wpisy
Najnowsze
Archiwum
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 4
- 3
@Klemens_anon: Zgodnie z teoria powinno stac Ci sie nic.
Jesli instalacja jest wykonana poprawnie to:
1-nie poparzy Cie bo taki igruby drut nie zdazy sie rozgrzac przed zadzialaniem
Jesli instalacja jest wykonana poprawnie to:
1-nie poparzy Cie bo taki igruby drut nie zdazy sie rozgrzac przed zadzialaniem
Od dwóch miesięcy posiadam suszarkę beko slim, dziś zauważyłem że pomimo wybrania programu, który powinien trwać 3h suszarka kończy pracę po około 30min i sygnalizuje koniec programu. Filtry czyszczę po każdym praniu, zbiornik na wodę również. Ktoś napotkał podobny problem ? Jakąś wada timera ? #agd #elektronika #elektroda
- 0
@Morthgar: USB 2.0 za wyjątkiem prądu 500mA, daje napięcie jedynie 5V i to może być wystarczające do uruchomienia tego wentylatora, ale raczej nie rozkręci go na maxa.
Jak przedmówca mówi, wtyczki do zasilania dysków mają napięcia 12V i 5V, a jak masz przewody pokolorowane, to masz łatwiej, bo wszystkie czerwone przewody to 5V a żółte 12V.
Przy czym prędkością obrotową wentylatora steruje płyta główna na podstawie napięcia podawanego w zakresie
Jak przedmówca mówi, wtyczki do zasilania dysków mają napięcia 12V i 5V, a jak masz przewody pokolorowane, to masz łatwiej, bo wszystkie czerwone przewody to 5V a żółte 12V.
Przy czym prędkością obrotową wentylatora steruje płyta główna na podstawie napięcia podawanego w zakresie
@Morthgar: jak utniesz to sprawdź multimetrem napiecie.
Wiem tylko tyle, ze w gnieździe usb 2.0 sa 4 piny i zewnętrzne podają napiecie 5v a wewnętrzne to dane.
Niemam pojecia jakie maja kolory
Ale to tez mozesz multimetrem sprawdzić testem ciaglosci obwodu poprzez wpychanie sondy do wtyczki i sprawdzenie którym przewodem wychodzi.
Wiem tylko tyle, ze w gnieździe usb 2.0 sa 4 piny i zewnętrzne podają napiecie 5v a wewnętrzne to dane.
Niemam pojecia jakie maja kolory
Ale to tez mozesz multimetrem sprawdzić testem ciaglosci obwodu poprzez wpychanie sondy do wtyczki i sprawdzenie którym przewodem wychodzi.
- 1699
- 1904
@SaintWykopek: i rozwiązaniem było "dobra, już wiem".
- 1911
@SaintWykopek: a potem okazuje się że rozwiązanie jest podane na obrazku poniżej który dawno został usunięty ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- 1
Cześć, chce zrobić zdjęcie z dużej wysokości ( zgubiłem dość spory szybowiec w lesie)
Szukal mi ziomek Parotem disco sterowanym LTE ( ale zbyt duży obszar ) i cena godziny lotu 300zl
Więc kupiłem skrzydło żeby szukać samemu lotem autonomicznym iNav.
1.
Szukal mi ziomek Parotem disco sterowanym LTE ( ale zbyt duży obszar ) i cena godziny lotu 300zl
Więc kupiłem skrzydło żeby szukać samemu lotem autonomicznym iNav.
1.

- 5
@Koraliki: Pogadaj z dziadkami grzybiarzami i powiedz, że który znajdzie - dostanie Harnasia.
@Koraliki: nie ufaj hindusom a szczególnie takim którzy lutują coś tak na pałę i niby działa xD
Gościu nawet nie celował w konkretne piny tej taśmy a niby ona by miała mieć jakąś szynę usb w tych kilkudziesięciu pinach. Np PLS.
@Koraliki: zoba sobie te aparaty pod Raspberry Pi.
Gościu nawet nie celował w konkretne piny tej taśmy a niby ona by miała mieć jakąś szynę usb w tych kilkudziesięciu pinach. Np PLS.
1. Nie mogę znaleźć aparatu z dużą ilością mpx i małym rozmiarem.
@Koraliki: zoba sobie te aparaty pod Raspberry Pi.
źródło: comment_1666549343m5t5OHNkWYEDjlI7zSGh9s.jpg
Pobierz- 3
Na takim #elektroda może i moderacja wymaga dodatkowego chromosomu i ma ego wywalone w kosmos, ale jak dostajesz warna albo komentarz leci do kosza to chociaż wiesz kiedy, za co i przez kogo. Często moderatorzy elektrody nie są anonimowi i jakoś żyją.
Z kolei na #wykop moderacja ma o jeden chromosom więcej od użytkowników i przez to myślą, że mogą więcej a dodatkowo ukrywają się pod dziwnymi spedalonymi
Z kolei na #wykop moderacja ma o jeden chromosom więcej od użytkowników i przez to myślą, że mogą więcej a dodatkowo ukrywają się pod dziwnymi spedalonymi
@Zarzutkkake: potwierdzam, gulson kiedyś mnie uratował przed zemstą nadgorliwego moderatora (。◕‿‿◕。)
- 2
@Zarzutkkake: Na wykopie nie ma jawności, bo wyjdzie, że maciusie są z jednej opcji politycznej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wolę zapytać tutaj, niż na #elektroda, bo tam odeślą mnie do opcji "szukaj".
Mianowicie dziś po włączeniu piekarnika (termoobieg + 250 °C), po jakimś czasie nagrzewania wywaliło różnicówkę, włączyłem prąd znowu, ale historia powtórzyła się kilkukrotnie. Zauważyłem też, że przy kręceniu pokrętłami temperatury i zmiany trybu grzania, równieć wybija prąd. Czytałem coś o uszkodzonej grzałce, ale czy ktoś znający się na tym może to potwierdzić?
#kiciochpyta
Mianowicie dziś po włączeniu piekarnika (termoobieg + 250 °C), po jakimś czasie nagrzewania wywaliło różnicówkę, włączyłem prąd znowu, ale historia powtórzyła się kilkukrotnie. Zauważyłem też, że przy kręceniu pokrętłami temperatury i zmiany trybu grzania, równieć wybija prąd. Czytałem coś o uszkodzonej grzałce, ale czy ktoś znający się na tym może to potwierdzić?
#kiciochpyta
@Blitzkrieg_93 grzałka przebija.
@Blitzkrieg_93 wlacz pierw górne grzanie, potem dolne lub mozesz wymontować obie i zmierzyc miernikiem, jednak pierwsza opcja jest łatwiejsza a @gorzki99 głupoty wypisuje
Pytanko do audiofili muszę złożyć na jutro osłony słupków w moim golfie. Jeden głośnik nie działa więc kupiłem zestaw z allegro ( bez filtra/ zwrotnicy czy jak to się zwie)
Czy da sie i będzie to miało sens założyć zwrotnice ze starych głośników do nowych ? Mam kilka sztuk głośniczków na zdjęciu. #elektronika #elektroda #caraudio #motoryzacja #audio #audiofile #audioboners
Czy da sie i będzie to miało sens założyć zwrotnice ze starych głośników do nowych ? Mam kilka sztuk głośniczków na zdjęciu. #elektronika #elektroda #caraudio #motoryzacja #audio #audiofile #audioboners
źródło: comment_1666374849MvyEnIwrnFZiEzteFIWROD.jpg
Pobierz- 0
@wypokowy_expert czyli jeżeli zamiennik z allegro ma 4ohm i ten jeden oryginalny co leży mi w garażu też ma 4ohm to przełożyć zwrotnice z tego 4ohm do 4ohm z allegro . A tego 5ohm oryginał nawet nie rozbierać ?
@Nie_quatschen: jakoś z tym kondensatorem zagra, ale jak to cholera wie.
- 0
#pytanie #multimetr #elektronika #prad
Jakiś czas temu w moje ręce wpadł multimetr YF-3503 bez przewodów pomiarowych. A że w życiu dużo razy wdziałem jak ktoś tego używa to postanowiłem też się nauczyć.
Niestety kupiłem przewody i okazuje się, że nie pasują i nie potrafię znaleźć informacji o rodzajach wtyków do multimetru.
Poniżej multimetr z oryginalnymi kablami i taki wtyk jaki kupiłem.
Ponieważ kompletnie się na tym nie znam,
Jakiś czas temu w moje ręce wpadł multimetr YF-3503 bez przewodów pomiarowych. A że w życiu dużo razy wdziałem jak ktoś tego używa to postanowiłem też się nauczyć.
Niestety kupiłem przewody i okazuje się, że nie pasują i nie potrafię znaleźć informacji o rodzajach wtyków do multimetru.
Poniżej multimetr z oryginalnymi kablami i taki wtyk jaki kupiłem.
Ponieważ kompletnie się na tym nie znam,
źródło: comment_16662910843u7Y2djzEsvv6aBY3M2iXE.jpg
Pobierz- 2
@Cink4: śmiało tnij
@Cink4: Osłonki na przewodach ogólnie są po to, żeby przypadkiem nie zrobiło się zwarcie jak rzucisz je (podłączone do czegoś, np. zasilacza) byle jak na biurko itp. Tę stronę przewodów o którą pytasz zawsze mam wpiętą do miernika, więc akurat tutaj osłonka nie bardzo jest przydatna, ale rzeczywiście często jest taki wtyk w przewodach pomiarowych. Oba to jest wtyk banankowy 4mm i to jest taki standard w urządzeniach laboratoryjnych (mierniki,
Żeby wypoziomować ten przebieg to wykonuje się jakieś standardowe kręcenie potencjometrami? Czy może potrzebne do tego jest wieloletnie doświadczenie, ukończony doktorat z lutowania i status moderatora na #elektroda?
#elektronika
#elektronika
źródło: comment_1666168931QB0FOoEuf6pJCwekCFr0kE.jpg
Pobierz- 2
@nosil_wilk_razy_kilka: zamykam, wałkowane 100 razy, użyj opcji szukaj.
@nosil_wilk_razy_kilka: zacznij od przełączenia wajchy na wejściu na pozycję gnd (na twoim oscyloskopie masz "0"). Potem wybierz dłuższą podstawę czasu. Jak dalej będzie na ukos, to będzie cię czekać naprawa.
Chciałbym mieć włączoną jednocześnie pralkę i suszarkę, ale mam tylko zrobiony jeden obwód na jedno urządzenie, natomiast mam drugie gniazdko w łazience (trochę dalej), które jest na innym obwodzie. Mogę zrobić sobie przedłużacz z przewodu o przekroju 2,5mm2 i podłączyć pod drugie gniazdko? Może być przewód typu linka?
#elektryka #elektroda
#elektryka #elektroda
@Cyk_dwujeczka: Możesz, suszarka wbrew pozorom nie ma tyle mocy , ok. 1kW
@Cyk_dwujeczka: gniazdko z czarnej listy, nastepnym razem uzyj opcji “szukaj”, zamykam temat #elektrodacontent
- 23
Śmiertelna jest taka zabawka? To działa na zasadzie generatora marxa prawda?
#elektronika #energetyka #elektryka #elektroda #majsterkowanie
#elektronika #energetyka #elektryka #elektroda #majsterkowanie

- 0
@serek_heterogenizowany: Jak nie jest małe natężenie to jest niebezpieczne, jak jest małe natężenie to jest bezpieczne.
- 0
@Polanin: nie jest małe bo pali naskórek i nie jest niebezpieczne (dla życia) bo przy wysokich częstotliwościach zachodzi zjawisko naskórkowości.
Debil (czyt. ja) rozdupcył (wyrwał) gniazdo USB w dysku Seagate 1,5TB (1D6APA-500).
Znacie/Możecie polecić jakiś serwis, który by był w stanie to wymienić/naprawić? Najlepiej dolny śląsk choć może być też gdzie indziej, najwyżej wyślę to pocztą.
Byłem u jakichś magików, ale mówili, że nie dadzą rady niestety.
#elektronika #elektroda #kiciochpyta
Znacie/Możecie polecić jakiś serwis, który by był w stanie to wymienić/naprawić? Najlepiej dolny śląsk choć może być też gdzie indziej, najwyżej wyślę to pocztą.
Byłem u jakichś magików, ale mówili, że nie dadzą rady niestety.
#elektronika #elektroda #kiciochpyta
źródło: comment_1665754236GVDCPDjMzjoaod3EaurIa8.jpg
Pobierz@rozmiar-czcionki Sprawdź czy to nir jest zwykły dysk SATA w obudowie jak nie to na przyszłość radzę kupić zwykły dysk i obudowę za 30 zł USB3.0
A jak masz więcej dysków to w ogóle wystarczy kupić taki kabelek za 20zł i sobie podłączać co chcesz. Ja używam na co dzień takiego.
źródło: comment_1665759287aKQKIcxQKynvmQjzH68CUU.jpg
Pobierz- 2
Mam pytanie z elektryki domowej. Mam w mieszkaniu sieć aluminium na jednym przewodzie (all in kuchnia, łazienka, pokój). Gdy włącza się lodówka (rozrusznik on) to zwykle mignie mi żarówka w innym pomieszczeniu. Miernik elektryczny podpięty do gniazdka (zwykły domowy użytkowy Green Blue GB202 jak na zdjęciu) pokazywał mi w tym momencie spadek napięcia o około 0,5-0,6V przy uruchamianiu się lodówki.
Pytanie numer 1: czy mierzenie spadku napięcia tym miernikiem jest miarodajne? Jego czas
Pytanie numer 1: czy mierzenie spadku napięcia tym miernikiem jest miarodajne? Jego czas
źródło: comment_1665687097pQ1y58Gc5T7OOENrDw8IDm.jpg
PobierzMoi drodzy, robot planetarny podpięty pod sile 380v zamiast normalnie pod 220v, jak myślicie, co mogło zostać uszkodzone? Tylko silnik czy może coś jeszcze? #elektryka #elektroda #elektronika
- 3
@s---k: przy uwalonym zerze masz możliwość załapać się zarówno na 80 jak i na 380, wszystko zależy od tego, jak się rozłożą obciążenia. NIe wiem skąd ci to max 130V wyszło.
- 9
z doświadczenia. Nigdy w obwodzie jednofazowym przy upalonym zerze nie miałem 400V.
@s---k: mowa o obwodzie trójfazowym, nie jednofazowym. W jednofazowym upalone N da po prostu przerwę w obwodzie.
Jeśli masz trzy fazy i urwiesz na zasilaniu doprowadzony tam przewód neutralny (zero), odbiorniki dołączone między te fazy i punkt, który był zerem, wytworzą swoje własne zero (dokładniej: stworzy je geometryczna suma wartości chwilowych tych napięć oraz prądów). Jeśli to będą
źródło: comment_1665689966gbv0hHwHCs16JQpgdcY01V.jpg
Pobierz

























źródło: comment_1666899954gRwubQam1FSkcQS2tVesXh.jpg
Pobierz