#gielda
Uff, zamknęli kasyno. Nareszcie mogę przestać sprawdzać wykres co minutę i odebrać dziecko z przedszkola. Czekaj, k---a... _
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dump jakiego świat nie widział


@ProfesorP1ZDAN: no wlasnie wszyscy tak mowia wiec wiesz jak moze byc, moze byc odwrotnie, jest fud jak c--j

odo tego retail wystraszony bo bofa zalecala sprzedac - i faktycznie w 2 dni jeblo ostro de facto bez przyczyny

zeby sie nie okazalo ze ze spejsexem bedzie odwrotnie. 0.1 akcji to ile? ja myslalem ze kontrolnie to sie kupuje z 10 ;)
  • Odpowiedz
🚀 Market Mover Dnia [Data Center]: Super Micro Computer (SMCI)

Dzisiejszy ruch: -19.94%

Super Micro Computer -19.94% dzisiaj. Co się stało?
Spółka Super Micro Computer (SMCI) odnotowała dziś spadek po ogłoszeniu planów pozyskania około 7 miliardów dolarów poprzez emisję akcji i instrumentów kapitałowych, co wywołało obawy inwestorów o rozwodnienie akcji. Środki te mają sfinansować gigantyczny backlog zamówień na serwery AI o wartości około 39 miliardów dolarów.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

🚀 Market Mover Dnia [Półprzewodniki]: Innoscience (2577.HK)

Dzisiejszy ruch: -13.39%

Innoscience (-13.39%) zanotowało spadek w związku z zakończeniem pełnej cyrkulacji akcji H, co znacząco zwiększyło ich płynność i wywołało okres korekty na rynku. Spółka sama ostrzegała o potencjalnej zmienności, a dodatkowo zaobserwowano sygnały techniczne "death cross" i wskaźniki oversold, wskazujące na presję sprzedażową.
P/E: N/A, mkt cap 62.96B HKD
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gielda czytanie tego tagu to beka xD
"Kiedy micron za 10k?!" "Lecimy!" "nie ma szansy spaść"
3 dni spadków
"kto mnie załadował w microna na górce"
"mówiłem, że to bańka"
"górka już była"
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zasadniczo giełda to zwykły h----d. Bo tak na prawdę nie wiesz czy zarobisz, a raczej stracisz. Tylko w kasynie jeśli już się uda zarobić to zarobisz dużo, a tu jeśli się już oda zarobić to zarobisz mało xD

I możesz sobie robić analizy spółek, analizę techniczną. Rysować po wykresach, pytać ekspertów.

A tu taki czitos sobie coś piernie na Twitterze i kurs się zmienia xD

Nagle
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A akce to po prostu zakład z rynkiem, że dajesz kasę na daną firmę i zakładasz się, że cena akcji wzrosnie


@Schwarzfahrer: Nie do końca. Jeżeli wierzysz w dany biznes, to po prostu kupujesz część przedsiębiorstwa. Możesz dzieki temu uczestniczyć w walnych, zbierać dywidendy czy przy dużym udziale mieć wpływ na spółkę.

Jak kupujesz akcje tylko żeby w tydzień zrobić 100%, to jesteś zwykłym spekulantem i hazardzistą
  • Odpowiedz
Pytanie do kolegów z ciekawości. Nie da się raczej zrobić ankiety w temacie dlatego odpowiedź pisemna.
W jaki sposób gracie/inwestujecie na giełdzie tak całkowicie?
Ja osobiście najwięcej siedzę przy jednorękim bandycie CFD, czasem jakieś akcje, ale raczej rzadko, na etfy nie mam gotówki i czasu tyle.
#gielda
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kto mnie ubrał w tego microna na samej GURCE? WYSTOMP! ( ͠° °)
#gielda
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Skoro OpenAI i Anthropic szykują IPO, a Alphabet emituje akcje, to na pewno popyt na pamięć HBM nie spadnie i Micron to the moon, co nie?

Co nie?

#gielda #micron
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach