wpisy
Najlepsze
Archiwum
- 253
Po moim ostatnim wpisie pod tagiem #gothic postanowiłem przypomnieć sobie za czym szalałem jako gówniak.
Padło na dwójkę, bo nie chciałem odbić się za bardzo od grafiki i mechaniki, na jedynkę przyjdzie jeszcze czas.
Pograłem sobie, połaziłem po mieście, wpadłem do burdelu, jak to w Gothicu.
Widać, że gra się starzeje, jednak robi to z godnością i dalej jest tak samo grywalna.
Za tym podejściem zwróciłem uwagę na aspekt gry, który zawsze
Padło na dwójkę, bo nie chciałem odbić się za bardzo od grafiki i mechaniki, na jedynkę przyjdzie jeszcze czas.
Pograłem sobie, połaziłem po mieście, wpadłem do burdelu, jak to w Gothicu.
Widać, że gra się starzeje, jednak robi to z godnością i dalej jest tak samo grywalna.
Za tym podejściem zwróciłem uwagę na aspekt gry, który zawsze
- robertx
- konto usunięte
- carving85
- konto usunięte
- ChuckNorris_
- +248 innych
- konto usunięte
- ChuckNorris_
- kobczyk
- Sejmitar
- choleryk
- +27 innych
- 143
@Songox25: nie napisałeś o jeszcze jednej ważnej rzeczy, która gniecie np. takiego Skysrima (który powstał 10 lat później). W zależności od Twojego stopnia i środowiska w jakim jesteś, to ludzie odpowiednio Cię traktują. Jak jesteś najemnikiem i chcesz wejść do górnego miasta, to strażnik Cię zatrzymuje i mówi coś w stylu: a co takie ścierwo jak ty, może chcieć od Lorda Hagena. A jak jesteś magiem ognia to paladyni się kłaniają
- konto usunięte
- konto usunięte
- kobczyk
- SzymFon
- TotalDisaster
- +138 innych
- 286
- konto usunięte
- k2Marko
- konto usunięte
- konto usunięte
- Evert
- +281 innych
- 7
- Jerry664
- konto usunięte
- KolegaPatryk
- Samuro
- wkrk
- +2 innych
@Evert: Nieważne po której jesteś stronie, Lobart i tak powie że jesteś po złej.
#!$%@?.
A TYM RENCAMI MU RZEPĘ RWAŁEM
#!$%@?.
A TYM RENCAMI MU RZEPĘ RWAŁEM
- Magromo
- gasu_kurobikari
- Viscop
- konto usunięte
- Evert
- +10 innych
- 29
- 336
Słuchajcie, słuchajcie, farmerzy Khorinis!
Na rozkaz wielmożnego Lorda Hagena ogłasza się, co następuje:
Chwała Innosowi!
Poprzedni posłaniec został zjedzony przez polne bestie, to napiszę jeszcze raz. Wynik negocjacji ze zbuntowanymi chłopami na wyspie Khorinis to jest jakaś porażka. Ja myślę, że to rolnicze, #!$%@? głupie społeczeństwo, ta #!$%@? banda wieśniaków która przyłączyła się do tych #!$%@?ów karakanów z farmy Onara to jest jakieś #!$%@? nieporozumienie. Jeśli tyle dla was znaczy, jeśli tyle
Na rozkaz wielmożnego Lorda Hagena ogłasza się, co następuje:
Chwała Innosowi!
Poprzedni posłaniec został zjedzony przez polne bestie, to napiszę jeszcze raz. Wynik negocjacji ze zbuntowanymi chłopami na wyspie Khorinis to jest jakaś porażka. Ja myślę, że to rolnicze, #!$%@? głupie społeczeństwo, ta #!$%@? banda wieśniaków która przyłączyła się do tych #!$%@?ów karakanów z farmy Onara to jest jakieś #!$%@? nieporozumienie. Jeśli tyle dla was znaczy, jeśli tyle
- konto usunięte
- konto usunięte
- matluck
- DarkAlchemy
- Kampala
- +331 innych
- 47
10/10
Oddaj ten posążek Innosa, bo ci go zabiorę na amen ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Kostek667
- konto usunięte
- Magromo
- konto usunięte
- konto usunięte
- +42 innych
- 85
bądź najemnikiem, lvl 16
bądź też terminatorem u Bospera i zarabiaj gruby hajs na skórach
miej ładny zapasik złota, over 9000
"podlevelowałbym sobie"
może by tak kogoś pobić
zbij samotnego strażnika
idź do Andre
"50sz i spoko"
okej, rozpoczynamy operację "#!$%@? w całym Khorinis"
kilkadziesiąt pobić i 3k grzywien później
wciąż masz over 9k golda, bo zarobiłeś na fantach pobitych obywateli i strażników
jesteś 25k expa do przodu
wszyscy Cię lubią, bo
- Kuork
- simon999
- teluch
- kyle8
- konto usunięte
- +80 innych
- 17
- 10
@szymon_jude: Autentycznie współczuję ludziom którzy ciągle o tym nie wiedzą. Chyba Shift + LPM + A/D, zabierasz po 100 przedmiotów jednocześnie.
- Quavitor
- konto usunięte
- sunnycoast
- Aer0
- yanushh
- +5 innych
- Im_CIA
- Sagez
- zgodzio123
- k2Marko
- Oszaty
- +1 innych
- 132
- AYY-LMAOO
- Ternax
- adamooo121
- Pan_Leszy
- bh933901
- +127 innych
- 13
Komentarz usunięty przez moderatora
- 286
@Priboi: a Ty idź usuń konto, zielonko
- 19
- konto usunięte
- kofiej
- Papilon
- Gdziezamiatasz
- Zing
- +14 innych
- 9
@Python: System walki w gothicu 3 jest tragiczny ;/ ile razy go zaczynalem, tyle razy go nie moglem skonczyc ;p
- konto usunięte
- kalectwo
- Izpqcw
- Tytanowy
- konto usunięte
- +4 innych
@sejsmita: w dwójce bierzesz miecz zamiast łuku, bo inaczej orki by rozjechały? :O nie miałem takiej sytuacji, zawsze właśnie łuk wybierałem, bo mieczem mnie pokonywały ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Mordziaty1988: sprzedały prawa tylko do G3+dodatek oraz G4+dodatek, aktualnie prawa do serii są w ich posiadaniu
@Mordziaty1988: sprzedały prawa tylko do G3+dodatek oraz G4+dodatek, aktualnie prawa do serii są w ich posiadaniu
- bolo2015
- spasiva
- Jurigag
- konto usunięte
- konto usunięte
- +3 innych
- 50
- berials
- Ignacyk132
- konto usunięte
- konto usunięte
- Nerlo
- +24 innych
A ja jak pierwszy raz grałem w Gothic i jeszcze nie kminiłem, że trzeba savów dużo robić, miałem wszystko na jednym savie i w momencie gdy już trzeba było robić jakieś misje z kopalnią (chyba to była kopalnia, na bank brama z kołowrotem) zamknąłem w niej bramę za sobą wychodząc i poszedłem dalej a gdy miałem tam wrócić a już było zasejwowane, brama się zbugowała i było można kręcić kołowrotem w jedną
- konto usunięte
- OmarBongo
- simon999
- bolo2015
- konto usunięte
- +2 innych
- 3
- 2
- 19
Mireczki dziś mija 15 rocznica wydania Gothica 1. Może grafika nie pozwalała, ale jak na tamte czasy to było świetne. Setki godzin spędzone na eksploracji. Jakie są wasze najlepsze wspomnienia z tą grą? Jakie sceny lubicie najbardziej? Piszcie!
#kiciochpyta #gimbynieznajo lub niepamietajo #gothic #piranhabytes #wspomnienia
#kiciochpyta #gimbynieznajo lub niepamietajo #gothic #piranhabytes #wspomnienia
- konto usunięte
- Xonar
- konto usunięte
- kalectwo
- Weles_89
- +14 innych
@Greczyn364: Najlepsza akcja to była jak za gówniaka się bodajże drugi akt przechodziło. Bylo się kompletnym gównem a te ćpuny z bagien Cię wysyłały prosto w jaskinie orków. Serce waliło gorzej niż po 3 litrach energetyka za 2 zł
- konto usunięte
- Greczyn364
- Waffenek
- Gawell
- bolo2015
- +7 innych
@Greczyn364: W Gothicu najbardziej imponowało mi to, że o ile pierwsze 15-20 minut gry (schodzenie do Starego Obozu i zbieranie przedmiotów) bardzo mnie nużyło, o tyle potem, z każdą chwilą wkręcałem się w klimat i fabułę coraz bardziej. No i to, że świat tam wydawał się tak brutalny i prawdziwy, jak zapewne wyglądałby naprawdę.
- konto usunięte
- Greczyn364
- Caishen
- Jerry664
- Gawell
- +2 innych
#gothic #elex #gry
Jest 15-lecie gry Gothic. Co myślicie o nowym projekcie PB i Nordic Games o tytule Elex. Wiadomo, że ma to być sci-fi postapo fantasy w dalszym ciągu na silniku Genome. Będzie hit czy kolejna porażka jak seria Risen. Czy przypadkiem nie lepiej było zainwestować w remake Gothica, bądź nowego Gothica?
Jest 15-lecie gry Gothic. Co myślicie o nowym projekcie PB i Nordic Games o tytule Elex. Wiadomo, że ma to być sci-fi postapo fantasy w dalszym ciągu na silniku Genome. Będzie hit czy kolejna porażka jak seria Risen. Czy przypadkiem nie lepiej było zainwestować w remake Gothica, bądź nowego Gothica?
- Im_CIA
- The_Good
- Moav
- CzarnyBelzebub
- konto usunięte
- +2 innych
1. Bądź Pepe
2. Pilnuj owiec
3. Wilki zjadajo owce więc masz #!$%@? u Onara ( ͡° ʖ̯ ͡°)
4. Przychodzi random i chce Ci pomóc
5. Dlaczego nie, przecież to jego #!$%@?ą wilki nie mnie xD
6. Random wrócił żywy (ʘ‿ʘ)
7. Wyżal się randomowi, że Bulko aka Pulko miał pilnować ale leci w #!$%@? i nic nie robi ( ͡° ʖ
2. Pilnuj owiec
3. Wilki zjadajo owce więc masz #!$%@? u Onara ( ͡° ʖ̯ ͡°)
4. Przychodzi random i chce Ci pomóc
5. Dlaczego nie, przecież to jego #!$%@?ą wilki nie mnie xD
6. Random wrócił żywy (ʘ‿ʘ)
7. Wyżal się randomowi, że Bulko aka Pulko miał pilnować ale leci w #!$%@? i nic nie robi ( ͡° ʖ
- Kozak_Lkr
- Krzys_uszatek
- konto usunięte
- herejon
- Nemesh
- +60 innych
- 5
- 306
Dziś swe 15 urodziny obchodzi jedna z najwspanialszych gier w jakie było dane nam zagrać, Gothic. Wypada tylko życzyć aby ta seria powróciła jeszcze kiedyś w glorii i chwale, a my ponownie mogli zanurzyć się w ten wspaniały, ale i mroczny świat w którym nie jeden z nas spędził setki godzin.
#gry #gothic
#gry #gothic
- Powstaniec
- Gother
- konto usunięte
- laiklaicki
- Cesarz_Polski
- +301 innych
@luki839: Zabicie pierwszego ścierwojada, przyłączanie się do starego obozu po raz pierwszy, pierwszy prawdziwy przyjaciel Wrzód, pierwsza potrawka z chrząszcza, pierwsze zapalone ziele, usłyszenie "twój ojciec zabawiał się z owcami" po raz pierwszy, pierwsze używanie kodów żeby "hehe wejść w ciała innych i oskubać ich ze wszystkiego xD", pierwsze zagubienie się w świecie żeby nas zarąbał jakiś troll, pierwsze "wstęp do tej knajpy mają tylko szkodnicy i krety", pierwsze spierdzielenie się
- luki839
- glutenfree
- hidd3n13
- pietrek16
- mosku
- +17 innych
- 16

- 226
GOTHIC równo 15 lat temu miał swoją premierę.
#gothic
#gothic
- Velsey
- MyroN95
- bolo2015
- konto usunięte
- konto usunięte
- +221 innych
- 177
- 120
- Raziel91
- konto usunięte
- Waffenek
- Komineczek
- Xuxire
- +115 innych
- 134
- konto usunięte
- trustME
- Raziel91
- odbytszatana
- Quenas
- +129 innych
- 143
- Jestem_Tutaj
- konto usunięte
- Gother
- kiciek
- CimBor
- +138 innych
- 67
- dasvolk
- Powstaniec
- Breaux
- Raci
- Krol_Pontaru
- +62 innych
Warto przeczytać, przynajmniej żeby nostalgnąć ;)
"Ale Beliar nie znosił widoku światła i niszczył wszystko, co Innos stworzył. Ujrzał wtedy Adanos, że w ten sposób nic nie może istnieć na świecie: ani jasność, ani mrok. Stanął więc między swymi braćmi i próbował pojednać ich ze sobą. Jednakże bez skutku. Ale tam, gdzie stanął Adanos, ani Innos, ani Beliar nie mieli żadnej władzy. W miejscu tym ład i chaos współistniały w harmonii. Tak
"Ale Beliar nie znosił widoku światła i niszczył wszystko, co Innos stworzył. Ujrzał wtedy Adanos, że w ten sposób nic nie może istnieć na świecie: ani jasność, ani mrok. Stanął więc między swymi braćmi i próbował pojednać ich ze sobą. Jednakże bez skutku. Ale tam, gdzie stanął Adanos, ani Innos, ani Beliar nie mieli żadnej władzy. W miejscu tym ład i chaos współistniały w harmonii. Tak
- konto usunięte
- Pan_Leszy
- Shinra
- Banan02
- konto usunięte
- +5 innych
- 0
Czytane z odpowiednią intonacją. :D
Północ uwolniona, Myrtana uwolniona, Południe uwolnione. Zabity Zuben, Xardas i Rhobar ( #rhobarcfel ), bo mnie nie doceniał
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz się zastanawiam, czy można wypędzić również nomadów (。◕‿‿◕。)
#grykomputerowe #gothic #gothic3 @pedros92
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz się zastanawiam, czy można wypędzić również nomadów (。◕‿‿◕。)
#grykomputerowe #gothic #gothic3 @pedros92
@Wykopaliskasz: jak odzyskasz więcej niż 3 to tak się dzieje. Dlatego lepiej odzyskiwanie miast na koniec zostawić
- 1
@Wykopaliskasz: zawsze tak się dzieje, odbijanie miast zostaw na koniec
- 12
( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Linux (Ubuntu, Debian, Mint,..) 24.3% (107)
- Windows 60.2% (265)
- OS X, itp. 7.5% (33)
- inne (bandyci z kanionu) 8.0% (35)
- kurp
- Kampala
- Tomahawk
- konto usunięte
- FriPuc
- +7 innych
- Kruszoe
- Heinkel
- b_br
- konto usunięte
- konto usunięte
- +18 innych







































bardzo romantyczne i kliamatyczne
@hurtwish: A umiesz ty tagować?