@Klemens_anon: Zgodnie z teoria powinno stac Ci sie nic.

Jesli instalacja jest wykonana poprawnie to:

1-nie poparzy Cie bo taki igruby drut nie zdazy sie rozgrzac przed zadzialaniem
  • Odpowiedz
  • 0
Od dwóch miesięcy posiadam suszarkę beko slim, dziś zauważyłem że pomimo wybrania programu, który powinien trwać 3h suszarka kończy pracę po około 30min i sygnalizuje koniec programu. Filtry czyszczę po każdym praniu, zbiornik na wodę również. Ktoś napotkał podobny problem ? Jakąś wada timera ? #agd #elektronika #elektroda
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam wentylator komputerowy 12v, 0,18A. USB 2.0 daje maks 0,5A, więc poszedłby na małych obrotach przez kabel 3 PIN - USB. Czy jest jeszcze jakiś inny sposób na zasilenie takiego wentylatora oprócz podpięcia bezpośrednio pod płytę główną (Np przez przedłużkę 3 pin - 3 pin)?
#komputery #elektroda
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Morthgar: USB 2.0 za wyjątkiem prądu 500mA, daje napięcie jedynie 5V i to może być wystarczające do uruchomienia tego wentylatora, ale raczej nie rozkręci go na maxa.

Jak przedmówca mówi, wtyczki do zasilania dysków mają napięcia 12V i 5V, a jak masz przewody pokolorowane, to masz łatwiej, bo wszystkie czerwone przewody to 5V a żółte 12V.

Przy czym prędkością obrotową wentylatora steruje płyta główna na podstawie napięcia podawanego w zakresie
  • Odpowiedz
@Morthgar: jak utniesz to sprawdź multimetrem napiecie.

Wiem tylko tyle, ze w gnieździe usb 2.0 sa 4 piny i zewnętrzne podają napiecie 5v a wewnętrzne to dane.

Niemam pojecia jakie maja kolory

Ale to tez mozesz multimetrem sprawdzić testem ciaglosci obwodu poprzez wpychanie sondy do wtyczki i sprawdzenie którym przewodem wychodzi.
  • Odpowiedz
Cześć, chce zrobić zdjęcie z dużej wysokości ( zgubiłem dość spory szybowiec w lesie)

Szukal mi ziomek Parotem disco sterowanym LTE ( ale zbyt duży obszar ) i cena godziny lotu 300zl

Więc kupiłem skrzydło żeby szukać samemu lotem autonomicznym iNav.

1.
Koraliki - Cześć, chce zrobić zdjęcie z dużej wysokości ( zgubiłem dość spory szybowi...
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na takim #elektroda może i moderacja wymaga dodatkowego chromosomu i ma ego wywalone w kosmos, ale jak dostajesz warna albo komentarz leci do kosza to chociaż wiesz kiedy, za co i przez kogo. Często moderatorzy elektrody nie są anonimowi i jakoś żyją.
Z kolei na #wykop moderacja ma o jeden chromosom więcej od użytkowników i przez to myślą, że mogą więcej a dodatkowo ukrywają się pod dziwnymi spedalonymi
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wolę zapytać tutaj, niż na #elektroda, bo tam odeślą mnie do opcji "szukaj".

Mianowicie dziś po włączeniu piekarnika (termoobieg + 250 °C), po jakimś czasie nagrzewania wywaliło różnicówkę, włączyłem prąd znowu, ale historia powtórzyła się kilkukrotnie. Zauważyłem też, że przy kręceniu pokrętłami temperatury i zmiany trybu grzania, równieć wybija prąd. Czytałem coś o uszkodzonej grzałce, ale czy ktoś znający się na tym może to potwierdzić?

#kiciochpyta
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanko do audiofili muszę złożyć na jutro osłony słupków w moim golfie. Jeden głośnik nie działa więc kupiłem zestaw z allegro ( bez filtra/ zwrotnicy czy jak to się zwie)

Czy da sie i będzie to miało sens założyć zwrotnice ze starych głośników do nowych ? Mam kilka sztuk głośniczków na zdjęciu. #elektronika #elektroda #caraudio #motoryzacja #audio #audiofile #audioboners
Nie_quatschen - Pytanko do audiofili muszę złożyć na jutro osłony słupków w moim golf...

źródło: comment_1666374849MvyEnIwrnFZiEzteFIWROD.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pytanie #multimetr #elektronika #prad

Jakiś czas temu w moje ręce wpadł multimetr YF-3503 bez przewodów pomiarowych. A że w życiu dużo razy wdziałem jak ktoś tego używa to postanowiłem też się nauczyć.
Niestety kupiłem przewody i okazuje się, że nie pasują i nie potrafię znaleźć informacji o rodzajach wtyków do multimetru.
Poniżej multimetr z oryginalnymi kablami i taki wtyk jaki kupiłem.
Ponieważ kompletnie się na tym nie znam,
Cink4 - #pytanie #multimetr #elektronika #prad

Jakiś czas temu w moje ręce wpadł m...

źródło: comment_16662910843u7Y2djzEsvv6aBY3M2iXE.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cink4: Osłonki na przewodach ogólnie są po to, żeby przypadkiem nie zrobiło się zwarcie jak rzucisz je (podłączone do czegoś, np. zasilacza) byle jak na biurko itp. Tę stronę przewodów o którą pytasz zawsze mam wpiętą do miernika, więc akurat tutaj osłonka nie bardzo jest przydatna, ale rzeczywiście często jest taki wtyk w przewodach pomiarowych. Oba to jest wtyk banankowy 4mm i to jest taki standard w urządzeniach laboratoryjnych (mierniki,
  • Odpowiedz
Chciałbym mieć włączoną jednocześnie pralkę i suszarkę, ale mam tylko zrobiony jeden obwód na jedno urządzenie, natomiast mam drugie gniazdko w łazience (trochę dalej), które jest na innym obwodzie. Mogę zrobić sobie przedłużacz z przewodu o przekroju 2,5mm2 i podłączyć pod drugie gniazdko? Może być przewód typu linka?

#elektryka #elektroda
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Debil (czyt. ja) rozdupcył (wyrwał) gniazdo USB w dysku Seagate 1,5TB (1D6APA-500).
Znacie/Możecie polecić jakiś serwis, który by był w stanie to wymienić/naprawić? Najlepiej dolny śląsk choć może być też gdzie indziej, najwyżej wyślę to pocztą.
Byłem u jakichś magików, ale mówili, że nie dadzą rady niestety.

#elektronika #elektroda #kiciochpyta
rozmiar-czcionki - Debil (czyt. ja) rozdupcył (wyrwał) gniazdo USB w dysku Seagate 1,...

źródło: comment_1665754236GVDCPDjMzjoaod3EaurIa8.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie z elektryki domowej. Mam w mieszkaniu sieć aluminium na jednym przewodzie (all in kuchnia, łazienka, pokój). Gdy włącza się lodówka (rozrusznik on) to zwykle mignie mi żarówka w innym pomieszczeniu. Miernik elektryczny podpięty do gniazdka (zwykły domowy użytkowy Green Blue GB202 jak na zdjęciu) pokazywał mi w tym momencie spadek napięcia o około 0,5-0,6V przy uruchamianiu się lodówki.

Pytanie numer 1: czy mierzenie spadku napięcia tym miernikiem jest miarodajne? Jego czas
puto - Mam pytanie z elektryki domowej. Mam w mieszkaniu sieć aluminium na jednym prz...

źródło: comment_1665687097pQ1y58Gc5T7OOENrDw8IDm.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

i sam robiłem pomiary.


@s---k: ale robiłeś pomiary impedancji pętli zwarcia, miałeś do tego stosowny sprzęt? Bo dopiero ten prawidłowy wynik da prawo do ryzykowania ręką w tym temacie :)
  • Odpowiedz
@s---k: przy uwalonym zerze masz możliwość załapać się zarówno na 80 jak i na 380, wszystko zależy od tego, jak się rozłożą obciążenia. NIe wiem skąd ci to max 130V wyszło.
  • Odpowiedz
z doświadczenia. Nigdy w obwodzie jednofazowym przy upalonym zerze nie miałem 400V.


@s---k: mowa o obwodzie trójfazowym, nie jednofazowym. W jednofazowym upalone N da po prostu przerwę w obwodzie.
Jeśli masz trzy fazy i urwiesz na zasilaniu doprowadzony tam przewód neutralny (zero), odbiorniki dołączone między te fazy i punkt, który był zerem, wytworzą swoje własne zero (dokładniej: stworzy je geometryczna suma wartości chwilowych tych napięć oraz prądów). Jeśli to będą
Jarek_P - > z doświadczenia. Nigdy w obwodzie jednofazowym przy upalonym zerze nie mi...

źródło: comment_1665689966gbv0hHwHCs16JQpgdcY01V.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz