Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@pink-parrot tylko nasz rodzimy pocztex
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Ja tego nie ogarniam, tydzień czasu idzie do mnie paczka kurierem DPD, gdzie większość tego czasu była magazynowana we Wrocławiu.
Z Wrocławia do mojego miasta jest jakieś 20km (30 minut autem). Dzisiaj paczka została wydana kurierowi, a już 14 minut później pojawiła się adnotacja w systemie:
Przesyłka niedoręczona - odmowa
Serio XD w sensie kurier próbował się teleportować, czy jak (-‸ლ)
#dpd #kurier
Z Wrocławia do mojego miasta jest jakieś 20km (30 minut autem). Dzisiaj paczka została wydana kurierowi, a już 14 minut później pojawiła się adnotacja w systemie:
Przesyłka niedoręczona - odmowa
Serio XD w sensie kurier próbował się teleportować, czy jak (-‸ლ)
#dpd #kurier
źródło: Bez tytułu
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
3 grudnia kurier wbił, że dostarczył mi paczkę, ale paczki nie było nigdzie na dworze, ani u sąsiada, a że pracuję zdalnie to też go raczej nie było. Dzwonię do kuriera Jarosława z powiadomienia email - odbiera jakaś kobieta kurier i mówi, że wbiła dostarczone, bo to paczka od Nike i była do określonej godziny i mówi, że dostarczy do końca dnia. Spoko. Ostatecznie nie dostarczyła do końca dnia.
Piszę kolejnego dnia
Piszę kolejnego dnia
źródło: Zrzut ekranu 2024-12-08 120823
Pobierz@zalozyc_bukmacherke_w_afryce: Już od dawna wszystkim odradzam dpd. Jeden kurier dostał ode mnie wprost po mordzie za swoje kręcenie. Ja bym się nie czaił, tylko zgłosił kradzież paczki. Niech się tłumaczą.
- 12
@Andczej: A co w przypadku kiedy "doręczyli"? Kto za to odpowiada? Chyba oni, bo to oszustwo, nie?
- 0
Potrzebuję zwrócić telewizor 65" do MediaMarktu, kompletnie nie wiem czym. Wymiary pudełka 160x96x16, waga 23 kg. Robię risercz i zazwyczaj kurierzy wymagają dostarczenia im takiego sprzętu na palecie lub w ogóle jest wpisany w towary zabronione w regulaminie. Chciałbym wysłać tak żeby w razie czego ubezpieczenie zadziałało (6800 zł).
Na kurjerzy.pl wstukałem przesyłkę tego rozmiaru, wyskoczyło tylko Ambro Express, w regulaminie mają sprzęt RTV i AGD na liście artykułów zabronionych. FedEx chce
Na kurjerzy.pl wstukałem przesyłkę tego rozmiaru, wyskoczyło tylko Ambro Express, w regulaminie mają sprzęt RTV i AGD na liście artykułów zabronionych. FedEx chce
@MisPluszowyZWadaWymowy już szybciej i taniej byś to zawiózł do sklepu bezpośrednio
- 4
@darek-jg: @CzaikaRuchaika @matixrr @pcela @fastmotion @Eustachy_goli_pachy @msgdn może ktoś będzie zainteresowany, ostatecznie odwiozłem TV razem z firmą przeprowadzkową do magazynu w Piasecznie, na szczęście miałem niedaleko. Od razu przy mnie go rozpakowali i sprawdzili. MediaMarkt odpisuje zdawkowo, nie na temat, i zajmuje im to beznadziejnie długo. Koszmarna obsługa klienta. Na pepperze poruszyłem temat, ktoś mi odpisał że np. w Media Expercie normalnie zaproponowali mu
konto usunięte via Android
- 11
@TheSznikers jak twojemu chłopakowi się podobają to ok
@TheSznikers: to widze ze kurier jednak nie ukradl. milego chodzenia :)
- 0
#dpd
W jaki sposób połączyć się z konsultantem? Co bym nie robiła bot za wszelką cenę chce rozwiązać mój problem
W jaki sposób połączyć się z konsultantem? Co bym nie robiła bot za wszelką cenę chce rozwiązać mój problem
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Euph0
Termin deklarowany, nie jest terminem gwarantowanym. Za jego przekroczenie nic się nie należy. Musisz sprawdzić jaki jest termin gwarantowany dla przesyłki paletowej (dla paczek nadanych u kuriera i doręczanych pod adres jest to trzy dni robocze).
A co opłaty za magazynowanie, to pewnie adresat o to prosił. W DPD za usługi zgłoszone przez adresata (przekierowanie, przechowywanie itp) płaci nadawca (i nie ma żadnej możliwości ochrony).
Termin deklarowany, nie jest terminem gwarantowanym. Za jego przekroczenie nic się nie należy. Musisz sprawdzić jaki jest termin gwarantowany dla przesyłki paletowej (dla paczek nadanych u kuriera i doręczanych pod adres jest to trzy dni robocze).
A co opłaty za magazynowanie, to pewnie adresat o to prosił. W DPD za usługi zgłoszone przez adresata (przekierowanie, przechowywanie itp) płaci nadawca (i nie ma żadnej możliwości ochrony).
w sumie to g---o mnie to powinno interesować, że nie mają wolnych wind, skoro biorą palety i deklarują dostawę w 2-3 dni robocze
@Euph0: Jeżeli odbiorca koniecznie chciał auto z windą to niestety już nie jest usługa standardowa. W paletówce standardem jest burta-burta, musisz paczkę odebrać od kuriera z auta albo poprosić o samochód z windą - często wiąże się to z oczekiwaniem i/lub dopłatą.
Joł, wie ktoś czy można odebrać paczkę osobiście z oddziału DPD, konkretnie KR2 w Krakowie? Moja paczka czeka tam od weekendu i dzisiaj też jej nie dostarczą. Nie chce mi się dłużej czekać. Dzwoniłem na infolinię, próbowali skontaktować się z tym oddziałem, ale im się nie udało.
Z góry dzięki za odpowiedź.
#kurier #pytanie #dpd #krakow
Z góry dzięki za odpowiedź.
#kurier #pytanie #dpd #krakow
@mateuszx20: DPD od dawna już nie oferuje odbioru w filii.
@mateuszx20: jest szansa, że tej paczki nigdy nie zobaczysz. Kontaktuj się przez nadawcę, który ma umowę z dpd. Mi tak kiedyś zaginęły części rowerowe w DHL, sprawę załatwiał z nimi sklep, a ja dostałam nową paczkę.
@Protectorx: nawet jak by można było to na 99% nie przyjedzie
@Protectorx: jak znasz kuriera to tak, jak nie znasz to przyjedzie kiedy przyjedzie.
#kurier #dpd Dzisiaj o 16 kurier oznaczył przesyłkę jako dostarczoną. Problem w tym, że ja w domu byłem dopiero o 16:30. Przesyłki oczywiście brak. Numer do kuriera nieaktywny - poczta głosowa. Infolinia DPD dzisiaj do 14. Co robić w takim wypadku? Mam czekać do poniedziałku i dzwonić do DPD na infolinię? Nic przez weekend nie mogę zrobić?
@StormtrUper: tam chyba zatrudniają samych uposiów. jak negatywna przygoda z paczką to tylko dpd
- 0
@kerri w niedzielę wieczorem ktoś zostawił paczkę przed drzwiami. Może sąsiad z innego piętra dostał przez pomyłkę i przyniósł, a może kurier przywiózł bo się zreflektował. Nie wiem, ważne, że przesyłka dotarła
- 0
@radziuxd: od razu idź do punktu i sam nadaj. Szarpałem się tak 3 razy i za każdym razem firma przewozowa twierdziła, że nie dostała dyspozycji od OLX, iż kurier ma podjechać.
- 0
@DaaN995 skończyło się tak, że w nocy z czwartku na piątek napisałem do OLX, pani odpisała przed południem "przepraszam za sytuację, już ją zgłosiłam przewoźnikowi w celu podjęcia dalszych działań.", a po 14 przyjechał kurier.
- 65
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Co się dzieje z #dpd #wroclaw w ostatnim czasie ?
Kolejna paczka z rzędu gdzie przy przekierowaniu przesyłki na odbiór w żabce, kurier od 5 dni jeździ niby z paczką i nie dostarcza jej.
Oczywiście połączyć się z infolinią, to jest jakiś koszmar - albo rozłącza na wejściu albo kilka razy botowi trzeba powtórzyć, że chce aby połączył z konsultantem, potem walka z numerologią do kogo łączyć -
Kolejna paczka z rzędu gdzie przy przekierowaniu przesyłki na odbiór w żabce, kurier od 5 dni jeździ niby z paczką i nie dostarcza jej.
Oczywiście połączyć się z infolinią, to jest jakiś koszmar - albo rozłącza na wejściu albo kilka razy botowi trzeba powtórzyć, że chce aby połączył z konsultantem, potem walka z numerologią do kogo łączyć -
@gangolsena to jak masz takie coś nagminnie, to pisz maile, a w razie czego zaangażuj rzecznika konsumenta. U mnie na osiedlu dpd działa bardzo dobrze, czy to do żabki, czy na adres, ale przekierowań w trakcie dostawy nie robiłem.
@gangolsena: @dagorek1 ma racje, bo u mnie gosc zawsze byl kolo 13 na osiedlu, a od jakiegos czasu go nie widze w ogole, za to kolo 19 albo w innych dziwnych godzinach pojawia sie DPD z innym gosciem. Ostatnio tez mi wrzucili paczke do zabki, czego nigdy nie robili. Obstawiam jakies kadrowe roszady
Zamówiłem płytę indukcyjną przez #allegro i kurier #dpd mi ją przywiózł. Nie miałem zbytnio czasu otworzyć i sprawdzić przesyłki przy kurierze (z zewnątrz paczka wydawała się nienaruszona), więc dopiero wieczorem otworzyłem paczkę i okazało się, że płyta jest zbita.
Miał ktoś doświadczenie ze zgłoszeniem zniszczonej przesyłki u dpd bez protokołu szkody spisanego przez kuriera? szybko odpowiadają i raczej pozytywnie dla klienta?
czy kurier może sporządzić taki protokół szkody
Miał ktoś doświadczenie ze zgłoszeniem zniszczonej przesyłki u dpd bez protokołu szkody spisanego przez kuriera? szybko odpowiadają i raczej pozytywnie dla klienta?
czy kurier może sporządzić taki protokół szkody
@smokzabojcaludzi: jeżeli paczka nie jest naruszona z zewnątrz to pakowanie ma być takie by przeżyło transport i DPD nic do tego.
@Squatlifter
Przy zwrocie, sprzedawca nie musi zwracać całej kwoty, tylko może potrącić za uszkodzenia (zmieniło się prawo, teraz zwrot dotyczy tylko towaru pełnowartościowego).
@smokzabojcaludzi
Na spisanie protokołu szkody w przypadku kiedy opakowanie przesyłki nie nosiło śladów uszkodzen jest ustawowo 7 dni.
Oczywiście obowiązkowo zgłoś reklamację sprzedawcy (ważne, aby była to reklamacja, a nie zwrot). Masz na to 7 dni od odbioru.
Inną opcją jest samodzielna reklamacja w DPD. Składasz ją
Przy zwrocie, sprzedawca nie musi zwracać całej kwoty, tylko może potrącić za uszkodzenia (zmieniło się prawo, teraz zwrot dotyczy tylko towaru pełnowartościowego).
@smokzabojcaludzi
Na spisanie protokołu szkody w przypadku kiedy opakowanie przesyłki nie nosiło śladów uszkodzen jest ustawowo 7 dni.
Oczywiście obowiązkowo zgłoś reklamację sprzedawcy (ważne, aby była to reklamacja, a nie zwrot). Masz na to 7 dni od odbioru.
Inną opcją jest samodzielna reklamacja w DPD. Składasz ją
- 1
konto usunięte via Wykop
- 1
- 1






































#dpd
źródło: temp_file5031709786645428364
Pobierz