Mam dwie lampy zewnętrzne na balkonie na 230v. Poprzedni ich właściciel mówił ze działały, tyle. Mam 2 wolne włączniki ścienne w domu, lecz nic nie włączają ani wyłączają, nie wiem do czego one są (może dla ozdoby xD). Nawet chyba nie są do niczego podłączone, ale nie pamietam już. To ze działały to akurat prawda, bo podłączyłem do nich prąd z jakiegoś wolnego przewodu i
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
44
Sprawdzanie napięcia i załączenie rozłącznika Ś/N transformatora 440 kVA

Sprawdzanie napięcia Ś/N i załączenie transformatora 440 kVA rozłącznikiem
z- 6
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Mam dylemat mirasy( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mam dwie lampy zewnętrzne na balkonie na 230v. Poprzedni ich właściciel mówił ze działały, tyle. Mam 2 wolne włączniki ścienne w domu, lecz nic nie włączają ani wyłączają, nie wiem do czego one są (może dla ozdoby xD). Nawet chyba nie są do niczego podłączone, ale nie pamietam już. To ze działały to akurat prawda, bo podłączyłem do nich prąd z jakiegoś wolnego przewodu i
Mam dwie lampy zewnętrzne na balkonie na 230v. Poprzedni ich właściciel mówił ze działały, tyle. Mam 2 wolne włączniki ścienne w domu, lecz nic nie włączają ani wyłączają, nie wiem do czego one są (może dla ozdoby xD). Nawet chyba nie są do niczego podłączone, ale nie pamietam już. To ze działały to akurat prawda, bo podłączyłem do nich prąd z jakiegoś wolnego przewodu i
@NTSC: Może tak być że przewód gdzieś "w ścianie" ciachnięty. A co do wszelkiej maści "detektorów" - miałem styczność z kilkoma i w zasadzie żaden nie sprawdził się. Największym problemem zawsze było wykrywanie przewodu fazowego tam gdzie niczego nie było. Winę za to składałem zawsze na zawilgoconą ścianę.
- 1
@NTSC: googlaj na hasło "szukacz przewodów". Do wystającego końca przewodu z puszki dopniesz generator, a potem czujnikiem będziesz szukał, choćby jeżdżąc po ścianie (najtańsze szukacze nie dadzą rady) albo macając w możliwych drugich końcach.
Czy zwierając kable wychodzące z panela pv można go uszkodzić? #elektryka #fotowoltaika
#xiaomi #philipshue #mieszkanie #elektryka
Mircy, jak to jest z tymi inteligentnymi żarówkami złączanymi z appki? Wkręcam ją w gwint od standardowej żarówki E27, załączam wlącznik i uruchamiam z appki. Jest możliwość korzystania z niej jak ze zwykłej żarówki czy za każdym razem muszę wyciągać telefon?
Mircy, jak to jest z tymi inteligentnymi żarówkami złączanymi z appki? Wkręcam ją w gwint od standardowej żarówki E27, załączam wlącznik i uruchamiam z appki. Jest możliwość korzystania z niej jak ze zwykłej żarówki czy za każdym razem muszę wyciągać telefon?
Mam 4 uziomy pionowe i instalację odgromową jak na rysunku poniżej. Mierzę każdy metodą 3p. Czy każdy uziom musi mieć poniżej 10 Ω czy jest to połączenie równoległe i uziomy mogą mieć więcej niż 10 Ω, ale wynikowo wartość będzie wynosiła poniżej 10 Ω?
#elektryka
#elektryka
źródło: comment_1651945822bwXkg6PlwxEwP6H2OGcpn0.jpg
Pobierz- 3
@Wrozka_Grzybuszka: to każdy punkt powinien mieć poniżej 10Ω
- 0
@Wrozka_Grzybuszka: Zaleca się aby wypadkowa rezystancja uziemienia układu uziomów miała poniżej 10 omów ale te 10 omów to nie jest wymów obligatoryjny.
Pojedyncze można zmierzyć i sprawdzić za kolejne 5 lat czy nie zmieniają się poszczególne parametry, ale wartość wypadkowa powinna być zachowana.
Pojedyncze można zmierzyć i sprawdzić za kolejne 5 lat czy nie zmieniają się poszczególne parametry, ale wartość wypadkowa powinna być zachowana.
- 0
Mireczki pod które złącza podpiąć pompę jednofazową a pod które zasilanie? #elektryka #majsterkowanie #remontujzwykopem
źródło: comment_1651928164WNEumG9mvdufvM91csitSW.jpg
Pobierz- 1
@czapayew:
Fazę z zasilania dajesz na 1 a pompę pod 2
Fazę z zasilania dajesz na 1 a pompę pod 2
Komentarz usunięty przez autora
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 466
@FoxX21: Gdyby chociaż sam osobiście ją Pan Jaweł 2 wkręcał to bym zrozumiał cenę
11
How Electricity Actually Works

no więc nie wiedziałem... na szybko ?t=442 do linku z youtube dodajcie i też kosmos zobaczycie ;)
z- 4
- #
- #
- #
Czy ktos sie orientuje jakie procedury trzeba wykonac przy wymianie zegarów w samochodzie? Mianowicie zepsul sie wskaznik paliwa, dwoch mechanikow sprawdzalo obaj mowia ze to nie pływak tylko zegar. Cos czytalem, ze duzo zachodu z tym. Czy sam to ogarne czy lepiej ogarnietego elektromechanika szukac. Auto to Skoda Fabia 1 2006r. #mechanikasamochodowa #elektryka #samochody
Komentarz usunięty przez autora
Komentarz usunięty przez autora
@Soothsayer neutralny na szarym? Pójdziesz do piekła
@Soothsayer nie słuchaj ich xd jest ok, w takim kablu szary zawsze robi jako przewód neutralny
Cześć, ziomeczki. Rozglądam się za jakimś multimetrem bo w domu korzystam jeszcze z LAVO 5, który jest uper upierdliwy...
Takie dwa mi wpadły w oko:
https://www.tme.eu/pl/details/bm239r/multimetry-samochodowe/brymen/?brutto=1
https://www.tme.eu/pl/details/bm785/multimetry-cyfrowe-przenosne/brymen/?brutto=1
Takie dwa mi wpadły w oko:
https://www.tme.eu/pl/details/bm239r/multimetry-samochodowe/brymen/?brutto=1
https://www.tme.eu/pl/details/bm785/multimetry-cyfrowe-przenosne/brymen/?brutto=1
Głównie tam jakaś analiza i naprawa laptopów, konsolek i płytek z układami cyfrowymi.
@Kryspin013: to tutaj może ci się przydać większa rozdzielczość omomierza (do szukania zwarć, nie mylić rozdzielczości z dokładnością). Weź ten droższy.
@Kryspin013: Fajny, na pewno kasy nie utopisz.
Mam 7kWp, dla wyzerowania rachunków za prąd i grzania wody latem, zimą wraz z co ogrzewam pelletem, może kiedyś przejdę na PC. Tym czasem zastanawiam się jak lepiej rozwiązać grzanie wody w zasobniku 300L.
- Wyłącznik czasowy ustawiony w godzinach 8:00 do 16:00 i grzanie grzałką 2kW do 60stC, w kranie mieszam z zimną ale docelowo trzeba by dołożyć zawór trójdrogowy na wyjściu z zasobnika. Celowo mała moc grzałki aby przez jak największy
- Wyłącznik czasowy ustawiony w godzinach 8:00 do 16:00 i grzanie grzałką 2kW do 60stC, w kranie mieszam z zimną ale docelowo trzeba by dołożyć zawór trójdrogowy na wyjściu z zasobnika. Celowo mała moc grzałki aby przez jak największy
@cotozazycie: zainstaluj czujnik oddawania energii do sieci i uruchamiaj grzałkę (zabezpieczoną termostatem) tylko jak oddajesz moc; grzej do max zbiornika.
Na wyjściu zbiornika zainstaluj zawór mieszający żeby się nie poparzyć.
Na wyjściu zbiornika zainstaluj zawór mieszający żeby się nie poparzyć.
@cotozazycie: montujesz RT-822 i EPM-621
łączysz wyjście równolegle, podpinasz grzałkę i masz całe sterowanie
albo grzeje bo za niska temperatura albo świeci słońce.
na grzałce tylko ustawiasz max dopuszczalny
łączysz wyjście równolegle, podpinasz grzałkę i masz całe sterowanie
albo grzeje bo za niska temperatura albo świeci słońce.
na grzałce tylko ustawiasz max dopuszczalny
27
Najpotężniejsze silniki elektryczne świata [ENG]
![Najpotężniejsze silniki elektryczne świata [ENG]](https://wykop.pl/cdn/c3397993/link_1651787016vuIimpkpl1Hzb4UlNAH5Ty,w220h142.jpg)
- 0
- #
- #
- #
- #
- #
#oswietlenie #lampy #elektryka #kiciochpyta
Ktoś poleci tańszą alternatywę dla tych lamp sufitowych od xiaomi? Czy nie ma co robić cebuli i wziąć te? xD W lidlu widzialem cos podobnego za 200 zl ktos używa?
Ktoś poleci tańszą alternatywę dla tych lamp sufitowych od xiaomi? Czy nie ma co robić cebuli i wziąć te? xD W lidlu widzialem cos podobnego za 200 zl ktos używa?
źródło: comment_1651774125WCtSektRVbzswzCpfOComh.jpg
Pobierz@kielbasa_z_cebula: 16PLN
źródło: comment_1651777230zlVhy2nKubZkYWQNSO6Akv.jpg
Pobierz@kielbasa_z_cebula ja mam od yeelilight i polecam
źródło: comment_1651935996mx60Xi2SzOxHqGTDkhR2Xf.jpg
Pobierz- 0
Poleci ktoś jakiś darmowy najlepiej internetowy symulator obwodów elektrycznych? Chciałbym zasymulować sobie układ świateł w jednym pomieszczeniu.
#elektryka
#elektryka
- 1
chcę sobie ładnie rozrysować schematami przyciski i światła aby sprawdzić ile i jak najlepiej przewody sobie puścić
@lobo: To nie potrzebujesz do tego symulatora obwodow a bardziej rzutu scian i sufitu :)
@lobo bez doświadczenia w takich programach, na cele domowe to serio szybciej to na kartce ogarniesz ;)
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Dziango: Urządzenie ma zwarcie,czytaj-jest uszkodzone, ta bateria ma właściwe napięcie i nie spowodowała usterki, oddaj to komuś kto się zna i umie pomierzyć elementy.
- 1
@Dziango: to co opisałeś może być przyczyną uszkodzenia urządzenia (zwłaszcza że dalej nie działa, o ile jesteś tego pewien), ale wiedz że niektóre pastylki ulegają tzw. pasywacji. Po dłuższym ich magazynowaniu bez poboru prądu wewnątrz tworzy się warstwa pasywacyjna która stanowi wysoką rezystancję i jej usunięcie wymaga pobrania niewielkiego prądu przez krótki czas, a dodatkowym skutkiem jest chwilowy i niekiedy głęboki spadek napięcia. Twój przypadek wpisuje się całkiem dobrze w
- 0
Potrzebuję info od elektryka chcę mieć w pomieszczeniu 3 podwójne przyciski chwilowe do jednej lampy. Między w1 a światłem będzie coś takiego https://www.houseiq.pl/pl/p/Modul-OXT-mini-przekaznik-4-obwody-WiFi-TUYA/1554
I teraz w w3 i w2 przewody czarny i brązowy będą wychodziły z przycisków i będą się ze sobą łączyły i będą się łączyły w w1 również z czarnym i brązowym czy to zadziała tak jak tego chcę? Czyli, że naciskając przycisk w1/w2/w3 do przekaźnika pójdzie impuls załączający światło.
I teraz w w3 i w2 przewody czarny i brązowy będą wychodziły z przycisków i będą się ze sobą łączyły i będą się łączyły w w1 również z czarnym i brązowym czy to zadziała tak jak tego chcę? Czyli, że naciskając przycisk w1/w2/w3 do przekaźnika pójdzie impuls załączający światło.
źródło: comment_1651769586yjzSMD0S2B45IScwYGWnTB.jpg
PobierzCzołem Mirki. Może ktoś pomóc w rozszyfrowaniu schematu elektrycznego. Kilka rzeczy wiem ale co do kilku mam wątpliwości. Proszę o pomoc
#elektryka
#budujzwykopem
#elektronika
#elektryka
#budujzwykopem
#elektronika
źródło: comment_16517682176fPmg6wZYK5k7Y69Eu3Fsx.jpg
Pobierz@H2ObezGMO: 1P/2P oznaczenie ilu polowy( ile torów czyli np sama faza lub faza+N lub jak np 3P to czy fazy)
X oznacza styk
"Z zkp12" no ze zasilanie pochodzi z zlacza kablowo-pomiarowego nr 12
X oznacza styk
"Z zkp12" no ze zasilanie pochodzi z zlacza kablowo-pomiarowego nr 12


























@Lesrley: Nijak.
Normalnie.
Jeśli spawarka nie jest uszkodzona, oraz spawający nie jest debilem i nie spawa właśnie słupa energetycznego ;) to nie ma prawa mieć wpływu na pracę innych urządzeń.
Jeśli jest uszkodzona, lub jest uszkodzona instalacja elektryczna (i spawanie wywołuje "przepięcia") - to do sztumu za użytkowanie takiego ustrojstwa. Albo gdy do spawania są "watowane bezpieczniki