy mogą wszystko.
  • Odpowiedz
#praca
#pracait
#januszex
Pracuję na etacie jako grafik od wizualizacji, mam bardzo fajnych ludzi w biurze tak, że czasami nawet nie czuję, że jestem w pracy.
Jednak zachowanie szefostwa i zarobki to porażka.

Nie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mathias94: w pracy masz znajome twarze, pamiętaj o tym. Patrz na siebie, nie na innych.

Ze wszystkich poprzednich firm, jakikolwiek kontakt został mi może z 6 osobami, w tym z 3 bardzo dobry.
  • Odpowiedz
@mathias94: nie moja sprawa ale mordo, do pracy chodzisz dla pieniędzy a nie dla znajomosci, jeśli znajdziesz robotę za znacząco lepsza kwotę to bym się nawet nie zastanawiał, znajomi z pracy na chleb kasy nie dadzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Przeglądam sobie komentarze pewnej firmy i znalazłem takie coś. Muszę powiedzieć że bystre, żeby oceniać firmę również po elewacji - w sytuacji jak niszczy widok mieszkańcom.

Nigdy nie wpadłem na taki pomysł, ale wydaje mi się bardzo spoko. Bo faktycznie ten januszex ma ohydną elewację, remontu to dawno nie widziało i straszy ulicę.

#slask #januszex #dbajmyomiasto
K.....a - Przeglądam sobie komentarze pewnej firmy i znalazłem takie coś. Muszę powie...

źródło: P6nrfG2

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Klopsztanga: Zaraz fryzjera będą Julki oceniać na jedną gwiazdkę, bo nie ma 190 cm, Pizzerię na jedną gwiazdkę, bo pizzerman ma niewyjściową gębę. Zajebiste. Chociaż tyle, że ocena jest uzasadniona i można lać na autora ciepłym moczem
  • Odpowiedz
  • 329
@Chicoxxx66: ale że jak? Dzień dobry proszę to moje wypowiedzenie.
Żadnego wypowiedzenia narażasz nas na koszty, spotkamy się w sądzie.
Przecież to nawet odruchowo można wybuchnąć śmiechem
  • Odpowiedz
@Pshybysz Powinieneś zgłosić reklamację. Zwrot na mocy ustawy, co się powolujesz jest bez podania przyczyny i jak rzecz nie działa, to mogą ci nie zwrócić pieniędzy

te śmieszne procedury, to obowiązujące prawo i sprzedający ma rację
  • Odpowiedz
Mirki pytanko odnośnie #wypowiedzenie pracuje w danej filmie 7 miesięcy, jednak pierwsze trzy miesiące to okres próbny, teraz dostałem umowę na 2 lata.
Do okresu wypowiedzenia liczy się tylko czas po okresie podobnym, czyli 4 miesiące, co oznacza 2 tygonie wypowiedzenia, czy od początku zatrudniania czyli 1 miesiąc wypowiedzenia.

#kiciochpyta #praca #pracbaza #januszebiznesu #januszex
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@uberGoy: no ale z rachunkami zaniżonymi tak żeby się kary umowne zgadzały? Bo ja tak rozumiem to co napisałeś.

Formalnie to oni powinni zrobić tak, że: wypłacają czy tam wyliczają Ci wynagrodzenie w rzeczywistej wyższej wysokości i takie zgłaszają do ZUS, a potem potrącają sobie z niego kary do niższej wysokości. A oni zrobili to chyba tak, że uznali, że obniżają Ci wynagrodzenie, takie zgłaszają do ZUSU i w tym
  • Odpowiedz
Może mi ktoś wyjaśnić, czemu niektóre #januszex płacą najniższej minimalnej i dają ogromną premię. podam swój przykład pracowałem chwilę w firmie na produkcji gdzie miałem 19,5 brutto na godzinę UOP, jeśli zrobiłem dwie soboty i 10 nadgodzin w tygoniu, to dostawałem 4200 zł wypłaty XD

całe szczęście zmieniam pracę na typowo związana z kierunkiem studiów i na okresie próbnym będzie 4800 netto ()
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach