@22kinga100: 8 masz w ING bez paprania się z zakładaniem konta osobistego. Myślę że nie ma sensu mrozić pieniędzy na dłużej niż 3mc, bo sytuacja jest tak dynamiczna, że co miesiąc praktycznie można znaleźć lepszą ofertę. Chyba że zależy Ci żeby to zapakować gdzieś i o tym nie myśleć w ogóle i mieć spokój żeby rosło.
  • Odpowiedz
tylko do 50k


@Mr_Przyjemny: to i tak sporo bo wedlug gus jakies 90% Polaków nie ma nawet 3 tys oszczednosci. Ale biorac pod uwage ruch CA (no troche oszukany ale jednak) to ciekawe czy mozna spodziewac sie wzrostow oprocentowania w innych bankach rowniez.
  • Odpowiedz
Wykopki w ramach walki z #orlen będą wspierać #shell firme która gnębi i okrada z każdego centa ludzi na zachodzie notując rekordowe zyski XD niee, to się nie dzieje, Wykopek to świadomy użytkownik i nie dałby sobie wciskać kitu ( ͡º ͜ʖ͡º)

A tutaj macie do poczytania komentarze tych "zobacz ile oni zarabiają, a ile my", "zobacz ile oni mogą kupić litrów paliwa, a ile my".
d.....u - Wykopki w ramach walki z #orlen będą wspierać #shell firme która gnębi i ok...

źródło: comment_1671615565Ql691b9QMXXeC9bbqosvwg.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z ostatnich odczytów wynika, że inflacja w USA spada. Nie wiem czy ten temat był tutaj poruszany, ale skoro USA importuje większość towarów i usług. Średniomiesięczny bilans handlowy w USA to zwykle przedział 60 do 80 mld $ przewagi importu nad eksportem.

W zasadzie od połowy września do połowy listopada 2022 mieliśmy index dolara na historycznych szczytach. Od połowy listopada dolar osłabił się w stosunku do pozostałych kluczowych walut o średnio 6-10%.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bestbas: nie aż tak inflacjogenny jak ci się wydaje, JPY od początku wojny osłabił się do PLN, porównując dzisiejszy kurs z tym 23 lutego, to o około 6%, a inflacja w Japonii wyniosła w listopadzie 3,7%. Zdecydowanie ważniejsze jest ograniczanie liczby pieniądza M1 w USA, co sukcesywnie się udaje, zniknęło już około 800 mld dolarów z obiegu.
  • Odpowiedz
Jak patrze na ceny ryb w gazetkach to stwierdzam że piedziele to i po prostu kupie pange w glazurze w delikatesach centrum albo w dino za 18.50 za kilogram, po prostu kupie 2kg i zapłace mniej niż 40zł.

W lidlu za kilogram:
Morszczuk - 62,90
dorsz polędwica - 85zł
halibut - 70zł
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mickpl: Dokładnie, mamy inflację wyższą niż dwa miechy temu, ponad 7x większą niż cel inflacyjny, a oni pieprzą o obniżkach stóp bo w JEDNYM mieisącu inflacja spadła o 0,5 pkt procentowego XD
Trzeba być nieźle odrealnionym żeby takie głupoty gadać. Ale widać ludzie w to wierzą nawet na wykopie XD Nic ino brać kredyt bo zaraz stopy 0% będą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz