Mirki, za kilka dni kończę 21 lat. Na studia chodziłem może z miesiąc i od tamtego czasu pracuje, pracowałem sporo w gastro, aktualnie pracuje jako kurier dla hurtowni. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wyprowadzeniem się, ale wiem, że do tego brakuje mi jeszcze wielu rzeczy. W związku kieruje pytanie do osób które mają za sobą wyprowadzkę, ale nie do #piwnica. Ile musieliście odłożyć pieniędzy, zostawialiście sobie zabezpieczenie finansowe,
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 6
@Dope_Ape Żeby było komfortowo to dobrze jest mieć odłożony dodatkowo zapas gotówki na ten jeden miesiąc wynajmu i życia.
Jeżeli masz w domu rodzinnym komfortowe warunki a nie masz oszczędności to lepiej zostać w domu i odkładać póki można.
  • Odpowiedz
Znalazłem swoje stare zdjęcia ze swoją pierwszą miłością. Spojrzałem natychmiast w lustro i zacząłem się zastanawiać, co się stało niedobrego po drodze z tym młodzieńcem. #doroslosc
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DOROSŁOŚĆ JEST SUPER.

Lato kiedyś:
Gdy miałam 10 lat "idę na basen!"
Gdy miałam 16 lat "jadę nad morze!"
Gdy miałam 20 lat "impreza pod gołym niebem do świtu!"
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@skneraM: Będzie dobrze, uszy do góry. Masz konkurencję sezonową - nie tylko Ty szukasz, janusze biznesu mogą przebierać w ofertach a kobiety i tak mają łatwiej bo jest lato i ktoś musi lać te piwerka w ogródkach a mężczyzny tam nie dadzą bo tak to działa xD
  • Odpowiedz
@Cointreau: Wiesz na sezon jest pełno ofert, ale stawka godzinowa jest żenująca niska za p---u obowiązków albo wymagają własne auto. Nie wiem dlaczego wymagają własnego auta jak można za 3000 zł kupić rzęcha, którym można spełniać obowiązki
  • Odpowiedz
Nigdy nie myślałam, że to powiem, ale tęsknię za sesją gdy jeszcze byłam na studiach. Nie dlatego, że chodziłam niewyspana jak zombie, ale dlatego, że było w tym czasie coś bardzo inspirującego. Człowiek w kilka nocy przyjmował do siebie nagle wiedzę z kilku miesięcy, musiał przyjąć jakiś sposób by ogarnąć cały stos notatek a jednocześnie odkładał wszystko tak, by jak najmniej się narobić. Ja na przykład nagle znajdowałam czas by zrobić ciekawe
appo_bjornstatd - Nigdy nie myślałam, że to powiem, ale tęsknię za sesją gdy jeszcze ...

źródło: comment_rcIWG3g8s57O4Botb9amR0uFQhA8soyZ.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak zaczynaliscie samodzielne mieszkanie? W wieku 18 lat aie wogole da? Bez pracy tylko szkola, mala pomoc od rodzicow, i renta za niezdolnosc do pracy

#doroslosc #coijak
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nigdy nie dorosnę ( ͡º ͜ʖ͡º)
Na chorobę najlepsza "Zima w dolinie Muminków"
W skrocie: Muminek budzi sie z zimowego snu przed czasem, spotyka Małą Mi, ktora p---------a srebrną rodową tacę Mamie Muminka i śmiga na niej po zamarzniętym morzu.
Spotyka tam lodową Panią, ktora zamienia tą małą cholerę w kostkę lodu.
Zajebiste!
#bajki #muminki #doroslosc #malami #niedzielawieczur
Subtelna_Halina - Nigdy nie dorosnę ( ͡º ͜ʖ͡º) 
Na chorobę najlepsza "Zima w dolinie ...

źródło: comment_u9a83K3JeMyh0UI8ZHvkxrI3lhLY3w0I.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Subtelna_Halina: To w sumie dopiero początek. :) Pamiętam jak obawiałem się buki dawniej, gdy byłem mały, zawsze taka straszna była, zostawiała zimno i lód po sobie, a później jak się wyczytało w internecie, to się okazało, że ona była tylko samotna, nie była taka zła, tylko szukała towarzystwa, ciepła. :D
  • Odpowiedz
@m____s jeżeli chcesz spawać energetykę to wiedz że spędzisz 80% czasu w delegacji. Poszukaj jakiejś dużej firmy w Twojej okolicy, coś w stylu ZRE, Danfos, Carlift, ewentualnie jak masz elektrociepłownie w mieście to na google maps poszukaj w jej okolicy zakładu remontowego (każda ma). Dzwonisz/ wysyłasz CV. Przyjmą z pocalowaniem ręki bo jest zajebisty deficyt.
Edit: i nie licz na kokosy na początku. Potraktuj to jako inwestycję, bo jeśli nauczysz się
  • Odpowiedz