via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@keleris_: ja jak bym wracał do nauki to bym pewnie od nowa budował słownictwo w Borysie, a ewentualne braki gramatyczne nadrabiał w Supermemo, oni mają fajne kompletne kursy do wielu języków

a skoro już kiedyś byłeś biegły, to gramatyka powinna być pikuś
  • Odpowiedz
@keleris_: Moja metoda: tylko słucham - jeżeli jakieś słowo, zwrot, zaczynają się powtarzać (więc warto wiedzieć, co znaczą), to zwykle już wiem, co znaczą, bo się domyśliłem, a jeżeli wciąż nie wiem, sprawdzam w słowniku. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samo słuchanie łączyć z innymi formami nauki.

Zapomniałem napisać we wcześniejszym wpisie, że na początku należy słuchać tego, co dobrze znamy. Przy języku rosyjskim zacząłem od Orwella 1984.

I
  • Odpowiedz
@factoryoffaith_: nie ma zamiaru siedzieć cicho, będę mówił otwarcie co mi się nie podoba.
Nauczyciele chyba jednak utknęli w tym systemie i nic innego robić nie potrafią, włącznie z myślenie. Jak strajkują to jedynie o kasę, resztę mają w dupie. Mogą więcej razem, a mimo to nie wiele się zmienia. Jak sobie przypomnę ilu uczyło mnie debili to mnie telepie, więc nie będę milutki na zebraniach. Może uda się wypracować
  • Odpowiedz
Różnice między polską szkołą a szkołą w Finlandii
https://www.facebook.com/geo.graf.902/posts/1029408894124758

Smutne refleksje, czyli wyjazd studyjny do szkół w Finlandii


Przez ostatnie dwa dni miałem przyjemność odwiedzić fińskie szkoły i uniwersytet w okolicach Lahti. W poniedziałek byłem zachwycony, wręcz zauroczony… Dziś wracając do domu w sumie mam ponury nastrój… Dlaczego? Uświadomiłem sobie, że dzieli nas przepaść. To nie jest kwestia tego, że jesteśmy “opóźnieni” o 10, czy 15 lat…
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#niemoje #z----------------a

Smutne refleksje, czyli wyjazd studyjny do szkół w Finlandii

Przez ostatnie dwa dni miałem przyjemność odwiedzić fińskie szkoły i uniwersytet w okolicach Lahti. W poniedziałek byłem zachwycony, wręcz zauroczony… Dziś wracając do domu w sumie mam ponury nastrój… Dlaczego? Uświadomiłem sobie, że dzieli nas przepaść. To nie jest kwestia tego, że jesteśmy “opóźnieni” o 10, czy 15 lat…
Pracuje w szkolnictwie od 20 lat, obie córki przeszły przez system
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Najczęściej powtarzanym słowem w każdej szkole było “ZAUFANIE” -


@HWD-5: sedno, ale w p0lsce to nie przejdzie, bo narod jest jaki jest. jakby pojawilo sie zaufanie to zaraz znajda sie elementy to wykorzystujace na swoja korzysc + robiace jakies walki (i zeby tylko)... no ale przyklad idzie z gory... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Rozwiązałem to zadanie, ale czy jest jakaś sensowna metoda bez użycia rownan z niewiadoma?


@mun88:
Jest: metoda strzelania, weryfikacji strzału i kolejnych przybliżeń do rozwiązania.

Wbrew pozorom, to jest BARDZO sensowna metoda, która (za moich czasów) była ABSOLUTNIE zabroniona.
  • Odpowiedz