I już popsuli.
W nocy nie zmieniało twarzy, dodawało realny ruch. Teraz po przerwie generuje jak zwykle głupie AI :-(

#ai #veo #veo3 #gemini #smutek
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak wykorzystać AI? Realizuję prosty pomysł. Mam skrzynkę od lat na o2.pl, która służy do spamu - wiadomo, tyle reklam ile jest na o2.pl to ciężko używać ich na co dzień.

Zrobiłem więc 3 skrypty - jeden wyświetla najnowszy mail, drugi usuwa, a trzeci - przenosi do katalogu ważne.

Wziąłem Gemini CLI i wytłumaczyłem co ma robić. Wziąć maila i jeśli jest scamem, reklamą, spamem, marketingowym mailem to do kosza. W przeciwnym razie do
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie od podwójnego laika, kwestia #chatgpt oraz #html. Chce stworzyc strone, wizytowke, wszystko na glownej stronie wyswietlajace sie jedno pod drugim z linkami do mediow spolecznosciowych. Przyszlosciowo rowniez rozwijac to dodajac podstrony. Probowalem bawic sie z ChatemGPT ale czesto gubil kod, pytal czy dodac jakis efekt albo cos zmienic i po zaakceptowaniu edytowal jedno a potem usuwal drugie nie piszac o tym itd. Ktore narzedzie z dostepnych
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zatrzymajcie to

W planach jest sięgnięcie po Gemini i Veo, aby na urządzeniach z Google TV generować filmy. Początkowo będą to raczej krótkie animacje, które pozwolą dzieciom uczyć się nowych rzeczy i odkrywać świat. Wykorzystana ma być również eksperymentalna funkcja Sparkify, która powstała właśnie z myślą o tworzeniu animacji.

Jak to będzie działać? Szczegóły nie są jeszcze znane, ale nowe zapisy w kodzie aplikacji Android TV zapowiadają podstawy tego rozwiązania. Wynika z nich, że
sznioo - Zatrzymajcie to
W planach jest sięgnięcie po Gemini i Veo, aby na urządzenia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Początkowo będą to raczej krótkie animacje, które pozwolą dzieciom uczyć się nowych rzeczy i odkrywać świat.


@sznioo: IMO:
Dzieci i tak już najczęściej siedzą z nosami przyklejonymi do telefonów, zatem takie zabawne i edukacyjne filmiki, gdzie jeszcze może to uruchomić kreatywność dzieci, mogą być dla nich alternatywą dla debilizmów z TikToka.

Zatrzymajcie to

Mają to zatrzymać tylko dlatego, że nie potrafisz dostrzec pozytywów w tym?
  • Odpowiedz
#gemini

W wersji pro nie mam przycisków narzędzi typu Deep Research itp. Jedyna dostępna opcja to Canvas, miał z was ktoś podobną sytuację?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ludzie mówią, że AI zabierze Ci robotę. Ja powiem - ono zabrało Ci robotę, a szef Cię trzyma, bo dyma ci żonę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Projekty Open Source nie zawsze są rozwijane. Ktoś zacznie rozwijać, skończy projekt i idzie w świat. Projekt potem nie działa na nowych systemach i jest dużo problemów.

To czym się bawię, to dzięki Gemini CLI na różne
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie wiem czemu dopiero teraz zacząłem z tego korzystać, ale to całe "AI" jest genialne do generowania podsumowań filmików z youtube. Zamiast słuchać przez 10 minut jakichś głupot generuje podsumowanie i zaglądam czy jest tam coś ciekawego. Robi nawet linki do poszczególnych fragmentów, więc jak coś mnie zainteresuje to od razu mogę do tego wskoczyć i posłuchać szerszego wyjaśnienia danej kwestii.

#gemini
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kto ma akcje OpenAi niech sprzedaje, bo właśnie zrezygnowałem z ich subskrypcji i znamieniem ją na Gemini.
Advanced Voice mode w chatGPT jest tragiczny i nieużywany do praktyki rozmówek po angielsku, a to był mój jedyny cel subskrypcj

#openai #chatgpt #gemini
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@criginold: True. Ale jak ktoś chce tylko dla Gemini to Google AI Studio - masz bez limitów. Niestety gorzej, że Gemini CLI już limity ma ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@criginold: Ja używam tego do developingu projektów Open Source. Masz stary projekt, np. na Pythonie 2.7 i mówisz AI, by przerobiła to na 3.13. Nie zawsze się udaje, ale możesz próbować często wiele razy xD
  • Odpowiedz
Zapytałem chat gpt i Gemini o 5 spółek które mają 100% szans na zwiększenie swojej wyceny, jeśli nic złego się nie wydarzy. Oczywiście oba zachowały się jak upośledzone, bo nawet jak nic złego się nie wydarzy to może się coś złego wydarzyć.

Po wyciśnięciu informacji, co już było frustrujące, podały one badziewia jak Amazon i Apple. Oczywiście nie twierdzę że one są niedobre, ale założenie było że jeśli nic złego się nie
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@raseri od paru miesięcy testuje Gemini Pro i powiem że działa świetnie. Tylko trzeba wiedzieć co tam wpisać. Stworzyłem, też swojego "gema" gdzie nadalem mu jakieś cechy które uważam za słuszne - jak wskazanie źródeł, dorzuciłem mu parę pdfow z finansowania i bazuje na jednym czacie.

Uważam, że np. to jest sensowne co mi wyrzucił:
https://wykop.pl/wpis/83196545/aispekulator-gielda-mowia-kupuj-gdy-leje-sie-krew-
@innv +4
#aispekulator #gielda

Mówią: kupuj gdy leje się krew. SODEXO


Oto pełna analiza francuskiej spółki Sodexo (SW.PA), zgodnie z Twoją prośbą.
  • Odpowiedz
@Herkus_Monte: Przecież wrzuciłem to w formie żartu, co się spinasz jak plandeka na żuku? Wiem dobrze, że AI po wpisaniu odpowiednich promptów bez problemu może podać taką datę jak Tobie.

A na wersji Pro odpowiedział mi tak samo jak na wersji Flash po zadaniu takiego pytania, więc raczej większego znaczenia to nie ma.
  • Odpowiedz
#gemini-cli to taki trochę śmieszek, daję długi zapytanie do tego #ai (analiza kilkunastu plików, streszczenie, etc...) więc analiza kilka minut a w międzyczasie rzuca tekstami typu:
- dividing by zero... just kidding
- searching for human supervisor
- Trying to exit Vim
etc..
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
No ciekawe, jaki będzie Gemini 3? Spekulacje i plotki już rozbudzają wyobraźnię


@Arkass: No najwyższy czas bo już wszyscy swoje nowe releasy zrobili (Groq4, ChatGPT 5). Jak będzie różnica taka jak 2->2.5 to będzie naprawdę duża zmiana.

Zresztą warto zwrócić uwagę na wycenę googla przez ostatnie pół roku... Czekam bo mam projekt (programistyczny) w którym 2.5 wpada w pętlę i nie potrafi poprawić a mi się nie chce ;-) Spróbuję
  • Odpowiedz
Korzystałem z różnych AI, które mnie wsparły przy robieniu tłumaczeń tekstów.

GPT 5 stara się najbardziej na poprawnym stylu wypowiedzi, znajduje dobre idiomy i alternatywne zwroty - jak coś lepiej określić. Często skraca teksty o zbędne słówka, zdania przetłumaczone są przez to krótsze.
Dość często jednak popełnia błędy. Stosuje czasem złe przypadki, myli czasem osoby, które jakieś zdania wypowiadają.

Gemini 2.5 Pro trzyma się pierwotnej formy tekstów, z których tłumaczy. Podczas gdy forma zdania
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach