Czy taka praca lodowki jest normalna?? Lodowka wypoziomowana sprawdzone wielokrotnie. Lodowka to LG, ma 2 tygodnie. Nie jest glosna tylko wibracja przechodza na całą lodowke. Zamieszczam filmik gdzie widac nawet jak woda w pojemniku wibruje. Zglaszac to do serwisu??

#agd
#lodowka #elektroda #kuchnia #pytaniedoeksperta #pytanie #lg
Wasky - Czy taka praca lodowki jest normalna?? Lodowka wypoziomowana sprawdzone wielo...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po otwarciu drzwi często słychać jak półki drżą.


@Wasky: reklamuj, w zgłoszeniu naciskaj na ten fakt, że aż półki dygocą, inaczej cię spławią.
  • Odpowiedz
Drogie Mirki z #elektronika #elektryka
Zblizaja sie swieta. Chcialabym zamontowac czujnik zmierzchu do ozdobnej bombki LED na baterie. Czy istnieje gotowe rozwiazanie, modul albo sterownik, ktory mozna kupic i da sie latwo podlaczyc do czegos podobnego jak na zdjeciu? Najlepiej, by korzystal z tego samego zrodla zasilania co swiatelko :)
Albo moze ktos rozwiazal to ktos bardziej chalupniczym sposobem?
Zaryzykuje tez: #elektroda
przepiorka - Drogie Mirki z #elektronika #elektryka
Zblizaja sie swieta. Chcialabym ...

źródło: comment_1670401761ofHVMKU5QN8fCb5QVyIL76.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej mirki elektryczne, sprawa wyglada tak ze chcialbym taki kabel i jest dwuzylowy.
Do uzytku na zewnatrz i niby jest ip65.

Mam w puszce Live,Ground i neutral a chec podlaczyc smart LEDa ktory potrzebuje neutrala.

Pytalem sie sprzedawcy o 3 zylowy ale pisze ze niby nie trzeba earth bo caly kabel jest w termoplastiku i dlatego maja tylko 2 zylowy.
black_pearl - Hej mirki elektryczne, sprawa wyglada tak ze chcialbym taki kabel i jes...

źródło: comment_167034685272NIVNgsL6Nhl6BO4rNyVo.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zasadniczo nie, jezeli masz prawidlowo dobrane zabezpieczenie nadpradowe. Przy 2 zylach roznicowka moze ci nie zadzialac w przypadku np zalania zasilacza. W opisie producenta jest info, ze wystepuje 3 zylowy- 3x0,75. Sprzedawca teoche p------i, bo wszystkie kable sa szczelne. Prawdopodobienstwo ze cos sie stanie jest moim zdaniem niewielkie, jak bedziecie cos przy urzadzeniu majstrowac to odlacz na nim zasilanie, bo jak bedzie przebicie np. Przez wode z deszcze, to moze sie nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Mirki spod #elektronika i może #elektroda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam pytanie o układzik z jak najmniejszej ilości elementów do ekspresu, który chcę trochę podkręcić.
Mianowicie, po podaniu 230 na pompkę, napięcie idzie także na solenoid, jedno i drugie, może działać niezależnie. Niestety włącznik jest bistabilny i po prostu zasila oba elementy lub nie.
Ciekawi mnie, jak musiał bym polutować i jakie elementy, by powstał czasowy timer preinfuzera. Układ musiał
Kulek1981 - Mirki spod #elektronika i może #elektroda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam pytanie o układ...

źródło: comment_1669841148pqijEdMCZCRp1atqJU9POb.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@brakloginuf: No właśnie może pociągnie to elektrodą, ale wolał bym to zrobić na jakimś prostym ne555 i kilku elementach, jak ładować do ekspresu arduino i jakiś zasilacz, by go wykorzystać w 0,5% możliwości.
Niestety stałem w kolejce za niskim wzrostem, gdy rozdawali skilla z elektroniki i dlatego pytam ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@clas: Od czasu do czasu lubię pogrzebać. Tv teraz świeci ok więc chyba warto. No i upgrejd do sypialni z 32 na 49 ;)


@unxtres: A, jak lubisz grzebać to wiele tłumaczy. Dziękuje za odpowiedz.
  • Odpowiedz
Sprzęt: HP Color LaserJet Pro MFP M477 fdw
Temat: zasypka uzbieranych tonerów od activejet i inkdigo - jest tego sporo (CF410x, 411a, 412a, 413a)
Prośba: wyjaśnić mity dot. chipów na wymianę lub resetujących / doradzić jaka zasypka kolor / jaka czarna.

Cześć! Pomóżcie z tematem jak powyżej. Większość tonerów zamienników kończyła pracować smarując grudy, niektóre w 1/4 - inne w połowie pojemności (wg wskaźników urządzenia - potężnego mfp 477fdw) - nawet activejet: raz kończy
bezbeczki - Sprzęt: HP Color LaserJet Pro MFP M477 fdw
Temat: zasypka uzbieranych to...

źródło: comment_1669675041ljmJuv42IUz0jVfJqTHUe5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

może jest ju jakiś magik od AGD i podpowie czy pralka jest bardzo chora:

BOSH WAN2427SPL przestała się włączać z trybu standby (po przekręceniu pokrętła na wybór programu pojawia się czas prania + miga start/pauza ale przyciski nie reagują). Nie ma natomiast problemu gdy na wyłączonej z prądu pralce najpierw ustawimy pokrętłem jakiś tryb pracy i załączymy jej zasilanie. Wydaje mi się, że w tym problemowym przypadku "cyka" jakiś przekaźnik co jakiś
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Radzik: strzelam że jakaś przetwornica od standy się "kończy" albo jakiś jej element z obwodu safety który ma wpływ na to że pralka nie przyjmuje/wykrywa naciśnięć guzików.

Trzeba by rozebrać i obejrzeć co tam jest, pomierzyć napięcia.
Zobaczyć czy ten klikający przekaźnik jest tak sterowany z procka czy może jego zasilanie spada i wstaje
  • Odpowiedz
Instalacja odgromowa - Mirki, czy jest sens w zabudowie szeregowej, aby jeden z sześciu segmentów posiadał taką instalację? W domu u siebie mam i śpię trochę spokojniej, ale czy w segmencie to ma sens? Czy to nie jest tak, że jak uderzy u sąsiada, to cała moc skumuluje się akurat u mnie? Nie znam się na tym kompletnie i potrzebuję porady. Mój segment jest z brzegu i akurat najwyższy. Lubię dmuchać na
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fabian89: To zależy jak rozpłynie się prąd piorunowy, ale generalnie droga jego przepływu będzie w miarę najkrótszą trasą do ziemi, czyli jak walnie w dach nad sąsiadem to najprawdopodobniej poleci dalej gdzieś przez chałupę tego sąsiada do ziemi robiąc szkody w jego części ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zakładam, że dachy nie są metalowe, lub przynajmniej pomiędzy segmentami są ogniomury oddzielające dachy, wtedy piorun może nie rozpłynie
  • Odpowiedz
Czemu ludzie na Elektrodzie to takie buce? Z czego to wynika? Nie pierwszy już raz trafiam na jakiś wątek, gdzie ewidentnie ktoś początkujący zadaje z pozoru banalne pytanie (dla profesjonalisty), ale jednak być może nie tak błahe z punktu widzenia laika. Nawet bez czytania odpowiedzi, już wiem jakiego rodzaju będą:

"A co to, nie chciało się przeczytać dokumentacji producenta?????????"
"Za moich czasów to profesor na wykładach gwałcił lutownicą za takie pytania....."

Pytanie takiego samego rodzaju
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FFFFUUUU: No to powinno być tak, że jest jedna, treściwa odpowiedź i temat zamknięty. Potem to jest indeksowane w Google i można łatwo znaleźć.

@cutecatboy: Ale tu też ukazuje się niewiedza ludzi na temat tego jak działają wyszukiwarki internetowe. Jeżeli forum jest znane, tak jak Elektroda, to pojawi się wysoko w wynikach i ludzie będą tam wchodzić, ale zamiast sensownej odpowiedzi w jednym poście, to jest 20 postów
  • Odpowiedz
@serek_heterogenizowany: bez kontekstu to trochę nie wiadomo, czy się śmiać, jeśli chodziło o prawo ohma, dzielnik czy coś w tym stylu, czy przytaknąć, jeśli to miał być filtr pierdylionowego rzędu dla przebiegów odkształconych.
  • Odpowiedz
HVDC Ekibastuz – Centre to niedokończona linia przesyłowa HVDC między Ekibastuz w Kazachstanie a Tambowem (podstacja Centralna) w Rosji , której budowę rozpoczęto w 1978 r. Planowano mieć długość 2414 kilometrów (1500 mil), co uczyniłoby to najdłuższa linia energetyczna świata o maksymalnej szybkości transmisji 6000 MW i napięciu przesyłowym 750 kV między przewodem a ziemią (odpowiednio 1500 kV między przewodami).


Wytłumaczy mi ktoś na jakiej zasadzie oblicza się napięcie fazowe (skrót
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dlaczego w przypadku DC napięcie między przewodami jest 2x wyższe niż między przewodem a ziemią?


@serek_heterogenizowany: bo to +750 kV i -750 kV względem ziemii. DC czy AC nie robi różnicy bo w USA standardowo mają dwie fazy 120 V AC, które przez to że są w przeciwfazie mają między sobą 240 V AC.
  • Odpowiedz
@serek_heterogenizowany: napięcie jest zawsze wzdlędne. Akumulator będzie miał pomiędzy swoimi przyłączami około 12 V. Ale wzgledem Ziemii może być dowolnie. Jak przyłożysz do przyłącza metalowy pręt zabity drugim końcem w ziemii to wtedy wyrównasz jeden potencjał do 0 V. Wtedy drugi będzie miał względem ziemii 12 V więcej lub mniej, zależnie czy uziemiłes plus czy minus.
  • Odpowiedz