Jak to jest z korzystaniem z urządzeń elektrycznym podczas gdy ktoś używa spawarki?


@Lesrley: Nijak.
Normalnie.
Jeśli spawarka nie jest uszkodzona, oraz spawający nie jest debilem i nie spawa właśnie słupa energetycznego ;) to nie ma prawa mieć wpływu na pracę innych urządzeń.
Jeśli jest uszkodzona, lub jest uszkodzona instalacja elektryczna (i spawanie wywołuje "przepięcia") - to do sztumu za użytkowanie takiego ustrojstwa. Albo gdy do spawania są "watowane bezpieczniki
  • Odpowiedz
@Lesrley jeśli chodzi ci o lekkie spadki napięcia przy spawaniu to przecież komputerowi to wszystko jedno bo zasilacz komputerowy daje stabilizowane napięcie a te kilka wolt różnicy na wejściu dla jego pracy nie ma żadnego znaczenia. Nie wiem ale twoja mamusia nie chce po prostu byś przed kompem siedział.
  • Odpowiedz
Mam dylemat mirasy( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mam dwie lampy zewnętrzne na balkonie na 230v. Poprzedni ich właściciel mówił ze działały, tyle. Mam 2 wolne włączniki ścienne w domu, lecz nic nie włączają ani wyłączają, nie wiem do czego one są (może dla ozdoby xD). Nawet chyba nie są do niczego podłączone, ale nie pamietam już. To ze działały to akurat prawda, bo podłączyłem do nich prąd z jakiegoś wolnego przewodu i
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NTSC: Może tak być że przewód gdzieś "w ścianie" ciachnięty. A co do wszelkiej maści "detektorów" - miałem styczność z kilkoma i w zasadzie żaden nie sprawdził się. Największym problemem zawsze było wykrywanie przewodu fazowego tam gdzie niczego nie było. Winę za to składałem zawsze na zawilgoconą ścianę.
  • Odpowiedz
@NTSC: googlaj na hasło "szukacz przewodów". Do wystającego końca przewodu z puszki dopniesz generator, a potem czujnikiem będziesz szukał, choćby jeżdżąc po ścianie (najtańsze szukacze nie dadzą rady) albo macając w możliwych drugich końcach.
  • Odpowiedz
#xiaomi #philipshue #mieszkanie #elektryka
Mircy, jak to jest z tymi inteligentnymi żarówkami złączanymi z appki? Wkręcam ją w gwint od standardowej żarówki E27, załączam wlącznik i uruchamiam z appki. Jest możliwość korzystania z niej jak ze zwykłej żarówki czy za każdym razem muszę wyciągać telefon?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wrozka_Grzybuszka: Zaleca się aby wypadkowa rezystancja uziemienia układu uziomów miała poniżej 10 omów ale te 10 omów to nie jest wymów obligatoryjny.
Pojedyncze można zmierzyć i sprawdzić za kolejne 5 lat czy nie zmieniają się poszczególne parametry, ale wartość wypadkowa powinna być zachowana.
  • Odpowiedz
  • 541
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ktos sie orientuje jakie procedury trzeba wykonac przy wymianie zegarów w samochodzie? Mianowicie zepsul sie wskaznik paliwa, dwoch mechanikow sprawdzalo obaj mowia ze to nie pływak tylko zegar. Cos czytalem, ze duzo zachodu z tym. Czy sam to ogarne czy lepiej ogarnietego elektromechanika szukac. Auto to Skoda Fabia 1 2006r. #mechanikasamochodowa #elektryka #samochody
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Głównie tam jakaś analiza i naprawa laptopów, konsolek i płytek z układami cyfrowymi.


@Kryspin013: to tutaj może ci się przydać większa rozdzielczość omomierza (do szukania zwarć, nie mylić rozdzielczości z dokładnością). Weź ten droższy.
  • Odpowiedz
Mam 7kWp, dla wyzerowania rachunków za prąd i grzania wody latem, zimą wraz z co ogrzewam pelletem, może kiedyś przejdę na PC. Tym czasem zastanawiam się jak lepiej rozwiązać grzanie wody w zasobniku 300L.

- Wyłącznik czasowy ustawiony w godzinach 8:00 do 16:00 i grzanie grzałką 2kW do 60stC, w kranie mieszam z zimną ale docelowo trzeba by dołożyć zawór trójdrogowy na wyjściu z zasobnika. Celowo mała moc grzałki aby przez jak największy
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cotozazycie: zainstaluj czujnik oddawania energii do sieci i uruchamiaj grzałkę (zabezpieczoną termostatem) tylko jak oddajesz moc; grzej do max zbiornika.
Na wyjściu zbiornika zainstaluj zawór mieszający żeby się nie poparzyć.
  • Odpowiedz
@cotozazycie: montujesz RT-822 i EPM-621
łączysz wyjście równolegle, podpinasz grzałkę i masz całe sterowanie

albo grzeje bo za niska temperatura albo świeci słońce.

na grzałce tylko ustawiasz max dopuszczalny
  • Odpowiedz
Poleci ktoś jakiś darmowy najlepiej internetowy symulator obwodów elektrycznych? Chciałbym zasymulować sobie układ świateł w jednym pomieszczeniu.
#elektryka
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

chcę sobie ładnie rozrysować schematami przyciski i światła aby sprawdzić ile i jak najlepiej przewody sobie puścić


@lobo: To nie potrzebujesz do tego symulatora obwodow a bardziej rzutu scian i sufitu :)
  • Odpowiedz
@Dziango: to co opisałeś może być przyczyną uszkodzenia urządzenia (zwłaszcza że dalej nie działa, o ile jesteś tego pewien), ale wiedz że niektóre pastylki ulegają tzw. pasywacji. Po dłuższym ich magazynowaniu bez poboru prądu wewnątrz tworzy się warstwa pasywacyjna która stanowi wysoką rezystancję i jej usunięcie wymaga pobrania niewielkiego prądu przez krótki czas, a dodatkowym skutkiem jest chwilowy i niekiedy głęboki spadek napięcia. Twój przypadek wpisuje się całkiem dobrze w
  • Odpowiedz
Potrzebuję info od elektryka chcę mieć w pomieszczeniu 3 podwójne przyciski chwilowe do jednej lampy. Między w1 a światłem będzie coś takiego https://www.houseiq.pl/pl/p/Modul-OXT-mini-przekaznik-4-obwody-WiFi-TUYA/1554

I teraz w w3 i w2 przewody czarny i brązowy będą wychodziły z przycisków i będą się ze sobą łączyły i będą się łączyły w w1 również z czarnym i brązowym czy to zadziała tak jak tego chcę? Czyli, że naciskając przycisk w1/w2/w3 do przekaźnika pójdzie impuls załączający światło.
lobo - Potrzebuję info od elektryka chcę mieć w pomieszczeniu 3 podwójne przyciski ch...

źródło: comment_1651769586yjzSMD0S2B45IScwYGWnTB.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@H2ObezGMO: 1P/2P oznaczenie ilu polowy( ile torów czyli np sama faza lub faza+N lub jak np 3P to czy fazy)
X oznacza styk
"Z zkp12" no ze zasilanie pochodzi z zlacza kablowo-pomiarowego nr 12
  • Odpowiedz