Wpis z mikrobloga

Kupiem sobie na OLX uszkodzony Telewizor SONY KDL-49WE665 problem taki, że LED miga 6 razy, za tv dałęm chyba 70 pln, jak sie okazalo od jakiegos menela ktory zabrał go z jakiegos smietnika, rozbierajac TV zauwazylem, że ktoś już tam przede mną był, co nie było wielkim zaskoczeniem, brakujące śrubki pourywane zaczepy, ale tv jakoś trzyma się kupy.

Zdecydowałem, że najpierw sprawdzę listwy z LEDami po wyjęciu matrycy w środku brakowało tylko zgaszonego peta, serio był tam nawet popiół. Ledy okazaly się ok, no to sprawdziłem:
-Driver LED
-Tcon
-Grzałem CPU ale kurde wszystko mi się zgadzało.

przez przypadek trafilem na watek na naszym ukochanym forum odnośnie tego telewizora, z wielkim bólem kliknąłem w ten link i uwaga dostaję info że tam dławik sie tak grzeje, że potrafi cyne stopić i odpaść, u mnie ten dławik wyglądał trochę jak zmęczony życiem, więc uznałem, że go podmienię.
TERAZ UWAGA
Ten dławik już odpadł wcześniej, i ktoś go przykleił na super #!$%@? glue.
Po przylutowaniu tv odpala, dwa #!$%@? wieczory stracone, bo ktoś uznal że jak element odpadnie to sobie go przyklei na klej.

Dziękuję elektroda :)
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3852205.html

#elektroda #elektronika #telewizory
  • 3
@clas: Od czasu do czasu lubię pogrzebać. Tv teraz świeci ok więc chyba warto. No i upgrejd do sypialni z 32 na 49 ;)


@unxtres: A, jak lubisz grzebać to wiele tłumaczy. Dziękuje za odpowiedz.