Wpis z mikrobloga

Ile podwyżki requestujecie w czasach #inflacja jaką mamy? Tak się składa, że niedługo przedłużam umowę na kolejny rok. Przez ostatnie lata dostawałem: 33% (zmiana stanowiska), 12%, 22%. Uśredniając niech będzie to 20% rocznie.
Ale dostając tyle przy 20% inflacji wyjdę teraz na zero. A jednak kwalifikacje i exp lepsze, ssanie na rynku wszechobecne itd. Z drugiej strony chcąc podwyżkę dajmy na to 40% zastanawiam się czy nie przeginam pałki.

#programista15k #programista25k #programista35k
  • 9
  • Odpowiedz
@krabXT: ja bym popatrzył na stawki u konkurencji dla Twojego expa i stanowiska. To ze inflacja 20% raczej nie przekona pracodawcy
  • Odpowiedz
@krabXT To zależy, bo ten sam procent będzie inną kwotą dla różnych stawek "bazowych". Ja u siebie na przestrzeni ostatnich 2 lat trzy razy zmieniałem pracę (zp) i dwa razy miałem podwyżkę (p) i nowa stawka w porównaniu procentowym do poprzedniej wyglądała tak: zp -28%, zp +132%, p +24%, zp +41%, p +24%.

Podsumowując - proś nawet i o 50%, przecież Cię nie wyrzucą. I druga ważna rzecz - sama inflacja na
  • Odpowiedz
@krabXT: A znasz oficjalne widełki na swoim stanowisku? bo może te 40% jest realne i zmieści się, a może nie ma takiej opcji i trzeba szukać gdzie indziej
  • Odpowiedz
@krabXT mów że chcesz 50, nie akceptuj mniej niż 40.
3 lata temu to by było przegięcie i dlatego wszyscy mają takie odczucie. Trzeba się dostosować do panujących warunków finansowych.
  • Odpowiedz