Wyciekły dane rekrutacyjne na studia [SGGW], kilka ostatnich lat.

Imię/nazwisko, nazwisko rodowe, PESEL, nr dowodu osobistego, telefon i inne wrażliwe dane:

https://sekurak.pl/wyciekly-dane-rekrutacyjne-na-studia-sggw-imie-nazwisko-nazwisko-rodowe-pesel-nr-dowodu-osobistego-telefon-i-inne-wrazliwe-dane/

#sekurak #rodo #edukacja
sekurak - Wyciekły dane rekrutacyjne na studia [SGGW], kilka ostatnich lat.

Imię/n...

źródło: comment_Vu2zcLYbPiG9W1OuwsKuN6HuU0XPsuPv.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fajna historia. Kuratorium zrobiło kontrolę za pomocą ankiety bo dostało donos:

Przedstawione w piśmie i podczas rozmowy zarzuty dotyczyły m.in. rzekomego łamania przez Nauczyciela zasady apolityczności szkoły poprzez prezentowanie na zajęciach dydaktycznych swoich poglądów politycznych


Uczniowie napisali bota:

napisali
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

podżeganiem do nieposłuszeństwa wobec osób pełniących funkcje nadzorcze w systemie oświatowym państwa


@lakukaracza_: Uczniowie w żaden sposób nie są zobowiązani do posłuszeństwa wobec kogokolwiek z kuratorium. P------o ich do reszty.
  • Odpowiedz
Historia obowiązku szkolnego to dzieje zawłaszczenia przez państwo władzy rodzicielskiej, narzucenia jednolitości i równości w celu stłamszenia jednostek oraz rozwijania technik mających powstrzymać rozwój zdolności rozumowania i niezależnej myśli wśród dzieci.


https://mises.pl/blog/2014/06/13/rothbard-edukacja-wolna-przymusowa-darmowy-e-book/

#ksiazki #edukacja #libertarianizm #konfederacja
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@troglodyta_erudyta: W tej książce nie jest napisane, że WSZYSCY rodzice mają takie predyspozycje, ale jest na to rozwiązanie - możesz zatrudnić kogoś, kto ma takie predyspozycje i umiejętności. Jest też napisane, że nie każde dziecko ma predyspozycje do nauki każdego przedmiotu. Dzieci powinny uczyć się tego, w czym czują się najlepiej. Przymus jest wyjątkowo głupi. To jest marnowanie potencjału.

Poza tym sądzę, że introwertycy nie powinni uczyć się z ekstrawertykami
  • Odpowiedz
@troglodyta_erudyta: Spencer bardzo trafnie odpowiada w niej na twoje zarzuty. Warto przeczytać, zanim zacznie się obrzucanie przeciwnika znanymi sloganami.

Dopóty nie można wykazać żadnego powodu dla takiej
interwencji [państwa], dopóki nie naruszono praw dzieci,
zaś zaniedbanie w sferze edukacji [tj. nauczania] nie narusza
ich praw. To, co nazywamy prawami,
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rales: W sensie pole uprawne? Proponuję poruszyć temat zwierząt dla których pola uprawne to miejsce żerowania czy gniazdowania. Na przykład błotniaki łąkowe (takie fajne ptaszki drapieżne) zakładają gniazda w zbożu i często nie zdążają wyprowadzić lęgów przed wjechaniem kombajnu, który masakruje młode w gnieździe.

Na mojej stronce znajdziesz kilka zdjęć z gniazd błotniaków - może Ci się przydadzą w prezentacji. ;-)
  • Odpowiedz
Tej #poznan - bierzcie rogale i w najbliższy wtorek 19 listopada wbijajcie na nasz wykład❗️ :)
⚠️Liczba miejsc ograniczona, więc kto pierwszy, ten lepszy. ⚠️
Wejściówki i opis: https://niebezpiecznik.pl/post/wyklad-jak-nie-dac-sie-zhackowac/

Przekażcie każdemu, kogo chcecie zabezpieczyć :)

#security #bezpieczenstwo #niebezpiecznik #hacking #poznan #edukacja #cyberbezpieczenstwo #cybersecurity
niebezpiecznik-pl - Tej #Poznań - bierzcie rogale i w najbliższy wtorek 19 listopada ...

źródło: comment_lSA8YFavOzSQDzZNhPmRbZh7H40RdnOh.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tldr
199.00 PLN - Osoba prywatna

249.00 PLN - Osoba prywatna (plus gadżety Niebezpiecznika)

369.00 PLN - Bilet z fakturą na firmę
  • Odpowiedz
Mircy z #studia #studbaza, ale także i #edukacja

Chciałbym zapytać, może jest jakiś wykładowca na wypoku który rozjaśni mi pewną kwestię.
Jaki sens mają wykłady, na których student musi jota w jotę przepisywać wszystko z prezentacji wykładowcy, czasami nawet nie zdąży rpzepisać a wykładowca zmieni slajd. Zero czasu na jakieś pytania, refleksję nad danym zagadnieniem itp
Oczywiście nagrywanie / robienie zdjęć jest zakazane.

Czy wykłady
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Test SAT chyba bardziej przypomina polski, dawny test gimnazjalisty niż maturę? Przeważnie zdaje się go w wieku około 16 lat, tak?
#edukacja #ameryka
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@watrobaciemnosci: A wiesz może dlaczego w USA na studia trzeba zapisywać się z takim wyprzedzeniem? Jak oglądam sobie filmy, to oni już na ponad rok przed ukończeniem „high school” składają aplikacje, chyba jeszcze przed rozpoczęciem ostatniej klasy?

Druga rzecz, czy „undergraduate degree” to jest całkowicie odpowiednik polskiego inżyniera/licencjatu. Jak się ludzie na to zapatrują w Europie zachodniej, w Ameryce? Jak to masz to jesteś wykształcony, czy raczej „każdy to ma”
  • Odpowiedz
@r4do5: w US formalna edukacja jest raczej ceniona, tak wcześnie aplikują pewnie bo jest dużo chętnych, zwłaszcza na lepsze uczelnie. Undergraduate to chyba coś w stylu licencjatu, każdy tego nie ma, ze względu na koszty studiów, ludzie biedni są praktycznie kompletnie wykluczeni z możliwości posiadania wyższego wykształcenia.
  • Odpowiedz