Nie wie ktoś może czy jest w sieci polski starter do DND 5.0? Chodzi mi tylko o przygodę bo mam kupiony cały starter ale po angielsku i o ile przeczytanie całości to nie jest problem to opisy lokacji wolałbym mieć przygotowane po polsku.
#dungeonsanddragons #dnd #gryfabularne
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yamnichek_pyesio: Grałem Bardem w Pathfinderze. (Iluzja + Control) Wszystko było fajnie dopóki koleżanka która grała elfem (sztyleciarzem) postanowiła nas zdradzić i dusza kumpla i moja wylądowała w objęciach Shar.
Jako że nie wiedzieliśmy, że nas zdradziła jeszcze jej broniliśmy i nie zgodziliśmy się na umowę z Shar by ją zabić... [koleżanka w tle cisnęła z nas bekę, że tak się daliśmy podejść]
I tak skończyła się nasza 1,5 roczna kampania
  • Odpowiedz
Rzut obronny wychodzi wtedy, kiedy rzut (k20) razem ze wszystkimi modyfikatorami przekroczy poziom trudności/ST rzutu obronnego. Cecha bazowa będzie zależna od klasy rzucającego czar. W przypadku np. czarodzieja będzie to inteligencja, a u kapłana mądrość/roztropność (nie pamiętam jakie funkcjonuje tłumaczenie).
  • Odpowiedz
#dnd #dungeonsanddragons #gryfabularne #grybezpradu

Jestem ciekaw waszych ekranów mistrza gry i tego co posiadacie w waszych pomocach i notatkach.

W ten piątek czeka mnie pierwsza sesja i chciałbym jak najlepiej się przygotować. Lista losowych imion npc przygotowana. Fabuła również. Co jeszcze powinienem posiadać?
klik34 - #dnd #dungeonsanddragons #gryfabularne #grybezpradu 

Jestem ciekaw waszych ...

źródło: comment_EZ0fpAXPTrE8Yi7e9pU5S5LumMaWJc0a.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@klik34: przede wszystkim, to przygotuj alternatywne ścieżki do celu, bo znając życie to twoi gracze pewnie coś s-------ą i pójdą w odwrotnym kierunku. Albo się upiją i nie wyjdą w ogóle z miasta.
Ogólnie to musisz oczekiwać i być przygotowanym na nieoczekiwane i nie przygotowane.
  • Odpowiedz
#dnd #grybezpradu #dungeonsanddragons

Już za dwa tygodnie zaczynam prowadzić po raz pierwszy D&D ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wybór padł na Lost mines of Phandelver ze startera i już nie mogę się doczekac reakcji moich graczy na Venomfang.

Dziś skończyłem malować moja smoczycę i mam zamiar zrobić ja głównym bossem po fabule ze startera :)
klik34 - #dnd #grybezpradu #dungeonsanddragons 

Już za dwa tygodnie zaczynam prowadz...

źródło: comment_7kcTmsCVfe37FArXgr7Qc7bHRfclmmyS.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TheRazorek_reborn: nie dawaj im magicznych przedmiotów zwiększających moc w walce. Na początku łatwo dać się skusić i sypać nimi jak cukierkami a potem rozjeżdża się CR i ciężko to odkręcić. Jak chcesz dawać magiczne przedmioty to raczej użyteczne poza walką.
  • Odpowiedz
Hejo, od dłuższego czasu nachodzi mnie ochota na wznowienie przygody z papierowymi rpgami, tak napotykam na dość poważny problem - ekpia z którą grywałem lata temu już od dawna rozpierzchła się po świecie w związku z tym ewentualni następny będą totalnymi świeżakami, mającymi co najwyżej styczność z planszówkami lub grami wideo. W związku z tym pytanie czy mieliście może styczność z ze starter kitem do 5. edycji D&D? Napotkane po sieci recenzje
crazysatan999 - Hejo, od dłuższego czasu nachodzi mnie ochota na wznowienie przygody ...

źródło: comment_qE4OdDQ0dh6gQzxODc7XKfcJ6qXbvywg.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Silvaren:

Martwi mnie kilka kwestii związanych z ewentualnym powstaniem gry pod skrzydłami Larian Studios. Divinity: Original Sin borykało się z wieloma problemami: brak konsekwentnej implementacji systemów, mało różnorodny rozwój postaci, uproszczona mechanika walki, prostota i monotonia rozgrywki ukryte pod warstwą pozornie skomplikowanych interakcji żywiołów


Zdecydowanie się z tym nie zgadzam, chyba że autor przeszedł D:OS na łatwym poziomie trudności w każdej walce spamując tę samą taktykę. Jak dla mnie system
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jast: Oko Yrrehedesa było świetne, bo wykorzystywało kostki k6, kiedy k20 były prawie nie dostępne. Wpłacę na ten cel, bo może to byc jeden z lepszych pomysłów na akcesorium edukacyjne ostatnich lat.
  • Odpowiedz
Czy są jakieś książki fabularne z Forgotten Realms które nadają się do czytania? W sensie żeby nie były "Jak na książkę napisaną na podstawie czegoś to całkiem dobra.", tylko żeby naprawdę przyjemnie się czytało. Najlepiej żeby było dostępne fizycznie, ale z tym chyba ciężko. Poza Legendą Drizzta nie znam nic.

#fantasy #ksiazki #forgottenrealms #dungeonsanddragons #dnd
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dzierzb:
Pięcioksiąg Pieśni i Miecze - Elaine Cunningham
Trylogia Kamienia Poszukiwacza - Kate Novak i Jeff Grubb

I pozostałe książki tych aktorów.
To całkiem spoko autorzy i to nie tylko na standardy Forgotten Realms.
  • Odpowiedz
@Dzierzb: oprócz Drizzta to takie średniaki+, ja czytałem Pieśni i Miecze i mi się podobało, takie w rodzaju Hobbita trochę. Omijaj serię ksiązek Baldur's Gate, słabizna.

Jeszcze jest Dragonlance.
  • Odpowiedz
Murki z #dungeonsanddragons #dnd
Sprawiłem sobie dzisiaj podręcznik gracza. Przeszedłem starter i zacząłem czytać basic rulesy.
Potem sięgnąłem po podręcznik gracza i zwątpiłem w sens czytania basic rulesów.

Więc, czy Podręcznik Gracza zawiera wszystko to co Basic Rules, rozszerzone o więcej bajerów?
wołam @jtank bo może znać odpowiedź :)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bekonik: rozumiem, że 5 edycja? Jeśli dobrze kojarzę co jest co, to basic rulesy to takie darmowe demo, wyrywki podręcznika gracza, mistrza podziemi i księgi potworów (z przewagą podręcznika gracza). Podręcznik gracza (w skrócie PHB, player's handbook) to pelna wersja, przede wszystkim zauważysz pewnie więcej archetypów dla klas, czarów i ogólnie opcji do customizacji postaci. Bezpośrednie zasady gry powinny być chyba takie same, conajwyżej PHB może je trochę dokładniej omawiać.
  • Odpowiedz
Murki z #dungeonsanddragons #dnd
Czy ja dobrze rozumiem starter i w dnd nie ma czegoś takiego jak bronienie się przed atakiem?
Atak wchodzi albo nie a broniący w aktualnej turze nie może z tym nic zrobić?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bekonik: tak, w praktycznie każdej edycji. AC fabularnie zakłada że się aktywnie bronisz ale mechanicznie nic nie robisz. To co możesz z tym zrobić to przeżyć i uderzyć boleśniej. Albo uderzyć jako pierwszy.

Oczywiście bywają wyjątki, dla przykładu w 5e są reakcje, battlemaster z odpowiednimi manewrami może w ramach reakcji zrobić atak-ripostę jeśli nie trafi go wróg, czarodziej z odpowiednimi czarami może podbić sobie AC albo adaptywnie uodpornić się na
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Jak ogarniajcie sprawę, gdy np. z 6 postaci graczy tylko 2 znają np. język orków i spotykają NPC orka i czas na pogawędkę? Przeprowadzacie dialog na boku? Jakieś karteczki z tekstem czy walicie do całej drużyny? Chodzi o to, że mogą być sytuację gdzie np. npc daje dwie opcje rozwiązania problemu, postać gracza chce tylko iść ścieżką A i nie mówić reszcie o istnieniu rozwiązania B.

#rpg #grybezpradu
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach