Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#elektryka #elektrykapradnietyka #elektroda #kiciochpyta #remontujzwykopem

Kolegi, wymieniam spalone halogeny w pochłaniaczu/okapie. Są tam zarniki halogenowe z mocowaniem G4, zasilane prądem stałym 12VAC

Parametry wbudowanego zasilacza na zdjęciu.

Chciałbym zmienić to na żarówki z diodami LED. Większość żarówek wymaga prądu DC, ale znalazłem takie AC/DC na mocowanie G4:
https://allegro.pl/oferta/led-g4-12v-ac-dc-5w-1508-cob-490lm-bialy-neutralny-8760372268

Info dodatkowe, że oświetlenie w pochłaniaczu ma dwa tryby pracy: jasne i ciemne.

Pytanie czy to ma sens, czy ledy zadziałają, a może szukać innych ledów?

Wolę zapytać zanim coś zepsuje ;)
staryhaliny - #elektryka #elektrykapradnietyka #elektroda #kiciochpyta #remontujzwyko...

źródło: comment_1670094265E63yOhrmnhCSRClhTTBAl3.jpg

Pobierz
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
ma dwa tryby pracy: jasne i ciemne.


@staryhaliny: spora szansa że z ledami to nie będzie działać, ja bym dał sobie spokój z kombinowaniem bo ten okap aż tak nie podbija rachunków chyba?

@darek-jg: no właśnie też się obawiam, że ledy nie poradzą sobie ze sciemnianiem.

Okap może i nie żre dużo, ale żywotność tych halogenów jest śmieszna. Do tego w obu oprawach pekły szybki od temperatury. Swoją drogą cała
To takie zabezpieczenie z którym spotkałem się kilka razy. oczywiście w twoim przypadku może być dobrze.


@oldfield: @staryhaliny: na tabliczce jest minimalne obciążenie 20W, chyba że producent kłamie ¯\_(ツ)_/¯

Aż ciekaw jestem jak tam jest to sterownie jasnością, bo nie widzę dodatkowego wejścia na tym zasilaczu, czyżby po stronie wtórnej wpięta dioda szeregowo albo rezystor?