Ja tego nie ogarniam, tydzień czasu idzie do mnie paczka kurierem DPD, gdzie większość tego czasu była magazynowana we Wrocławiu.
Z Wrocławia do mojego miasta jest jakieś 20km (30 minut autem). Dzisiaj paczka została wydana kurierowi, a już 14 minut później pojawiła się adnotacja w systemie:
Przesyłka niedoręczona - odmowa
Serio XD w sensie kurier próbował się teleportować, czy jak ()

#dpd #kurier
saakaszi - Ja tego nie ogarniam, tydzień czasu idzie do mnie paczka kurierem DPD, gdz...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@saakaszi
Jest jeszcze opcja, że nadawca pomylił nr telefonu odbiorcy i osoba do której się dodzwonił stwierdziła, że niczego nie zamawiała.
  • Odpowiedz
3 grudnia kurier wbił, że dostarczył mi paczkę, ale paczki nie było nigdzie na dworze, ani u sąsiada, a że pracuję zdalnie to też go raczej nie było. Dzwonię do kuriera Jarosława z powiadomienia email - odbiera jakaś kobieta kurier i mówi, że wbiła dostarczone, bo to paczka od Nike i była do określonej godziny i mówi, że dostarczy do końca dnia. Spoko. Ostatecznie nie dostarczyła do końca dnia.
Piszę kolejnego dnia
zalozycbukmacherkew_afryce - 3 grudnia kurier wbił, że dostarczył mi paczkę, ale pacz...

źródło: Zrzut ekranu 2024-12-08 120823

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od kiedy DPD i InPost dostarczają przesyłki w soboty? Patrzę leży pudło, DPD. Za godzinę patrzę a tu leży drugie pudło przed drzwiami, InPost. Oba jeśli dobrze pamiętam miały datę dostawy w poniedziałek.

#allegro #dpd #inpost
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Gieekaa
Od zawsze jak nadawca wykupił doręczenie w sobotę.
Natomiast w okresie przedświątecznym także zwykłe przesyłki bez tej opcji (ze względu na ilość przesyłek).

Ps. W niektórych miastach to i w niedzielę doręczają.
  • Odpowiedz
Potrzebuję zwrócić telewizor 65" do MediaMarktu, kompletnie nie wiem czym. Wymiary pudełka 160x96x16, waga 23 kg. Robię risercz i zazwyczaj kurierzy wymagają dostarczenia im takiego sprzętu na palecie lub w ogóle jest wpisany w towary zabronione w regulaminie. Chciałbym wysłać tak żeby w razie czego ubezpieczenie zadziałało (6800 zł).
Na kurjerzy.pl wstukałem przesyłkę tego rozmiaru, wyskoczyło tylko Ambro Express, w regulaminie mają sprzęt RTV i AGD na liście artykułów zabronionych. FedEx chce
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@darek-jg: @CzaikaRuchaika @matixrr @pcela @fastmotion @Eustachy_goli_pachy @msgdn może ktoś będzie zainteresowany, ostatecznie odwiozłem TV razem z firmą przeprowadzkową do magazynu w Piasecznie, na szczęście miałem niedaleko. Od razu przy mnie go rozpakowali i sprawdzili. MediaMarkt odpisuje zdawkowo, nie na temat, i zajmuje im to beznadziejnie długo. Koszmarna obsługa klienta. Na pepperze poruszyłem temat, ktoś mi odpisał że np. w Media Expercie normalnie zaproponowali mu
  • Odpowiedz
#dpd
W jaki sposób połączyć się z konsultantem? Co bym nie robiła bot za wszelką cenę chce rozwiązać mój problem
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Euph0
Termin deklarowany, nie jest terminem gwarantowanym. Za jego przekroczenie nic się nie należy. Musisz sprawdzić jaki jest termin gwarantowany dla przesyłki paletowej (dla paczek nadanych u kuriera i doręczanych pod adres jest to trzy dni robocze).

A co opłaty za magazynowanie, to pewnie adresat o to prosił. W DPD za usługi zgłoszone przez adresata (przekierowanie, przechowywanie itp) płaci nadawca (i nie ma żadnej możliwości ochrony).
  • Odpowiedz
w sumie to g---o mnie to powinno interesować, że nie mają wolnych wind, skoro biorą palety i deklarują dostawę w 2-3 dni robocze


@Euph0: Jeżeli odbiorca koniecznie chciał auto z windą to niestety już nie jest usługa standardowa. W paletówce standardem jest burta-burta, musisz paczkę odebrać od kuriera z auta albo poprosić o samochód z windą - często wiąże się to z oczekiwaniem i/lub dopłatą.
  • Odpowiedz
Joł, wie ktoś czy można odebrać paczkę osobiście z oddziału DPD, konkretnie KR2 w Krakowie? Moja paczka czeka tam od weekendu i dzisiaj też jej nie dostarczą. Nie chce mi się dłużej czekać. Dzwoniłem na infolinię, próbowali skontaktować się z tym oddziałem, ale im się nie udało.

Z góry dzięki za odpowiedź.

#kurier #pytanie #dpd #krakow
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mateuszx20: jest szansa, że tej paczki nigdy nie zobaczysz. Kontaktuj się przez nadawcę, który ma umowę z dpd. Mi tak kiedyś zaginęły części rowerowe w DHL, sprawę załatwiał z nimi sklep, a ja dostałam nową paczkę.
  • Odpowiedz
#kurier #dpd Dzisiaj o 16 kurier oznaczył przesyłkę jako dostarczoną. Problem w tym, że ja w domu byłem dopiero o 16:30. Przesyłki oczywiście brak. Numer do kuriera nieaktywny - poczta głosowa. Infolinia DPD dzisiaj do 14. Co robić w takim wypadku? Mam czekać do poniedziałku i dzwonić do DPD na infolinię? Nic przez weekend nie mogę zrobić?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@kerri w niedzielę wieczorem ktoś zostawił paczkę przed drzwiami. Może sąsiad z innego piętra dostał przez pomyłkę i przyniósł, a może kurier przywiózł bo się zreflektował. Nie wiem, ważne, że przesyłka dotarła
  • Odpowiedz
Pierwszy raz nadawałem przesyłkę z OLXa kurierem z odbiorem z domu (nie było innej opcji). Kurier miał być 15:00-17:00, oczywiście nikt nie przyjechał, zero informacji.
Już dawno bym ją sam z punktu wysłał, ja p------e dziecinada.
#olx #dpd #kurier #zalesie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@radziuxd: od razu idź do punktu i sam nadaj. Szarpałem się tak 3 razy i za każdym razem firma przewozowa twierdziła, że nie dostała dyspozycji od OLX, iż kurier ma podjechać.
  • Odpowiedz
  • 0
@DaaN995 skończyło się tak, że w nocy z czwartku na piątek napisałem do OLX, pani odpisała przed południem "przepraszam za sytuację, już ją zgłosiłam przewoźnikowi w celu podjęcia dalszych działań.", a po 14 przyjechał kurier.
  • Odpowiedz
Co się dzieje z #dpd #wroclaw w ostatnim czasie ?
Kolejna paczka z rzędu gdzie przy przekierowaniu przesyłki na odbiór w żabce, kurier od 5 dni jeździ niby z paczką i nie dostarcza jej.
Oczywiście połączyć się z infolinią, to jest jakiś koszmar - albo rozłącza na wejściu albo kilka razy botowi trzeba powtórzyć, że chce aby połączył z konsultantem, potem walka z numerologią do kogo łączyć -
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gangolsena to jak masz takie coś nagminnie, to pisz maile, a w razie czego zaangażuj rzecznika konsumenta. U mnie na osiedlu dpd działa bardzo dobrze, czy to do żabki, czy na adres, ale przekierowań w trakcie dostawy nie robiłem.
  • Odpowiedz
Zamówiłem płytę indukcyjną przez #allegro i kurier #dpd mi ją przywiózł. Nie miałem zbytnio czasu otworzyć i sprawdzić przesyłki przy kurierze (z zewnątrz paczka wydawała się nienaruszona), więc dopiero wieczorem otworzyłem paczkę i okazało się, że płyta jest zbita.
Miał ktoś doświadczenie ze zgłoszeniem zniszczonej przesyłki u dpd bez protokołu szkody spisanego przez kuriera? szybko odpowiadają i raczej pozytywnie dla klienta?
czy kurier może sporządzić taki protokół szkody
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Squatlifter
Przy zwrocie, sprzedawca nie musi zwracać całej kwoty, tylko może potrącić za uszkodzenia (zmieniło się prawo, teraz zwrot dotyczy tylko towaru pełnowartościowego).

@smokzabojcaludzi
Na spisanie protokołu szkody w przypadku kiedy opakowanie przesyłki nie nosiło śladów uszkodzen jest ustawowo 7 dni.
Oczywiście obowiązkowo zgłoś reklamację sprzedawcy (ważne, aby była to reklamacja, a nie zwrot). Masz na to 7 dni od odbioru.
Inną opcją jest samodzielna reklamacja w DPD. Składasz ją
  • Odpowiedz
#dpd #kurier co jest xD chce zadzwonić na infolinię i oba numery zajęte…a niby kurier podejmował próbę dostarczenia i się nie udało, problem w tym,że jestem cały dzień w domu…
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Rain_ tez dostałem smsa że paczka do odbioru w punkcie, ale dodzwoniłem się do kuriera i mówił że go u mnie jeszcze nie było i jest to awaria ogólnopolska w dpd
  • Odpowiedz