Wpis z mikrobloga

Potrzebuje zamontować na stałe w samochodzie laptopa (który nie posiada baterii) i moje pytanie brzmi. Co zastosować żeby to działało dobrze. Myślałem albo o przetwornicy przetwornica (podłączyć się bezpośrednio do akumulatora) lub o zasilaczu na zapalniczke zasilacz
Czytałem po internecie i różnie mówią, że takie zasilacze potrafią się bardzo grzać, jak polecacie to rozwiązać. Zasilacz, który obecnie posiadam do laptopa to 19V 3.16A.
#elektryka #samochody #elektronika
  • 9
Nie znam się, ale wziąłbym coś uniwersalnego czyli przetwornice z gniazdem, i wziął większą moc (zasilacz ma 60w, czyli np. 200w plus żeby się nie grzała
@Azzy96: lepszy zailacz, bo tak jak pisze @Bad_Wolf: nie każde urządzenie zadziałą z taką przetwornicą.
Teoretycznie ten podlinkowany daje 4A dla 19v więc nie powinien sie tak bardzo grzać, bo ma spory zapas mocy.
@Bad_Wolf: Polecisz w takim razie lepszą przetwornicę? Bo zastanawiam się jak to z takim zasilaczem pod gniazdem zapalniczki. Czytałem kilka wątków na internecie i ponoć takie zasilacze lubią się bardzo grzać.