Mirko znawcy elektryki, czy gniazdo widoczne na zdjęciu jest bezpieczne? Czy jest szansa że jest pod napięciem? Córka lvl 3, biegła żeby za to złapać i w ostatniej chwili ja złapałem. Wiem że raczej nie powinno tam być napięcia ale nie chciałem ryzykować, czy tam nie powinno być gniazdo żeńskie i jakoś zabezpieczone? Skrzynka znajduje się nieopodal placu zabaw w moim mieście. Co o tym sądzicie? Gdzieś to zgłosić? #elektryka
wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 18
@PrimoUltimo: WTF?
Jedyna mozliwosc jest taka ze ta skrzynka to "odbiornik" a nie "nadajnik."
Cos w stylu ze w tym miejscu odbywaja sie czesto jakies imprezy i ta skrzynka na ich czas jest zasilana i robi za rozdzielnie.
W druga strone to kryminal :/
Jedyna mozliwosc jest taka ze ta skrzynka to "odbiornik" a nie "nadajnik."
Cos w stylu ze w tym miejscu odbywaja sie czesto jakies imprezy i ta skrzynka na ich czas jest zasilana i robi za rozdzielnie.
W druga strone to kryminal :/
@PrimoUltimo: Pewnie przyłącze do agregatu. Możesz wziąć próbnik i sprawdzić, ale IMO i tak powinno być jakoś zabezpieczone, więc kręć aferę u zarządcy obiektu.
W tym miejscu była antena wifi. Ktoś wie jak się nazywa takie złącze żeby kupić pasująca antene? SMA?
#elektroda #elektronika
#elektroda #elektronika
źródło: comment_1665413228EiecAjutbqwGzO2p2ziVsH.jpg
Pobierz#elektronika #agd #naprawa #elektroda
Mirki mam pytanie. Mam okap Whirpool AKR749/1NB. Na szybce jest napisane, żeby wkręcać oprawy LED maksymalnie po 3 W (2 szt.). Jest tam jakiś bezpiecznik? Skąd te ograniczenie mocy? Chcę wkręcić po 6 W (ew. ~4,5 W). Nawet wkręcając te po 6 W to prąd będzie wynosił ok. 52 mA.
Mirki mam pytanie. Mam okap Whirpool AKR749/1NB. Na szybce jest napisane, żeby wkręcać oprawy LED maksymalnie po 3 W (2 szt.). Jest tam jakiś bezpiecznik? Skąd te ograniczenie mocy? Chcę wkręcić po 6 W (ew. ~4,5 W). Nawet wkręcając te po 6 W to prąd będzie wynosił ok. 52 mA.
@Leel00 mi chodzi o otoczenie żarówki w środku i w okolicy oprawki. Jesli producent zastosował np tanie plastiki to mogą źle znosic ciepło 6W żarówki.
- 1
@molksiazkowy1111: Zmienić, obserwować ;)
Pytanie: jaka malsymalna dlugosc przewodu miedzy antena a tv? Po drodze rozdzielacz jeszcze na dwa tv. Nie wiem jak tagowac #elektryka #elektronika #elektroda
- 10
@Bida_z_nyndzom: Nie ma ograniczeń. Należy tylko na jego końcu zapewnić poziom sygnału odpowiedni do poprawnego odbioru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
małe pytanko (w zasadzie dwa) do ludzi którzy mają nieco większe doświadczenie w elektronice niż ja - jaką funkcję de facto pełni ten tranzystor w pętli sprzężenia? czy skoro jego baza jest bezpośrednio na sztywno spięta z masą to czy on w ogóle jest w stanie w którymkolwiek momencie przewodzić skoro tu nie płynie żaden prąd bazy? (wtedy to układ będzie jak dla mnie pełnił rolę czegoś w rodzaju wzmacniacza całkującego który
źródło: comment_16651636313MtyONPmU4I5okgqccZPD5.jpg
Pobierz@yungdupa: Takie wzmacniacze zasila sie napieciem symetrycznym. Wiec w ukladzie wystepuje napiecie nizsze niz “masa”. A wiec moze przewodzic.
@yungdupa jak na bazie nie ma żadnego prądu.
Weź to przeczytaj ze zrozumieniem.
Baza jest podłączona do potencjału 0V czyli wirtualnej masy.
Vout jest zawsze ujemne bo wzmak pracuje w konfiguracji odwracającej.
Więc potencjał na emiterze jest niższy niż na bazie albowiem -5V jest niższe niż 0V
Wzmak zasilany jest symetrycznie.
Weź to przeczytaj ze zrozumieniem.
Baza jest podłączona do potencjału 0V czyli wirtualnej masy.
Vout jest zawsze ujemne bo wzmak pracuje w konfiguracji odwracającej.
Więc potencjał na emiterze jest niższy niż na bazie albowiem -5V jest niższe niż 0V
Wzmak zasilany jest symetrycznie.
- 1
Przeglądacie/jesteście aktywni na elektrodzie?
Trochę nawalę tagów.
Trochę nawalę tagów.
źródło: comment_1664972524qVodBzpOo4YaUQDQtt6V1L.jpg
PobierzNo jak
- Przeglądam tylko 32.1% (26)
- Mam konto i udzielam się 14.8% (12)
- Już nie mam konta/Nie udzielam się 12.3% (10)
- Nie znam tego portalu 6.2% (5)
- Niestety ankieta z czarnej listy... 34.6% (28)
@thority: temat wałkowany milion razy. Na przyszłość użyj opcji "szukam".
Zamykam.
Zamykam.
- 10
@thority: mam konto, używam, raczej biernie, ale używam. Nigdy nie zostałem odesłany do opcji szukaj, nigdy nie zostałem zmoderowany, czy potraktowany z buta, natomiast pierdyliony razy zyskałem tam pomoc. Ale i pisząc zachowuję elementarne zasady, nie pytam o pierdoły możliwe do znalezienia w 10 sekund - dziwne, nie?
Elektroda ma złą sławę, ale serio, nie bardzo rozumiem czemu. To najlepsze i największe forum elektroniczne w Polsce. A że ma swoje
Elektroda ma złą sławę, ale serio, nie bardzo rozumiem czemu. To najlepsze i największe forum elektroniczne w Polsce. A że ma swoje
- 103
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 4
@lifapek: Urana xD
źródło: comment_1664980597FEipHFGrHCpcNYS7UZy3fP.jpg
Pobierz- 1
Mam pytanie, czy w zegarze z lampami #nixie sterowanym z #arduino mogę zamienić TLP627 na PS2533? Napięcie na nixie to około 160-180 V.
Pełne karty charakterystyki:
https://www.digikey.com/htmldatasheets/production/57134/0/0/1/ps2533-l-1-2-4.html
https://toshiba.semicon-storage.com/info/docget.jsp?did=16914&prodName=TLP627
Schematy zegara:
https://create.arduino.cc/projecthub/whitebank/nixie-clock-with-arduino-simplest-design-a12ee5
#elektronika #elektronikadiy #elektroda #diy #pytanie
Pełne karty charakterystyki:
https://www.digikey.com/htmldatasheets/production/57134/0/0/1/ps2533-l-1-2-4.html
https://toshiba.semicon-storage.com/info/docget.jsp?did=16914&prodName=TLP627
Schematy zegara:
https://create.arduino.cc/projecthub/whitebank/nixie-clock-with-arduino-simplest-design-a12ee5
#elektronika #elektronikadiy #elektroda #diy #pytanie
źródło: comment_1664876212qECI6NmofOroajJN1ImIr5.jpg
Pobierz@Polanin: Arduino na AVR uciągnie 20mA na pin a na schemacie zegara widać, że rezystory w LEDach są po 10k, więc prąd i tak będzie ~0.3...0.4mA.
Jedyna wada jaką widzę przy PS2533 to dużo wolniejsze działanie tr, tf = 100µs vs 50/15µs w TLP627.
Na twoim schemacie widać, że segmenty lamp są multipleksowane - ciekawe z jaką częstotliwością?
Jedyna wada jaką widzę przy PS2533 to dużo wolniejsze działanie tr, tf = 100µs vs 50/15µs w TLP627.
Na twoim schemacie widać, że segmenty lamp są multipleksowane - ciekawe z jaką częstotliwością?
źródło: comment_1664894471iMKkdsGVTUQXB8pvZQpDNr.jpg
Pobierz#elektronika #elektrotechnika #automatyka #elektroda
Wyjaśni może ktoś dokładną zasadę działania przetwornicy podwyższającej napięcie według poniższego schematu?
Wiem tyle, że te dwa tranzystory Q3 i Q4 traktuje się jako klucze przełączające.
Wiem tyle, że istotnym elementem jest cewka indukcyjna, która przeciwstawia się zmianom przepływającego prądu.
Nie rozumiem jak się to dzieje, że taka przetwornica na wyjściu ma większe napięcie (jak sama nazwa wskazuje - przetwornica
Wyjaśni może ktoś dokładną zasadę działania przetwornicy podwyższającej napięcie według poniższego schematu?
Wiem tyle, że te dwa tranzystory Q3 i Q4 traktuje się jako klucze przełączające.
Wiem tyle, że istotnym elementem jest cewka indukcyjna, która przeciwstawia się zmianom przepływającego prądu.
Nie rozumiem jak się to dzieje, że taka przetwornica na wyjściu ma większe napięcie (jak sama nazwa wskazuje - przetwornica
źródło: comment_1664807495aGmaprcJ9Dj8VTwMT7ZIji.jpg
Pobierz@Maffiozzo97 to działa tak że kiedy Q2 zwiera cewkę do masy to wtedy cewka się "ładuje" - buduje wokół siebie pole magnetyczne.
Kiedy Q2 przestanie zwierać cewkę do masy to cewka będzie stawiać "opór" zmianom - pole magnetyczne znacznie się zapadać bardzo szybko, toteż wyindukuje w cewce wyższe napięcie niż to przez które to pole było pierwotnie wytworzone.
I cyk, puszczamy przez diodę do kondensatora i mamy gotowy układzik.
Więcej doczytasz
Kiedy Q2 przestanie zwierać cewkę do masy to cewka będzie stawiać "opór" zmianom - pole magnetyczne znacznie się zapadać bardzo szybko, toteż wyindukuje w cewce wyższe napięcie niż to przez które to pole było pierwotnie wytworzone.
I cyk, puszczamy przez diodę do kondensatora i mamy gotowy układzik.
Więcej doczytasz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@RicoElectrico: Biedny czajnik albo suszarka ma 1kW, więc to nie może być peak tylko jakaś średnia z miesiąca.
żeby była to faktycznie szczytowa chwilowa wartość, bo mam tam 0,352 kW.
@RicoElectrico: największa wartość średnia z 15 minut. A suszarkę już w p----------u odpalałeś? Bo to się 1 każdego miesiąca resetuje.
Czy zastałem może tu Gulsona? #elektroda #elektrodacontent
- 0
Cześć Mirki. Macie może pomysł co dolega mojemu telewizorowi? To diody czy już matryca siada? To powinien być jednolity żółty obraz.
Telewizor to lg 49uj701v.
#elektronika #lg #elektroda #telewizory
Telewizor to lg 49uj701v.
#elektronika #lg #elektroda #telewizory
źródło: comment_16645542823jj8kknWfhGbssYSVvjusm.jpg
Pobierz- 0
- kup 12-letni samochód premium, salon Polska, sprzedaje właściciel - pan ok. 55-letni, wspaniały wóz, transakcja w miłej atmosferze willi z tarasem i zabytkowymi obrazami
- parę tygodni później, no coś nierówno chodzi
- mechanik mówi że UPG
-
- parę tygodni później, no coś nierówno chodzi
- mechanik mówi że UPG
-
Wykręciłem wiatraczek z suszarki do ubrań, myślałem że jebn# korki na warsztacie, ale jednak działa. Da radę połączyć 4 wiatraczki na jednym kablu?.
#elektronika #elektryka #elektroda
#elektronika #elektryka #elektroda

@SaintWykopek: tak
@SaintWykopek: tylko proszę nie zabij się
- 0
Mam w domu stary ściemniacz który nie działa z żarówkami LED, jako obejście miałem mix 2xLED + 1xHalogen.
Jak zamienię halogen na LED to ciągle się świecą
Największą zaletą tego ściemniacza jest że działa z pilotem TV, czy da się przerobić ściemniacz żeby działał z LEDami ?
Jeśli nie to co kupić zamiast niego ? Na ściemnianiu mi nie zależy tylko żeby włącznik działał z pilotem TV.
#elektryka #elektroda
Jak zamienię halogen na LED to ciągle się świecą
Największą zaletą tego ściemniacza jest że działa z pilotem TV, czy da się przerobić ściemniacz żeby działał z LEDami ?
Jeśli nie to co kupić zamiast niego ? Na ściemnianiu mi nie zależy tylko żeby włącznik działał z pilotem TV.
#elektryka #elektroda
@gpvx: to nie w sciemniaczu jest problem a w ledach, maja one w srodku zasilacz zeby swiecili tak samo bez zaleznosci jakim napieciem sa zasilane
musisz kupic nowe ledy ktore sa przystosowane do dzialania ze sciemniaczem
musisz kupic nowe ledy ktore sa przystosowane do dzialania ze sciemniaczem
- 2
- 6
Przerost formy nad treścią, ale przed kolegami będą szpanować jakiego to oni (specjalnie z małej litery) mieli satelitę. Może na przyszłość lepiej wykorzystają Arduino.
- 9
Zapytałem na jednej z grup na #facebook o cenę wymiany jednej części w samochodzie. Dostałem za to bana xD
Taka trochę #elektroda #motoryzacja
Pierwsza wypowiedź jego, druga moja a później na przemian
Taka trochę #elektroda #motoryzacja
Pierwsza wypowiedź jego, druga moja a później na przemian
źródło: comment_1664085616QIyW2Z3P0ERt4i6mQmGXwm.jpg
Pobierz@GG99 dlatego unika elektrody. To jest forum które ma za zadanie umożliwić utrzymanie starej dobrej zasady jauszowych warsztatów i serwisów: jak ktoś nie jest majstrem z 30 letnim doświadczeniem to należy nim GARDZIĆ
@GG99 Elektorda to rąk, a grupy na fb to AIDS, czyli choroba czasów wspolecznoych ( ͡º ͜ʖ͡º)
Te cholerne grupy zabiły porządne fora i tyle z tego mamy.
Te cholerne grupy zabiły porządne fora i tyle z tego mamy.

































#kiciochpyta #tauron #elektryka #prad #energetyka #energia #elektroda #pytanie #pytaniedoeksperta #polska
źródło: comment_1665655393nIVjILNpqKJ1vkGcQLmtZN.jpg
Pobierz