Wpis z mikrobloga

@Cytrynowe_Ananasy: Chyba najbardziej udokumentowany program do robienia gier, z największą liczbą tutoriali zrobionych przez niezależnych użytkowników, a ty nie potrafisz znaleźć odpowiedniego? To jest atencyjny post że laska programuje, czy coming out leniwej księżniczki która liczy na wykopka z piwnicy? Zacznij od ściągnięcia programu, przeklikania się przez niego, obejrzeniu oficjalnych tutoriali, potem obejrzenia kilku nieoficjalnych po wpisaniu w Youtube frazy: "unity first game 2d tutorial". Potem zarejestruj się na forum unity,
@n1troo: Rzeczywiście, okazałeś się bardzo pomocny.
W sieci można znaleźć masę gównianych materiałów i też wolałbym znaleźć pomoc i podpytać, co ktoś poleca.
@Cytrynowe_Ananasy: ja zaczynałem od poradników yt i książek w pdf o podstawach unity, większość była po ang. Przerobiłem tego masę i dzisiaj czuję się mega dobrze w unity. Jeśli silnika nie znasz wcale i myślisz o 2D to może "Learn Unity for 2D Game Development". O ile dobrze pamiętam jest tam sporo przykładów z 3D, ale 2d to przecież 3d bez jednego wymiaru i tak dokładnie to działa w unity, a
@Cytrynowe_Ananasy: Chyba najbardziej udokumentowany program do robienia gier, z największą liczbą tutoriali zrobionych przez niezależnych użytkowników, a ty nie potrafisz znaleźć odpowiedniego? To jest atencyjny post że laska programuje, czy coming out leniwej księżniczki która liczy na wykopka z piwnicy? Zacznij od ściągnięcia programu, przeklikania się przez niego, obejrzeniu oficjalnych tutoriali, potem obejrzenia kilku nieoficjalnych po wpisaniu w Youtube frazy: "unity first game 2d tutorial". Potem zarejestruj się na forum unity,
@Daleth2202: Wiem;) Nie chciałem żeby to tak zabrzmiało ale tego jest na prawdę od groma. Jakby przyszła z konkretnym programistycznym problemem, to pewnie bym jej nawet od ręki powiedział, i pominął nawet ten wątek o forum unity, no ale zapytała o coś, co wg mnie jest bajecznie prosto znaleźć. Tym bardziej że nawet nie sprecyzowała typu gry jaką chciała by zrobić, a przecież podejście do tematu w zależności od rodzaju gry