Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BonerM: grasz bez myszki? pamiętam, że w gothic 1 kamera trochę świrowała, gdy w opcjach wyłączało się "myszka w grze". Sam gram bez używania myszki, ale opcję zawsze mam włączoną, bo stabilizuje pracę kamery
  • Odpowiedz
@BonerM: Myszka, zmień w ini czułość a jak Ci nie będzie działać (tak jak mi) to zwiększ dpi myszy. Normalnie się gra elegancko.
  • Odpowiedz
Na YT jest wersja 1h+ ze wszystkim. Możesz użyc jakiegoś "youtube to mp3" z neta, chociaz nie wiem ile to będzie przerabiać tak długi materiał.

Jakiś mirek też codziennie jakiś utwór wstawiał.
  • Odpowiedz
@MrPrado30: niby w Elexa grałem z przyjemnością czując gdzieniegdzie właśnie taki gothicowy klimat, ale jednak płytkie toto i bez wyrazu w porównaniu do Gothiców. Fabuła praktycznie nie zapadła mi w pamięć poza tym że najpierw byłem Albem który z przypadku odstawił elex, potem mogłem dołączyć do kilku gildii, a na końcu zabiłem szefa Albów i był cliffhanger zapowiadający drugą część.
  • Odpowiedz
@genocidegeneral: mi Elex nie podszedł. Stylistyka mi nie przeszkadza, ale system walki w ogóle mi nie podszedł, eksploracji w tej grze nie zauważyłem (za każdym razem jak znalazłem jakąś fajną jaskinię albo wdrapałem się na dach budynku to tylko paczkę fajek znalazłem).
  • Odpowiedz
@Keflar2 Odgar kowal. Ale zastanawiam sie czy to dobry wybór jak na pierwszego mistrza.
Miexze wymagaja sporo składników czasem drogich lub trudnodostępnych a wykuc i sprzddac mozna tylko po 1 kazdego rodzaju.
Znaczy sprzedac po normalnej cenie, nie za psie monety.
  • Odpowiedz
@Franzowaty: ja wziąłem kowala i to działa mi nieźle, ale ja mam zbieranie wszystkich trofeów nauczone, więc nie ma problemu żeby np. skórę błotnego węża albo język ognistego jaszczura zdobyć. Jakbyś miał kupować to wszystko to niewiele zarobisz na czeladnictwie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kolgarol zbierać jak najwięcej korzeni i rozwijac sile za pn tylko ( ͡º ͜ʖ͡º) jeszcze chyba jakieś pierścienie miałem na sile, nie pamiętam czy amulet tez był czy nie.
  • Odpowiedz
@StaryJeKomary: siłę najwięcej podbijesz eliksirami siły, a 1h to do 80% możesz spokojnie za PN nabić, ja mialem dodatkowe 12% z jakiś bonusów ale bez pierścieni i amuletów, a set nordmarczyka daje tylko 10 siły, hp które duzo nie pomaga i odporność na pociski która jest bardzo sytuacyjna

Ale graj jak chcesz, to jak chcesz mieć ten set to pierścień jeden masz za darmo pod mostem do twierdzy Vardhal
  • Odpowiedz
@bary94pl: Nie wiem naprawdę co bym musiał robić przez dodatkowe 40 godzin. W każdym rozdziale wracałem do poprzednich lokacji by sprawdzić czy nie ma nowych zadań, jaskinie, bagna, wszystko oczyszczone. W W drugim i trzecim rozdziale już ubiłem praktycznie wszystko, trolle, czarne niedźwiedzie, wszystkich tradycyjnie na drzewach bugowałem. Zadania intuicyjne, do solucji musiałem tylko trzy razy spojrzeć bo już nie miałem pomysłu.

@giguga: Ogólnie mnie wciągnęło dopiero od
  • Odpowiedz
Mam pewien problem, otóż latając po mapie na kodach na początku gry dla orientacji (zawsze tak robiłem grając w nowe mody) wszedłem niechcący do ruiny twierdzy Vardhal. Myślałem, że później nie będzie to miało znaczenia i grałem dalej ale teraz nie mogę ukończyć gry. Czy mógłby mi ktoś podrzucić save mniej więcej po ubiciu orków na farmie, bądź jak najbliżej tego momentu?
#gothic
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TuTurLekria: jak wszedłem to wyskoczył mi wpis w dzienniku "podziemia vardhal", ale zadania w dzienniku nie miałem. Teraz po podniesieniu wiadomości i fragmentu klucza ze zwłok przy wejściu nie mam żadnej opcji dialogowej z riordianem czy kesselem. Obawiam się, że tutaj nie da się nic zrobić, oprócz wczytania całkiem nowego save.
  • Odpowiedz
Mirki, czy z lagi da się robić strzały (albo w ogóle czy się da)? W opisie niby jest, że można, ale nie mogę znaleźć jak się robi. Podpowie ktoś? :)
#kronikimyrtany #gothic
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gothic
Pytanie odnośnie Kronik, czy jak zostanę czyimś czeladnikiem to czy jednocześnie mogę dołączyć do gildii albo straży czy już nie będzie takiej możliwości?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dominias: teoretycznie możesz po zakończeniu terminowania u jednego mistrza, zatrudnić się u innego. W praktyce działa to tak, że tylko pierwszy mistrz którego wybierzesz, może cię nauczyć fachu do poziomu mistrzowskiego, ten drugi czeladnik jakiego wybierasz do mistrzostwa cię już nie nauczy, ale będzie skupował przedmioty więc dodatkowy zysk.
  • Odpowiedz
  • 6
@DamianDamian334 porównujesz 7 letniego laptopa z laptopem z tego roku? Czy chciałeś się pochwalić swoim komputerem?

Bo nie rozumiem twojego komentarza pod zdjęciem jak skradam się do cieniostwora.
  • Odpowiedz
Dlaczego ludzie naśmiewają się z Dziejów Khorinis? Jeszcze chwilę temu Kroniki Myrtany też były mieszane z błotem, ale zapowiedzieli premiere i wydali i gra 10/10. A dwa miesiące wcześniej jeszcze były szkalowane na równi z DK. Ukończyłem Kroniki i kibicuję drugiemu modowi. Wyjdzie jak będzie gotowy, i fajnie. A jak nie to trudno, nic na tym nie tracę. A tutaj nie ma dnia by na tagu ktoś nie wyśmiał Dziejów, mówiąc jakie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tami: powiedzmy sobie szczerze, to był jakiś cud, że ten mod wyszedł taki miodny, takie rzeczy się zwyczajnie nie zdarzają. Wszyscy założyli z góry, że to kolejny scam, gdzie twórcy raz na kwartał wrzucą kilka screenów, a frajerzy wpłacają na patronite'a.
  • Odpowiedz
@Tami: samego jechania po dziejach w kontekście kronik nie widziałem na tagu. Ale wyśmiewanie dziejów samych w sobie już widziałem, ba brałem w tym udział i nawet jeśli wyjdzie im mod 21/37 to to niczego nie zmienia. Ja nie śmieje się z moda (bo go nie wydali), ja się śmieje z ich pompowania balonika.

"Robimy super uber mod, który was wgniecie w fotel, ale nie możemy nic pokazać i dajemy
  • Odpowiedz
Witam jestem przed śledztwem w trzecim rozdziale, chciałem się zająć zadaniami dla Wysłannika Królewskiego Greysona, niestety nigdzie nie mogę go znaleźć, wie ktoś gdzie on jest?

#kronikimyrtany
#gothic
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach