Oczywiście nie ma wątków na ten temat i to jedynie moje skojarzenie, ale mam wrażenie, ze twórcy Gothica wymyślając bractwo śniącego w jakimś mniejszym stopniu opierali się na sekcie Thulsy Dooma z Conana Barbarzyńcy, widzę podobne motywy,nawet np wzór ciężkiego strażnika świątynnego wygląda jak pancerz dwóch ochroniarzy Thulsy dooma

#gothic #conan #fantastyka #fantasy #thulsadoom
Jarkendarion - Oczywiście nie ma wątków na ten temat i to jedynie moje skojarzenie, a...

źródło: 1920x

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jarkendarion: conan barbarzyńca, wciąż mam książki na dysku, nie pamiętam ile ich było chyba 70, nie mogę się zabrać do czytania, ciągle coś innego, kiedyś słuchałem audiobooka chyba kończącego uniwersum gdzie wyszło że uniwersum conana to daleka przeszłość ziemi
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 4
@Uuroboros: kogo nie ucięła latem w udo czy tyłek (czasem przez spodnie), ten nie wie co to ból, w--------e i swędzenie ¯\(ツ)/¯

Ona nie gryzie - ona tnie i jeszcze potrafi odlecieć po pieprznięciu jej dłonią.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 3
to bąk a nie mucha końska


@biedachuop: ¯\(ツ)/¯

Końskie muchy, znane również jako bąki czy gzy, to uciążliwe owady, szczególnie aktywne latem. Ich ugryzienia są bolesne, ponieważ te owady, w przeciwieństwie do komarów, nie wbijają kłujki, lecz rozcinają skórę, by pić krew.
  • Odpowiedz
Horizon zero dawn mocno przypominał mi Gothic 4: arcania z 2010 gameplayowo, ale szczerze mówiąc arcania mi się ogólnie bardziej podobała od horizona. W arcanie grałem łucznikiem i gameplay był bardzo podobny, ale w arcani znacznie bardziej podobało mi się zarządzanie ekwipunkiem, horizon ma ten system skaszaniony. Horizon miał ciekawe (przynajmniej na początku) strzelanie w czułe punkty potworów i różne rodzaje broni, chociaż ja uzywałem głównie granatów i szybkiego łuku, bo reszta
HumanBeing - Horizon zero dawn mocno przypominał mi Gothic 4: arcania z 2010 gameplay...

źródło: temp_file6292153791772170414

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gothic
Próbowałem zagrać w gothica ale znam na pamięć to po co.Dobre mody też ograne.
A w nic nowego też nie mam siły
Takie życie młodej dziadzi
#narzekaniezdupy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bractwo śniacego to najlepsza gildia w gothic 1. Nie dość, że ciężki pancerz strażnika świątynnego wygląda kozacko to jeszcze to jedyna gildia, gdzie można być hybrydą z magiem (teoretycznie w gothic 1 i tak zanim zostaniemy magiem ognia czy wody gramy pod siłę, ale chodzi o sam target gildyjny).
Dodatkowo magia śniacego jest kozacka. Runa uderzenie wiatru czy uderzenie burzy oneshotuje cała stada orkowych psów a nawet orków. prawdziwy gamechanger rozgrywki.
Dlatego
Jarkendarion - Bractwo śniacego to najlepsza gildia w gothic 1. Nie dość, że ciężki p...

źródło: latest

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@New_Moral_Order a nie wiem coś kolo 35 jak se podexpisz na szkieletach ze zwojów i wybijesz stary obóz (wybicie go to jakby kanon). Nie miałem problemu by wbić 6 krąg magii na woju. Many nie trzeba maxowac w jedynce bo koszty czarów są niskie i wszędzie pełno miksturek z +5.
  • Odpowiedz
Gothic - Zagadka Bagiennego Ziela.

W modyfikacji wcielamy się w Taymona, jednego z dwóch czeladników Cavalorna. Zaczyna się jak codzień, budzimy się i szykujemy się na polowanie, jednak nasz mistrz będzie miał dla nas inne zadanie. Zaginął Aril, nasz kumpel i drugi czeladnik Cavalorna, będziemy musieli go odnaleźć. Jednak to nie wszystko co będziemy musieli zrobić, los wielu ludzi jest w naszych rękach, ale o tym się przekonacie grając w modyfikację.

#
vensooo - Gothic - Zagadka Bagiennego Ziela.

W modyfikacji wcielamy się w Taymona, j...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gram se w odyseje (pewnie przez rok będzie mi towarzyszyć XD) mam plugin na przyspieszenie czasu (zutilites) jak zmienić wartość przyspieszenia? 2,5 na tym modzie to troszke za mało, widziałem że se chłopy na X4 grają.
#gothic #returning
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Camuflash dłuższy mod od returninga, dopiero zacząłem i jestem dopiero na statku więc nadal mizeria xD ale ogl pierwsze wrażenie ok, tylko przeraża mnie długość tego moda, nie wiem czy nie oszaleje prędzej xD
  • Odpowiedz
Gothic Początek: Pierwsza Krew - Intro - Oficjalna Zapowiedź Modyfikacji
https://gothic.org.pl/gothic/modyfikacje/gothic-poczatek-pierwsza-krew/

Gothic Początek: Pierwsza Krew to modyfikacja total-conversion na silniku gry Gothic 2, która opowiada historię jednego ze znanych nam skazańców, jeszcze z okresu formowania się Kolonii Karnej. Jest nim Gravo, który w Gothic 1 początkowo był kopaczem, jednak porzucił kilof, by za opłatą pomagać w wymigiwaniu się z kłopotów u wpływowych ludzi.


#gothic
C.....U - Gothic Początek: Pierwsza Krew - Intro - Oficjalna Zapowiedź Modyfikacji
ht...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MientkiWafel: Zasugerowałem twórcom moda rozważenie wyboru Gravo na protagoniste i odpisali; Wszystko jest przemyślane. Jeżeli zagłębisz się kiedyś w fabułę modyfikacji i ograsz całość zrozumiesz dlaczego jest to strzał w dziesiątkę. Na wstępie mogę przekazać jedną informację - Dlaczego Gravo miał możliwość pomocy Bezimiennemu za rudę? Dlaczego to wszystko się udawało mu załatwić? No właśnie, jest świetne pole do popisu aby coś z tym zrobić... Musze się z tym pogodzić
  • Odpowiedz
  • 1
@KRUSZAUKE: Akurat już ogrywałem, tylko zapomniałem jak instalowałem za pierwszym razem, ale wiem że na wypokową społeczność goticzka zawsze można liczyć xD Właśnie mam to samo że mam ochotę raz jeszcze przejść, tylko zastanawiam się czy nie poczekać na aktualizację 2.0
  • Odpowiedz
@jestemmimas: DX11 musowo, znacznie poprawia wydajność gry, moim zdaniem bez DX ten mod jest nie grywalny, bo FPSy w mieście z powodu totalnego przepychu i tego że silnik nie wyrabiał, potrafiły spadać nawet do 20, na DX jest te znośne 50fps w mieście, nie oczekuj pełnej stabilności bo twórcy zdecydowanie przegięli z ilością NPC i detali w mieście. Poza miastem stabilne 60fps.
Jak chcesz, to opcjonalnie dorzuć sobie jeszcze jakieś
  • Odpowiedz
Ostatnio zacząłem pykać w othello mod i powiem szczerze zamierzam porzucić granie w tę modyfikację. Wszelkie dodatki typu jakiś opuszczony budynek to typowe zapychacze bez dobrych, lub interesujących fantów, np droga do starej kopalni jest utrudniona jeśli chodzi o ilość silnych potworów. Jedyne co mnie ciekawi to nowa lokacja, lochy cor kaloma, ale potem chyba rzucę moda i zainstaluję mroczne tajemnice #gothic
Jarkendarion - Ostatnio zacząłem pykać w othello mod i powiem szczerze zamierzam porz...

źródło: E3Rc0hd.png.55da4ff718d2d55811ae191f4fb0432e

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jarkendarion: nigdy nie rozumiałem hejtu na dublaż w mt, ten mod wyszedł chyba w 2006 roku, youtuberzy w 2010 mieli nie lepsze mikrofony. I jeszcze to nie są głosy z ivony. Moim zdaniem biorąc okoliczności dubbing jest ok.
  • Odpowiedz
Sa jeszcze jakieś modpacki nad którymi ktoś pracuje i maja realistyczna szanse wydania? XD Czy po Kronikach Myrtany i Dziejach Khorinis wszyscy zostali zweryfikowani czy sa oszustami czy nie i zamkneli wszystkie projekty

#gothic
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NewBlueSky: Wszyscy zostali zweryfikowani jak minister Ziejewski.
Najbliższa i najbardziej prawdopodobna premiera to chyba Złote Wrota 2 bo skoro dostali wpis w encyklopedi GOLa to już teraz nie ma zmiłuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak sobie poradzić z cofkami w gotiku? Biegnę i mnie tak cofa, że przebiegnięcie danego dystansu zajmuje 2 razy tyle ile normalnie.

#gothic
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Uuroboros: ja nie wiem, czy przypadkiem to nie był jakiś błąd renderera. W sensie, od kiedy gram na DX11 ten błąd nie wystąpił ani razu, wcześniej wzbraniałem się przed DX11 to tez mnie wkufiał ten błąd.
  • Odpowiedz