@WielkaPesaNarodowa: aha to w takim razie Polska też powinna być dwubarwna, wszakże mamy LHS, tak samo Słowacja czy Rumunia ;)

BTW jedyny istniejący odcinek Rail Baltica to odcinek od Sestokai do Kaunas ;)
  • Odpowiedz
@Lifelike: Ta mapa mówi bardzo niewiele.

Jest 5 cywilizowanych krajów na niebiesko (Islandia, Szwecja, Finlandia, Belgia i Japonia). Reszta "niebieskich" krajów znalazła się w tej grupie, bo zapewne tamtejsze społeczeństwa mają inne podejście do kary więzienia. To nie jest tak, że w Liberii mają genialny system resocjalizacyjny i społeczeństwo, które brzydzi się przestępstwem.
  • Odpowiedz
@Lifelike: Cała afryka jest na niebiesko bo tam wymiar sprawiedliwości to kpina, w Indiach pewnie jest podobnie. Natomiast Islandia to jeden z najbezpieczniejszych krajów, więc nie jest tu zaskoczeniem, podobnie Japonia.
  • Odpowiedz
@Lifelike: Polacy w armiach niemieckich, rosyjskich, CK oraz przy Francji, często naprzeciw siebie. Legionisci Piłsudskiego podczas jednej z bitew mieli naprzeciw siebie dywizje po części złożoną z potomków zesłańców na Syberię. Śpiewali razem kolędę, ale na propozycję przejścia na ich stronę odpowiedzieli po rosyjsku"strzelcy syberyjscy się nie poddają"
  • Odpowiedz