@technojezus: nie Wiem jak u ciebie ale u mnie paczkomaty obsługuje inny kurier niż przesyłki na adres i jak była u tego drugiego na samochodzie to pierwszy nie miał szans żeby do paczkomatu włożyć. Zauważyłem że z Allegro dostarczają w soboty bo widocznie tak mają w umowie natomiast z olx zawsze przeleży do poniedziałku
  • Odpowiedz
@darek-jg: Nie, to tak nie działa. Paczka przekierowaną moze umiescic kurier, który zabrał ją z magazynu - to jest najlepsze i najprostsze doręczenie. DEBIL i tyle
  • Odpowiedz
Kurcze fajnie że paczka z Chin do Holandii idzie mniej niż 7 dni, natomiast z Holandii do Polski idzie już ponad tydzień i końca nie widać w sensie status się nie zmienia. Ona chyba idzie na piechotę by być zeroemisja xddd
#aliexpress #postnl #inpost #zakupyzchin
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kurcze fajnie że paczka z Chin do Holandii idzie mniej niż 7 dni, natomiast z Holandii do Polski idzie już ponad tydzień


@b4a3: 2 miesiące temu to widziałem NL posta który jeszcze do polski nie wjechał, a tu kurier inpostu dzwoni, że u sąsiada zostawił... Przyszła sobie z nową etykietą, cóż muszę apkę inposta założyć zanim będę coś zamawiał.
  • Odpowiedz
  • 0
podniecasz się bo akurat kurier był w paczkomacie, równie dobrze może leżeć parę godzin.


@sberatel: sek w tym, że regularnie ten paczkomat jest opróżniany i często nawet ok 18-19 godzinie paczki wychodzą - tym się podniecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mieszkam sobie na wsi
Dziś podjeżdża sobie kurier pod bramę i trąbnął ze dwa razy zanim się zatrzymał

Wychodzę po paczkę i zwracam mu uwagę, że proszę by więcej nie trąbił i czy w mieście też tak trąbi, tu jest dzwonek, proszę go używać.

Oburzył się, zaczął się sapać bardzo, że w regulaminie inpostu jest że jak kurier się psa boi to może trąbić, że mam tabliczkę zdjąć to on przestanie trąbić

Słusznie mu zwróciłem uwagę

  • Tak 38.3% (23)
  • Nie 61.7% (37)

Oddanych głosów: 60

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@walking_on_the_moon: Tak jak normalnie szkaluję kurierskie zwierzęta, tak następnym razem niech zrobi jak dhl czy dpd i piznie paczką przez płot to będziesz biegał na odgłos samochodu.
Ile razy żeby coś załatwić z wsiurami, musiałem drzeć się na całe gardło, bo kundel na obejściu wielkości byka, a wsiur skitrany pewno walił wódę za stodołą i nie słyszał.
Dzwonek na wiosce działa raz na ruski rok, więc w sumie się nie
  • Odpowiedz
Mirki, mój powrót do domu chwilę się w czasie przedłużył i od kilku dni przedłużam paczkę w paczkomacie. Będę tam dopiero jutro wieczorem a mogę znowu przedłużyć do jutra do 12:40, faktycznie po tej godzinie już nie będę mógł odebrać czy tak czy inaczej zostanie do poniedziałku i nie muszę przedluzac?

#inpost
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 761
@onepnch: Mój rekord to paczka w 15 minut. Okazało się, czego wcześniej nie ogarnąłem, że sklep z którego zamawiałem i paczkomat do którego zamawiałem są dosłownie obok siebie (po przeciwnej stronie ulicy). Czyli kurier odebrał paczkę i od razu wrzucił do paczkomatu docelowego. A się wtedy wkurzyłem, że zamiast darmowego odbioru osobistego zapłaciłem za "transport" paczki o jakieś 50 m :)
  • Odpowiedz
@emerjot: podtrzymujemy współpracę z InPost, więc nadal możesz korzystać z ich usług, podczas składania zamówień na Allegro. Allegro Delivery to partnerski program dostaw dostępny dla klientów Allegro. W jego ramach możesz wybierać wygodne dla Ciebie dostawy do automatów paczkowych, punktów i na adres, mając pewność, że Allegro bierze odpowiedzialność za Twoją paczkę na każdym etapie jej podroży, w tym również za reklamację czy zwrot. Więcej informacji na temat usługi znajdziesz
  • Odpowiedz
#inpost #pytanie

głupie ale zaryzykuje

w jakis sposób odział wie co zrobić z paczką bez etykiety. z tego co widze oni tam tego dodatkowo nie etykietują....
idąc dalej sjąd kurier wie do jakiego konkretnie paczkomatu wrzucić paczkę i skąd system wie komu w danym paczkomacie otworzyć konkretną skrytkę?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kargulasty: Jak kolega wyżej pisał - paka i wszystkie dane są przypisane do skrytki. Kurier ma drukarkę i przed odbiorem drukuje etykiety, skanuje ją i otwiera mu się skrytka do niej przypisana. A jak nie ma drukarki to ma etykiety tymczasowe - małe naklejki z kodem kreskowym. Na oddziale są pracownicy od relabelingu, drukują i naklejają etykiety docelowe do paczek odebranych na etykietach tymczasowych :)
  • Odpowiedz
@rowerowa_panienka: raz sobie w Castoramie uchwyty przeglądam i strasznie podejrzana cena była, wbijam na allegro a tam za grosze ten sam produkt. Wziąłem zamówiłem, następnego dnia siedzę na kiblu i cyk powiadomienie, że paczka do odbioru, nawet 20h od zamówienia nie minęło. Czasem można dobrze trafić
  • Odpowiedz
Jak to jest w końcu z tym nadaniem w paczkomacie bez etykiety? Bo w apce mi kazało po prostu wrzucić przesyłkę do paczkomatu i tyle bez etykiety czy kodu, a teraz po kilku godzinach widzę w mailu, że napisali mi tam, żeby napisać na tym wyraźnie kod zwrotu. To w końcu to dojdzie czy nie dojdzie? Bo nie wiem czy rano wysyłać ponownie drugi raz, bo to coś uber-ważnego co musi dojść
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trotzig2586: no ja właśnie go nie napisałem, bo mi tak w apce podpowiedziało:

"nie musisz naklejać etykiety ani pisać kodu, po prostu wrzuć do paczkomatu".

Na stronie mają:

Na paczce nie musisz już naklejać żadnej etykiety ani umieszczać
  • Odpowiedz