Wpis z mikrobloga

Planuję swoje trzecie podejście do Kronik i chcę pierwszy raz grać pod magię. W związku z tym nie pogardziłbym radami od osób, które już w ten sposób grały. Interesują mnie np. takie rzeczy jak:

- czary, których warto używać z uwzględnieniem różnych etapów gry
- czy warto próbować bawić się w przywołania (kusi mnie to bo wiem że są jakieś pierścienie wzmacniające przywołańców)
- na jakim etapie mogę spodziewać się już walki wyłącznie magią, a do kiedy będę musiał posiłkować się bronią
- jakieś polecane buildy żeby nie być warzywem przed zdobyciem jakichś lepszych czarów
- czy warto kopiować na większą skalę zwoje, z jakimi warto próbować to robić

Wszystkie inne porady także mile widziane

#gothic #kronikimyrtany
Pobierz melquiades - Planuję swoje trzecie podejście do Kronik i chcę pierwszy raz grać pod m...
źródło: comment_1671629504ukmfFs4NuTXlk8b7wBlex9.jpg
  • 4
@melquiades:
1) I tak jesteś ograniczony głównie przez wyuczony krąg i runy, które znajdziesz. Z wczesnych zaklęć bardzo mocne jest uderzenie wichru, a do spamowania i słabszych przeciwników sprawdza się lodowa lanca. Wir jest świetny do crowd control, takiego szkieleta możesz zakląć w wir i ubić kosturem, nie marnując zbyt dużo many. Wszystkie te zaklęcia to 2. krąg, niestety na pierwszym nie ma nic sensownego, no może jedynie lodowa strzała przeciw
@melquiades: Ja jeszcze jako mag nie grałem, planuję dopiero przy wyjściu wersji 2.0, ale myślę że na początku dobrze będzie zrobić tak:

1. Ogarniasz co się da w Silbach żeby podbić sobie manę i mieć PN na 1 krąg.
2. Zdobywasz księgi na pierwszy krąg i runę przyzwania wilka (jest nad wodospadem obok Bodowina i grajka). Może jakieś zębate ziele się przydać bo mogą być obok potwory, dawno nie grałem (