Wpis z mikrobloga

Przekopiuje tutaj mój wpis sprzed roku:
______________________

Tak tylko przypomnę, że Dzieje Khorinis miały wyjść w 2020 roku, jednak rzekomo z powodu pandemii nagrania dubbingu zostały wstrzymane więc mod nie mógł wyjść. Jednak idąc tą logiką w 2020 sam mod (bez dubbingu) powinien być już skończony. Czyli od 2020 mają gotowego moda bez dubbingu (którego i tak przez cały 2021 mogli jeszcze szlifować i rozbudowywać, bo przecież nie wszyscy w ekipie zajmują się dubbingiem), mamy już koniec 2021 roku i modyfikacja nadal nie ma ostatecznej daty premiery.

I teraz pytanie, czy naprawdę w cały #!$%@? rok nie potrafili nagrać dubbingu? Nie mogli zorganizować tego jakoś zdalnie? Ludzie z Kronik Myrtany mogli to zrobić, a ekipa Dziejów już nie? A może po prostu lecą w kulki i mod jest nadal daleki od ukończenia, a pandemia to tylko jedna z wymówek?

Ciekawe jak ludzie z Dziejów zareagowali jak się dowiedzieli, że Kroniki Myrtany wychodzą w grudniu tego roku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
_______________________

I wiem, że przez kolejny rok wiele się zmieniło w kwestii Dziejów Khorinis, mam na myśli plotki o tym, że ekipa Dziejów w rzeczywistości w wyniku rozłamu straciła dużo więcej contentu moda niż początkowo myśleliśmy. Można to było zauważyć już PO premierze Kronik, kiedy nawet tutaj na mirko porównywaliśmy sobie fragmenty mapy z Dziejów Khorinis, które były widoczne na trailerach, do mapy Kronik Myrtany.

Bardziej prawdopodobna jest teoria, że twórcy DK musieli wyciąć masę rzeczy i fragmentów mapy, żeby nie być posądzeni o plagiat (bo nawet jeżeli ludzie co zostali w DK coś faktycznie zrobili jako pierwsi, to KM miały pierwsze premierę, więc graczy nie będzie interesować to, kto wpadł faktycznie na dany pomysł, bo już to wcześniej widzieli w Kronikach), dlatego pewnie są nadal w lesie z premierą.

Jednak mimo wszystko śmiesznie z perspektywy czasu patrzy się na poniższy trailer. Dwa lata poślizgu, a i może nawet w 2023 roku nie doczekamy się premiery, może nawet Gothic Remake szybciej się ukaże. xD

edit: Napisałem wyżej "poniższy trailer" i miałem wstawić "ZWIASTUN PREMIERY" na którym jeden z NPC mówi głosem Arkadiusza "Arkadikusa" Wożniaka i pyta karczmarza, kiedy premiera Dziejów Khorinis, a ten odpowiada "dwa tysiące dwadzieścia". Okazuje się, że ustawili ten film jako prywatny:

https://www.wykop.pl/link/4882335/zwiastun-premiery-gothic-ii-dzieje-khorinis/

Już sami się tego wstydzą, więc cóż, wstawiam ostatni filmik o postępie prac na początku 2021 roku xD

#gothic #kronikimyrtany #dziejekhorinis
maciorqa - Przekopiuje tutaj mój wpis sprzed roku:
______________________

Tak tyl...
  • 12
@Wookie2020: Spoko, niech wychodzi, im więcej profesjonalnych modów do Gothica tym lepiej dla nas, ale mam po prostu bekę z tego, że AŻ tak bardzo się jebnęli w przewidywaniu premiery. I z tego, że prawdopodobnie po premierze KM, a może nawet bo rozłamie stracili masę rzeczy z moda i muszą to robić od nowa. I niech nie zrzucają wszystkiego na covid, bo ludzie z KM dali radę. ( ͡° ͜
@maciorqa: No ja nie będę się wypowiadał, bo nie śledzę dramy DK/KM. Opóźnienia faktycznie spore, PKP approves. Wszedłem na ich publicznego githuba i widzę że kod strony miał jakieś drobne modyfikację tydzień temu, a jakiś program do tłumaczeń miał aktualizacje 2 tygodnie temu więc projekt raczej nie umarł całkowicie.
@maciorqa: Wychodzi na to, że DK przeszły całkowity remake tego, co już mieli... Cholera wie, czy tylko lokacje i model mapy, czy również wątki i zadania. Ale według nich, to nie dla tego, że część lokacji byłaby podobna do Kronik, tylko dlatego, że według ich profesjonalizmu, to co już mieli nie odpowiadało ich wizji projektu, że było zbyt amatorskie np. właśnie modele budynków i sam projekt miasta, przynajmniej tyle wywnioskowałem z
@Wookie2020: Jednak jeżeli ostatni film z raportu prac jest z stycznia 2021 roku, to jednak nie wróży zbyt dobrze.

@bary94pl: Prawdopodobnie oprócz fragmentów mapy muszą zmienić część fabuły (jak nie całość xD) i pewnie nawet zadania poboczne. Kiedyś na ich stronie czytałem o tym, że w modzie będzie STRAŻ MIEJSKA oraz GILDIA KUPIECKA, także klasztor MAGÓW WODY. Czegoś to nie przypomina? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@
@maciorqa: W sumie to nawet jakby się coś zdublowało to co z tego, każdy przecież wie że to było robione dużo wcześniej i nie ma mowy o plagiacie. Wielu graczy przechodzi gothica po kilka razy więc moim zdaniem nikt by nawet nie pisnął że coś jest podobne. Tu chyba chodzi o coś innego.
@Lorenzo_Sicario: Oj, uwierz mi, że sporo osób by pisnęło, zobacz ile graczy narzekało na AC Valhalla, że jeżeli przeszedłeś Origins i Odyssey, to Valhalla może Cię już znudzić, gdyż jest to prawie to samo, tyle że w klimatach wikingów, z DK byłoby podobnie, jakby były zbyt podobne do KM, chociaż to też zależy co mamy na myśli mówiąc "zbyt", w sensie gdzie jest ta granica, gdzie widać, że obydwie modyfikacje są
@maciorqa:
Wiemy, że nadal nie skończyli pracować nad mapą, więc na pewno nie mogli w puste miejsca wstawiać questów XDD
Chyba, że mieli tam placeholdery, ale wtedy i tak trzeba znowu coś dorabiać i przerabiać.
Wymaga to dodatkowego czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do dubbingu to trafne spostrzeżenie. Wiemy jedynie że starzy ludzie tzw. 'Nestorzy' nagrali swoje kwestie zawczasu.
Natomiast to z kolei znowu oznacza, że
@maciorqa: Niedzielni pykacze AC to nie twardy elektorat gothica który przechodzi jeszcze raz gre bo pominął gdzieś questa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W sumie to straż miejska to gothicowa klasyka która często się powtarza i nie jest na wyłączność dla nikogo, klasztor można powiedzieć też bo magowie wody zawsze byli obecni choć rozbici na mapie ale zawsze jakiś klasztor musiał być ognia lub wody. Jedynie ta gildia
@MarekGamePass7: Dark przestraszył się jak już siły Fabioska, a nie MarkaGamepassa7 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A te rzeczy (plus ukrycie starych filmów) były na moją prośbę, tu wiele tłumaczyć nie trzeba, ale w skrócie to te filmy się mocno zdezaktualizowały, więc mogły wprowadzać w błąd (co było widać po komentarzach typu "na filmie z raportu 2018 widziałem to i to".