Wszystko
Najnowsze
Archiwum
2
"Sklep" MediaExpert reklamacja
Witam, chciałbym się podzielić z Wami moim jedynym i raczej już ostatnim zakupie w "sklepie" Media Expert: 7 czerwca 2021 kupiłem w sklepie Media Expert nową konsolę Nintendo Switch Mario Red & Blue Edition Kiedy przyszła do mnie paczka konsolę rozpakowałem i przetestowałem, po jednym dniu...
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Siemannko, przestało mi działać podświetlenie w #pocketbook touch lux 4 po roku użytkowania. Produkt kupowałem przez oficjalny sklep #allegro i dali mi dwie opcje - albo #gwarancja od producenta ( wysyłają towar do producenta i to on decyduje co i jak) lub #rekojmia od Allegro i oni albo to wymienią albo naprawią. Co wybrać? Kiedyś gdzieś czytałem, że rękojmia jest dużo lepsza ale nie
- 0
Mirki, czy ktoś się orientuje na czym polega czas odpowiedzi na zgłoszenie gwarancyjne/reklamacyjne czy tam rękojmi? Czy to 14/30 dni odnosi się do tego czy dostaniemy jakąkolwiek odpowiedź? Czy już decyzję? Zgłosiłem wadliwy towar, a ostateczną decyzję dostałęm dopiero po 2 miesiącach...
#prawo #gwarancja #konsument
#prawo #gwarancja #konsument
- 0
@Adams_GA: Tak na prawdę to zgłoszenie było w momencie montażu, sam montaż podpisałem, ale z informacją, że dany produkt ma wady dodatkowo napisałem maila ze zdjęciami firmie montującej. Jak to nazwać? Produkt nie zgodny z zamówieniem? Przy rękojmi trzeba w zgłoszeniu napisać, że zgłaszam wady z tytułu rękojmi? Skończy się chyba tym, że odwiedzę radce prawnego. Dzięki za pomoc
- 0
@fff112: no powinieneś sprecyzować na jakiej podstawie co zgłaszasz i czego żądasz.
- 2
Siemanko,
zakupiłem (jak wiele osób na wykopie w tamtym czasie) Oculus Quest 2 ze sklepu www.scan.co.uk (UK ofc..) jakoś w listopadzie 2020.
Ostatnio zauważyłem że na ekranie mam jakieś smugi, jakby mały niebieski pixel a od niego smuga (moze to po prostu dead pixel?). Jak gram to tego tak nie widać, jednak na czarnym ekranie jest mocno widoczne. Na 1000% tego nie było, bo sprawdzalem dokladnie ekran po zakupie (zdarzaly się porysowane szkla od
zakupiłem (jak wiele osób na wykopie w tamtym czasie) Oculus Quest 2 ze sklepu www.scan.co.uk (UK ofc..) jakoś w listopadzie 2020.
Ostatnio zauważyłem że na ekranie mam jakieś smugi, jakby mały niebieski pixel a od niego smuga (moze to po prostu dead pixel?). Jak gram to tego tak nie widać, jednak na czarnym ekranie jest mocno widoczne. Na 1000% tego nie było, bo sprawdzalem dokladnie ekran po zakupie (zdarzaly się porysowane szkla od
- 0
@milo77: dzieki za odpowiedź :)
Dzisiaj chciałem nagrać/zrobić temu zdjęcie jakoś żeby ew komuś pokazać i zauważyłem ciekawą rzecz która zmienia postać problemu...
Wcześniej nie zwrócilem uwagi, ale ta świecąca smuga występuje na obydwu ekranach (prawe i lewe oko) w tym samym miejscu.. Teraz to juz sam nie wiem co to może być, błąd systemu? Bo jest to wszedzie, w grach, menu, a najlepiej widoczne jak np przytrzyma się wyłacznik
Dzisiaj chciałem nagrać/zrobić temu zdjęcie jakoś żeby ew komuś pokazać i zauważyłem ciekawą rzecz która zmienia postać problemu...
Wcześniej nie zwrócilem uwagi, ale ta świecąca smuga występuje na obydwu ekranach (prawe i lewe oko) w tym samym miejscu.. Teraz to juz sam nie wiem co to może być, błąd systemu? Bo jest to wszedzie, w grach, menu, a najlepiej widoczne jak np przytrzyma się wyłacznik
- 1
@lgtinio: Ciężko powiedzieć co to może być. Najlepiej jakby udało się to uchwycić na zdjęciu/nagraniu i skontaktować się z supportem Oculusa. Odpisują szybko
Dostałem tablet #lenovo (nie wiem, gdzie lbyl kupiony i nie mam rachunku) i się z----l. Mogę jakąś gwarancję producenta ogarnąć? #pytanie #elektronika #gwarancja #pytaniedoeksperta
7
Dlaczego nasz sprzęt psuje się tuż po gwarancji. Podcast

Spisek żarówkowy to nie mit. Niemal każdy z nas spotkał się sytuacją, gdy jakieś urządzenie zepsuło się dosłownie kilka tygodni po zakończeniu okresu gwarancyjnego. Przypadek? Na to pytanie probujemy odpowiedzieć w kolejnym odcinku podcastu TechnoTerapia.
z- 3
- #
- #
- #
Mam pytanie, czy niebieska farba na śrubkach dolnej pokrywy laptopa to jakaś forma zabezpieczenia producenta czy konsument przypadkiem nie rozkręcał laptopa? Szukałem odpowiedzi na to pytanie, ale zdania są podzielone stąd też chciałbym poznać opinię ekspertów. ( ͡º ͜ʖ͡º) #laptopy #komputery #pytanie #elektronika #gwarancja
To jest klej do gwintów żeby się same nie odkręciły i nie powypadały.
@Maklerino1244: Nie.
czy straciłem prawo do gwarancji
@Maklerino1244: Nie.
- 2
@Maklerino1244: To pewnie Loctite 243. Nie plomba. Zabezpiecza przed samoodkręcaniem się śrubek (np. od wibracji).
Zakupiłem z tydzień temu bieliznę markową, na jednej parze z 3 pojawiło się rozprucie po 2 dniach. Napisałem w tej kwestii do sprzedawcy, jakie rozwiązanie proponują. Otrzymalem odpowiedź, że mogą mi dosłać tą jedną parę bez wad i czy takie rozwiązanie mi odpowiada. Na produkt mam jednak jeszcze z 7 dni zwrotu, gwarnację i reklamację. Akceptować rozwiązanie sprzedawcy czy proponujecie jakieś inne rozwiązanie? I czy sprzedawca może dosłać tak jedną sztukę czy
- 2
@MisiekD: imo uczciwie podchodzi do tematu. Przecież nie zwrócisz mu bielizny
@MisiekD jeżeli produkt był w zapieczętowanym opakowaniu to bieliznę można jak najbardziej uznać za artykuł higieniczny, którego po otwarciu nie można zwrócić. W związku z tym propozycja sprzedającego wydaje się być sensowna. W ramach reklamacji sprzedający może zaproponować wymianę wadliwego towaru na przedmiot wolny od wad.
- 1
Od kilku dni laptop stoi na boku, podpięty do stacji więc nie jest używana nawet klawiatura, a dzisiaj z rana przywitał mnie taki piękny widok - szyba osłaniająca ekran pękła sama z siebie albo przy otwieraniu i nawet nie zauważyłem przez kilka dni ^^.
Mam jeszcze pół roku gwarancji NBD ProSupport ale czy jest w ogóle jakaś minimalna szansa żeby to uznali?
xps 13 9370
#dell #gwarancja #
Mam jeszcze pół roku gwarancji NBD ProSupport ale czy jest w ogóle jakaś minimalna szansa żeby to uznali?
xps 13 9370
#dell #gwarancja #
źródło: comment_1627544225iNAxKqmO7I33Nee7v2CoOw.jpg
Pobierz- 3
Ktoś miał podobny przypadek?
@smacznyy: Spodziewam się że po prostu odrzucą z tekstem podobnym do tego:
https://www.dell.com/support/kbdoc/pl-pl/000150456/przewodnik-po-problemach-zwiazanych-z-przypadkowym-uszkodzeniem-panelu-lcd-lub-panelu-plaskoekranowego-notebooka-ktore-nie-sa-objete-gwarancja-lub-umowa-serwisowa
@smacznyy: Spodziewam się że po prostu odrzucą z tekstem podobnym do tego:
https://www.dell.com/support/kbdoc/pl-pl/000150456/przewodnik-po-problemach-zwiazanych-z-przypadkowym-uszkodzeniem-panelu-lcd-lub-panelu-plaskoekranowego-notebooka-ktore-nie-sa-objete-gwarancja-lub-umowa-serwisowa
Szklana osłona wyświetlacza LCD notebooka Dell jest produkowana zgodnie z rygorystyczną specyfikacją i standardami oraz zazwyczaj nie ulega pęknięciu ani rozbiciu w ramach normalnego użytkowania. Ogólnie rzecz biorąc, pękniętą lub rozbitą szklaną osłonę uznaje się za przypadkowe uszkodzenie, które nie jest objęte podstawową gwarancją na komputer.
@oczkers: a masz 'accidental damage'? Jakbys mial to naprawia bez problemu, a jak nie masz to coz. Nie przekonasz sie dopoki nie zglosisz ;). Nic nie tracisz, mozesz tylko zyskac :)
28 czerwca oddałem słuchawki na gwarancję bo się zepsuły.
12 lipca otrzymałem info z inpostu, że przesyłka wraca do nadawcy bo serwis nie podał nazwy ulicy przy wysyłce.
Dwa tygodnie temu na infolini zapewniano mnie, że słuchawki przyjdą do mnie w max dwa dni.
Ponad tydzień temu kontaktowałem się przez mail i znowu zapewniano mnie, że słuchawki otrzymam w najbliższym czasie.
Do dzisiaj słuchawki nie doszły, na mailu cisza.
Co dalej z tym zrobić? Macie
12 lipca otrzymałem info z inpostu, że przesyłka wraca do nadawcy bo serwis nie podał nazwy ulicy przy wysyłce.
Dwa tygodnie temu na infolini zapewniano mnie, że słuchawki przyjdą do mnie w max dwa dni.
Ponad tydzień temu kontaktowałem się przez mail i znowu zapewniano mnie, że słuchawki otrzymam w najbliższym czasie.
Do dzisiaj słuchawki nie doszły, na mailu cisza.
Co dalej z tym zrobić? Macie
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@KlawyMichau: skontaktuj się z rzecznikiem praw konsumenta. Kumplowi chyba z 2msc po wydaniu stanowiska o naprawie przez serwis, sklep w którym kupił sprzęt go nie zwracał. Kumpel przeszedł się w końcu do rzecznika o 12, a o 19 miał telefon ze sklepu ze ma hajs do odebrania ¯\(ツ)/¯
- 0
Zostało mi 9 dni gwarancji na laptopa. Teraz zastanawiam się jeśli oddam go na rękojmię do Neonetu to mogą mnie łatwo wykolegować tzn przetrzymają go i zwrócą niby naprawiony i prawo gwarancji przepadnie. Może lepiej wysłać bezpośrednio do serwisu Huwaei?
#gwarancja
#gwarancja
Hej, czyściłem dziś wentylatorki w laptopie i po tym nie chce odpalić. Zero reakcji. Chciałem złożyć reklamacje do #xkom. Możecie doradzić jak to zrobić żeby już na samym wstępie nie odprawili mnie z kwitkiem?
#reklamacja #rekojmia #gwarancja
#reklamacja #rekojmia #gwarancja
@Syn_Krzysztofa jak miałeś plombę to lipa
- 7
@Syn_Krzysztofa: Dobrze, że ich oznaczyłeś. Teraz na pewno przyjmą reklamację.
hej, reklamowałem sprzęt agd w #mediaexpert i dostałem wiadomość, że mozna go odebrać.
niestety ani w SMS, ani na stronie po wpisaniu numeru reklamacji nie ma zadnych konkretów, tylko tyle, że "proces reklamacyjny zakończony, sprzęt do odbioru". mogę jakoś sprawdzić jak została rozpatrzona ta reklamacja czy jedyne co mi zostało to iść do sklepu?
#pytanie #kiciochpyta #agd #rtv #sklep #
niestety ani w SMS, ani na stronie po wpisaniu numeru reklamacji nie ma zadnych konkretów, tylko tyle, że "proces reklamacyjny zakończony, sprzęt do odbioru". mogę jakoś sprawdzić jak została rozpatrzona ta reklamacja czy jedyne co mi zostało to iść do sklepu?
#pytanie #kiciochpyta #agd #rtv #sklep #
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@Media_Expert nie dzięki, za radą kolegi @bojesiewody poczekam 14 dni
- 5
Cześć Mirki,
Kolejne już ostrzeżenie przed morele.net.
W marcu 2020 zakupiłem u nich części komputerowe (Procesor, płytę główną, dysk, ram, obudowe, zasilacz, chłodzenie).
Płyta główna MSI X570-A PRO przestała działać z dnia na dzień w dniu 16.06.2021. Po kilku testach okazało się, że rusza ze słabszymi procesorami natomiast z mocniejszymi nie startuje. Wyglądało to na sekcje zasilania.
Kolejne już ostrzeżenie przed morele.net.
W marcu 2020 zakupiłem u nich części komputerowe (Procesor, płytę główną, dysk, ram, obudowe, zasilacz, chłodzenie).
Płyta główna MSI X570-A PRO przestała działać z dnia na dzień w dniu 16.06.2021. Po kilku testach okazało się, że rusza ze słabszymi procesorami natomiast z mocniejszymi nie startuje. Wyglądało to na sekcje zasilania.
źródło: comment_1625757970ijjxXeLaegfNc1EkKmpsXH.jpg
Pobierz- 0
Mirki oddaje macbooka na gwarancje z PZU (kupiona w iSpot) z powodu problemu z tego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/57693159/rozszerzona-gwarancja-na-maka-konczy-mi-sie-kolo-l/ oraz to, że laptop ma problemy z ładowaniem baterii niezależnie od tego czy ładuję kostką czy monitorem z tą funkcjonalnością. Mam 2 pytania.
1. Korzystam z time machine, robię kopię zapasową co tydzień. Czyszcząc komputer przed oddaniem, a później odbierając chciałbym mieć identyczny stan, czy kopia w time machine wystarczy? Tam są kopie nawet programów
1. Korzystam z time machine, robię kopię zapasową co tydzień. Czyszcząc komputer przed oddaniem, a później odbierając chciałbym mieć identyczny stan, czy kopia w time machine wystarczy? Tam są kopie nawet programów
#sluchawki #elektronika #rekojmia #gwarancja
Po roku i 4 miesiącach od zakupu przestala dzialac jedna sluchawka w sluchawkach audioquest nightowl carbon, nie jest to na 100% wina kabla. W karcie gwarancyjnej od sklepu pisze ze na sluchawki jest tylko rok gwaranacji, a w karcie od producenta ze 2 lata tylko ze w Niemczech i Holandii... Sluchawki nie spadly ani nic, nie jest to na pewno
Po roku i 4 miesiącach od zakupu przestala dzialac jedna sluchawka w sluchawkach audioquest nightowl carbon, nie jest to na 100% wina kabla. W karcie gwarancyjnej od sklepu pisze ze na sluchawki jest tylko rok gwaranacji, a w karcie od producenta ze 2 lata tylko ze w Niemczech i Holandii... Sluchawki nie spadly ani nic, nie jest to na pewno
- 0
Siemka,
Orientuje się ktoś z was jak wygląda sprawa z gwarancją PS5 kupioną w amazon.pl? Mam opcję kupienia nowej sztuki z olxa, kupiona w amazon.pl.
Słyszałem, że na amazonie nie przysługuje gwarancja jeśli nie jesteś właścicielem konta z którego został zakupiony przedmiot, czy to prawda? Czy w takim wypadku można wysłać konsolę bezpośrednio do SONY i skorzystać z gwarancji producenta z pominięciem amazona? Wystarczy wtedy faktura zakupu czy oni to przyjmują po
Orientuje się ktoś z was jak wygląda sprawa z gwarancją PS5 kupioną w amazon.pl? Mam opcję kupienia nowej sztuki z olxa, kupiona w amazon.pl.
Słyszałem, że na amazonie nie przysługuje gwarancja jeśli nie jesteś właścicielem konta z którego został zakupiony przedmiot, czy to prawda? Czy w takim wypadku można wysłać konsolę bezpośrednio do SONY i skorzystać z gwarancji producenta z pominięciem amazona? Wystarczy wtedy faktura zakupu czy oni to przyjmują po
Podczas grania na xboxie tv sie resetowal, pojawialy sie kolorowe pasy. Przy ogladaniu tv lub netflixa to samo, reset co 5min a czasami jeden po drugim. Odeslalem tv do sklepu, zamawiałem przez allegro. Odeslali, niby sprawny. Okazalo się, że działa tak jak poprzednio. Odesłałem znów na gwarancję - zepsuta "logika" w tv (Cokolwiek to znaczy) - tv będzie za tydzień. Co zrobić, gdy znów nie naprawią? #tv #gwarancja
- 0
@zubru: jeżeli tv byl kupiony rok temu tez moge?
konto usunięte via Android
- 0

























#zakupy