@defragmentacja: Przedłużacz ok, długość 1,5 m do mikrofalówki i lodówki ok. Taka rada na przyszłość, (może się to kiedyś ci przydać) prądożerne urządzenia, (o dużej mocy), nie mogą być podłączone do długiego przedłużacza. [Chyba, że przedłużacz ma odpowiedni przekrój kabla]. Dam taki ekstremalny przykład, kompresor 2,2 kW na przedłużaczu 100 m, kabel o przekroju 1,5mm, nie dawał rady się uruchomić. Spadek napięcia z 230V na 120V w chwili rozruchu.
  • Odpowiedz
Czy są przełączniki krańcowe trzypozycyjne? Lewe połozenie - lewy styk, środkowe - żaden styk, prawe położenie - prawy styk.


@7160: Troche to nie podpada pod "krancowe" Ale zagadnienie ciekawe. Stricte krancowek takich nie widzialem. Takie przelaczniki I-0-II to widzialem w branzy w funkcji kluczykow. ALe zaciekawiles mnie to se poszukam.

Jak mniemam chodzi Ci o cos takiego ze jak cos dobija z prawej to zalacza sie jeden styk NO a
  • Odpowiedz
Pewnie za dwie moje miesięczne wypłaty.


@7160: Uzywki euchera na alledrogo chodza po jakies 70pln. ALe nie takie jak chcesz tylko dzialajace nazwijmy to "w jedna strone"
Ale zgodze sie ze na zamowienie to euchner raczej tani nie bedzie.
Znasz specyfike tego co potrzebujesz to mozesz pokombinowac (o ile masz pole manewru). Jesli nie musi to byc stricte krancowka fizycznie (tylko tak dzialac) to mozesz cos porzezbic. Jak pisalem. siemens ma takie
  • Odpowiedz
@SerasVCT: Dziwne, ale widocznie tak jest stacyjka podłączona że dopiero na zapłonie daje sygnał. Może tam by można się wpiąć pod pierwszą pozycję ale tego to już nie wiem, przy stacyjkach nigdy nie grzebałem.
  • Odpowiedz
Mirki z #elektronika #elektryka #oswietlenie #led, szukam specyfikacji takiego oto wytworu, a konkretnie jak jasne to jest. Nawet firma Lumenix zdaje się nie istnieć za bardzo. Moc podana ale to jest chyba technologia sprzed 10+ lat, więc dzisiaj może takie o mniejszej mocy świecą jaśniej. Dodatkowo mam pytanie gdzie kupować takie na wymianę? Aliexpress, czy się spali po tygodniu i lepiej kupić coś
4833478 - Mirki z #elektronika #elektryka #oswietlenie #led, szukam specyfikacji taki...

źródło: comment_1651336333xbn2JZuRmdUTbLRFZYHylp.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, mam pytanie, od tygodnia wynajmuje mieszkanie za granicą, i dzisiaj podczas gotowania plyta grzewcza? W każdym razie elektryczna, zaczęła "strzelać" i pokruszyła się powłoka co jest widoczne na zdjęciu, i tutaj moje pytanie, czy jest jakiś powód dlaczego mogło się tak stać? Dodam, że wcześniej używałem gazowej kuchenki, więc elektryczne to dla mnie całkiem nowy temat i kompletnie sie na tym nie znam, szczególnie, że podejrzewam ze taka płyta pamięta Gierka
IwanDestruktor - Mirki, mam pytanie, od tygodnia wynajmuje mieszkanie za granicą, i d...

źródło: comment_1651313844lbqhfG7m45E1cccci68Dg4.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie lajkonika. Zakupiłem nową ładowarkę do laptopa, 230W. Oryginalna dołączana miała 230W. Kiedy korzystałem z ładowarek o mniejszej mocy pod gniazdo 12V podczas uruchamiania kompa pojawiał się ekran o tym, że podłaczona ładowarka nie jest kompatybilan i ma za mało mocy.

Mam smart meter w domu, wydaje się dobrze skalibrowany. Po podłaczeniu komputera, pobór wzrasta o ok 65W.
Komputer ładuje się ~2h, 2h:20 min od zera, podobnie jak przy 230w oryginalnej.

Czy laptopy mają
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ktoś się orientuję jak sprawdzić co się zepsuło w lodówce?
Nie wiem czy opłaca mi się ją naprawiać czy kupić nową.
Zamrażalnik działa normalnie, ale w lodówce nie jest zimno tak jak powinno, mimo tego, że jest nastawiona na maksymalne chłodzenie. Jakiś czas temu zaczęła lodówka mrozić rzeczy w środku, a potem przestała mocno chodzić. Co to może być? Wyciek czynnika chłodniczego, czy termostat? Jak mogę to samemu sprawdzić?
#pytaniedoeksperta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuje podłączyć led bar do auta. Jakie złącza hermetyczne do kabli polecacie? Z tego co wiem to chyba ma być 2pin. Ale np czym się te poniżej od siebie różnią (oba ponoć 2pin). Tzn po zdjęciach widzę, ale nie rozumiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Kable od roboczych lamp led maja 1.5mm czy więcej?
No i jak to się do tego kable montuje? Wystarczy zacisnąć na tej blaszce i
ImeNs - Potrzebuje podłączyć led bar do auta. Jakie złącza hermetyczne do kabli polec...

źródło: comment_16511822721BXzXRtcZOZYYgHUtd0c7n.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ze zdjęcia można wróżyć jedynie . Wygląda na to że to drugie jest na większy przekrój kabla ale to moje przypuszczenia ponieważ pozatym niczym się nie różnią .


@SuperZenek: drugie zdjęcie wygląda na fotomontaż, co by szczegóły tych styków pokazać
@ImeNs: przybtksich zakupach trzeba się opisami kierować.
  • Odpowiedz
Mam takie pytanie. Czy jeżeli napompowany dmuchaniec (taki jak na festynie albo w wesołym miasteczku) jest zalany wodą to korzystanie z niego może grozić porażeniem prądem? Czytałem w instrukcji że nawet przecieranie mokrą szmatką napompowanego dmuchańca może skutkować porażeniem prądem. Pytam bo wczoraj w parku rozrywki trafiliśmy na dmuchaniec zalany wodą, nie był wyłączony z użytku, nikt nie widział problemu #elektryka
Tutaj instrukcja przykładowego dmuchańca, punkt 19: https://happyhop.pl/uniwersalna-instrukcja-rozlozenia-dmuchanca/
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@EditorKT: No dobra, ale ani guma, ani tym bardziej powietrze prądu nie przewodzą z tego co wiem xD Jedyne o co można się martwić to o dmuchawę, która to pompuje, jej na pewno woda mogłaby zaszkodzić.
  • Odpowiedz
@EditorKT jakby go polać wodą to elektryzować się przestanie :)

To chyba chodzi o połączenie z pompą, ale to i ona sama też by musiała być zalana i to porządnie. Albo, że ktoś spadnie mokry na tą pompę. Dziwny ten punkt trochę, ale może o takie rzeczy chodzi.
  • Odpowiedz
Chcę w pokoju przesunąć lampę sufitową. Aby to zrobić muszę przedłużyć kabel który jest to niej doprowadzony. W internecie widziałem że ludzie specjalnie pod to robili puszki, ale szczerze mówiąc uważam że jest to przerost formy nad treścią. Czy przedłużenie tak jak jest pokazane na filmie https://www.youtube.com/watch?v=0bK7DZdJJ2E i zatynkowanie będzie wystarczające? Ewentualnie bez tych tulejek, wrzucenie w wago 221-2411 i na to jedna większa koszulka termokurczliwa?

Wiem że przed chwilą był podobny
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam vana którym jeździ się dosyć rzadko i myślę jak rozwiązać problem z odłączaniem akumulatora na czas postoju. Myślicie czy jest sens się bawić w montaż przekaźnika na kablu od masy? Później jeszcze przeciąganie kabla od przełącznika przekaznika do kabiny żeby nie trzeba było otwierać maski... Sporo roboty się wydaje. Czy może nie pajacowac i dać kleme samozaciskową? Druga opcja wydaje się być bardziej rozsądna przez szybkość i łatwość montażu no i
0caffe - Mam vana którym jeździ się dosyć rzadko i myślę jak rozwiązać problem z odłą...

źródło: comment_1651065643CD0AIvNumTofrIqKhJGyR5.jpg

Pobierz

pytanie do ankiety

  • przekaźnik 4.3% (1)
  • klema 95.7% (22)

Oddanych głosów: 23

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
#automatyka #elektryka #pracbaza
Od dłuższego czasu w Amazonie ciągle wiszą ogłoszenia dot. Mistrza zmiany automatyków. Wie ktoś jakie mogą być widełki dla takiego brygadzisty w Amazonie? Albo w ogóle jakie są zarobki w Amazonie dla pracowników technicznych ? Pracuje tam ktoś i jest w stanie powiedzieć skąd wynika tak długo wisząca oferta ?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach