Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej kochani!
Na wstępie napiszę, że mam 19 lat. Moja mama zmarła gdy byłam mała, a tata zmarł niedawno. Pomyślicie dlaczego Wam o tym piszę, a właśnie dlatego: mój tata miał długi i to solidne, na szczęście uchroniłam się przed tym odrzucając po nim spadek, jednakże mama też nie była święta. Kiedy zmarła, miałam 10 lat i byłam nic nie świadomym dzieckiem, mój ojciec jako iż często pił, włóczył się po melinach i miał mnie w dupie to olał to, że jako mój prawny opiekun powinien się zrzec tych długów za mnie, sam za siebie też się nie zrzekł (bo z tego co wiem długi pierw schodzą na małżonka, dopiero potem na dzieci). I w tym największy problem, bo nie wiem co robić. Mój ojciec zmarł, a więc długi spadają na mnie. Pracuję, ledwo starcza mi na życie i opłaty. Dług jest bardzo duży i z pewnością do śmierci nie zdołałabym tego spłacić, rozmawiałam z prawnikiem to powiedział że 'nieznajomość prawa szkodzi i że mój ojciec powinien się tego za mnie zrzec, teraz to nic nie zrobisz'. Może jest tu ktoś kto miał podobną sytuację i jednak coś wymyślił? Dzieciństwa nie miałam, a nie chce żeby moje dorosłe życie tak się zaczynało, pomocy mirki i mirabelki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#rodzina #dlugi #doroslosc #jakzyc #polska #rozowypasek #pomocy #prawnik

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kptant
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 23
@AnonimoweMirkoWyznania: No dobra byłaś u papugi i jedyne co Ci powiedział to, że "nieznajomość prawa szkodzi" na pewno byłaś u prawnika, bo to raczej na debila wygląda.
Z tego co wiem
Masz 10 lat jesteś niepełnoletnia i nie masz praw które nabywasz w wieku 18 lat (teoretycznie nawet kupować nie możesz, poza pierdołami typu batonik) wiec dług Mamy powinien przejść na Ojca. I jak się zrzekasz długu Ojca to jednocześnie
@AnonimoweMirkoWyznania: posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do meksyku.
Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka,
otwórz ją tajnym hasłem : hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty,
3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się
Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko i jesteś rosyjskim imigrantem z Rumuni.
Pracujesz w zakładzie
@AnonimoweMirkoWyznania , Hej specjalistą od prawa spadkowego nie jestem, ale wystarczyć siegnąć do przepisów za czasów otwarcia spadku tj. śmierci Twojej mamy. Piszesz, że masz 19 lat, a mama zmarła gdy byłaś mała, więc domniemam, że przed 2015. Otóż art. 1015 § 2 k.c. był nowelizowany tylko raz, właśnie w 2015 r., wcześniej jego brzmienie od początku było takie samo (pic rel.) W skrócie przyjęłaś po mamie spadek z dobrodziejstwem inwentarza tj.
kodekskarny - @AnonimoweMirkoWyznania , Hej specjalistą od prawa spadkowego nie jeste...

źródło: comment_AuB1aYQxjpqAkaOn42B5tXCo003V666C.jpg

Pobierz
@AnonimoweMirkoWyznania: Przed zmianą z 2015 małoletni dziedziczył z dobrodziejstwem inwentarza jeśli w wyznaczonym czasie nie złożono innego oświadczenia. Przy czym do przyjęcia wprost i odrzucenia wymagana była zgoda sądu. W związku z tym albo dziedziczyłaś z dobrodziejstwem inwentarza, albo musiała być zgoda sądu. Znajdź dobrego prawnika, najlepiej takiego, który zajmuje się głównie spadkami i się na tym zna. Sprawa będzie pewnie czaso- i pracochłonna, więc albo musisz wziąć pod uwagę, że