Wpis z mikrobloga

@AntyMoron Wyszło tak, że elektryk położył na całym domu ten kabel i w jednym miejscu niestety zrobił łączenie (prawdopodobnie zabrakło mu w szpuli i musiał wziąć z drugiej). Chcę spróbować jak będzie działał internet po kablu, jak będzie słabo to zostanę przy wi-fi.
@Victoremque: Szybkozłączka żelowa widziałem kiedyś w bricomanie może będzie w innych Casto/OBI itp. znajdziesz w sklepach elektronicznych lub może również elektrycznych/instalacyjnych.

Wnętrze jest żelowe, więc wodoszczelne ale dobrze jest umieszczenie tego w puszce jeżeli istnieje taka możliwość, pod tynkiem powinno również dać radę ale to trochę gorsza opcja.
@Victoremque: > i w jednym miejscu niestety zrobił łączenie (prawdopodobnie zabrakło mu w szpuli i musiał wziąć z drugiej).

To nie kombinuj lepiej w ten sposób, tylko normalnie na uciętych końcach zarób wtyczki RJ-45 i załóż tam beczkę.

Chcę spróbować jak będzie działał internet po kablu, jak będzie słabo to zostanę przy wi-fi.


Jeśli dobrze połączysz, to spokojnie będzie działał. Ale RJ-ki i beczka będą i lepiej wyglądać i mniej miejsca
@Victoremque: u nas nazywamy to etonami, niektorzy mowia na to po prostu zelki, to tak tylko dla informacji, czasami mozesz sie po prostu spotkac z takimi nazwami ;)
Co do dzialania internetu - na spokojnie bedzie dzialal, gorzej moze byc jesli bedziesz przesylal dane wrazliwe (typu IPTV), wtedy przy zbyt duzej rozszywce (obranie zyl z izolacji zewnetrznej i rozprostowanie ich na dluzszym odcinku) moze byc problem.
@AntyMoron: wg standardu dlugosc
Anonim11 - @Victoremque: u nas nazywamy to etonami, niektorzy mowia na to po prostu z...

źródło: comment_1653167587J4S2UOTsTmpqLJB5eA24ny.jpg

Pobierz
osobiscie nienawidze beczek patrzac od strony serwisu i to co sie spotyka u klientow,


@Anonim11: ale czemu tak właściwie? Chodzi o RJki zagniatane śrubokrętem i beczki, nad którymi się domowy Puszek znęcał? Bo używam ich dość często w pracy w labie i żadnych problemów z nimi nie mam, a beczki takie zwykłe

LSA dedykowane do takiego łączenia oczywiście najlepsze, ale tego się nie kupi w sklepie za rogiem.
@Jarek_P: a no wlasnie tez spotykam takie zwykle beczki, a to flapujace porty, a to jakies zyly nie lacza, a to problemy z IPTV, a jak beczki sa jeszcze na klatce to zdarza sie ze przy instalacji calkiem sie kogos wypnie bo sie o nia zachaczylo, same zle wspomnienia jesli to ma byc cos w stylu zrob i zapomnij ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jesli chodzi o polaczenie
@Anonim11 na szkoleniu firmy Krone z zarabiania kabli lan to ja bylem w 99. W każdym razie pamiętam że rozplątywanie skrętki to bardzo głupi pomysł. Te żelki ze zdjęcia to kojarzy mi sie z monterami tpsa.