Mireczkowie z #gryfabularne szukałem i znalazłem. Może komuś też się przyda, więc się dzielę:

Tutaj do ściągnięcia udostępniony za darmo fanowski podręcznik do rpg w settingu #adventuretime na bazie 4 edycji DnD.
Wygląda na fajną rzecz do wprowadzenia młodzieży w świat turlania kostkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rpg #dnd #dungeonsanddragons #poranaprzygode
w.....y - Mireczkowie z #gryfabularne szukałem i znalazłem. Może komuś też się przyda...

źródło: comment_1586686301SzLHkv7JpXoAokfFLo30fP.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wezowy: Byłbym skłonny przypuszczać, że jakoś ogarną i bez uproszczeń. 3.x ma dużo zasad i mechaniki, ale nie są one skomplikowane, wszystko działa na dość prostych podstawach. Inaczej niż w poprzednich edycjach, gdzie różne mechaniki stanowiły raczej luźno związane ze sobą hmm "mikrogry" i korzystały z różnych kości i zasad.
  • Odpowiedz
Dungeons&Dragons
Ma ktoś jakieś ciekawe scenariusze do rozegrania z dzieciakami (2 chłopaków 9&7), które znają już na pamięć Tolkiena, starwars, stranger things i nowa serię gęsiej skórki? Jeśli macie jakieś po polsku, to będę wdzięczny. Wiek podany, aby jedna sesja nie przekraczała godziny. Z góry wielkie dzięki!

#dungeonsanddragons #d&d #dnd # roleplay #rpg
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mecowaty: zarys przygody dla dzieciaków, która jest dobrym starterem kampanii/przerywnikiem/zapchajdziurą:

Gruba Berta

BG najmują się do ochrony karawany ALTERNATYWNIE dołączają się do karawany na zaszadzie „też jadę w tamtą
  • Odpowiedz
Misie pysie, to czas w którym aż się prosi żeby zagrać w papierowego RPG, ale nie chcemy się ze znajomymi spotykać. Jak sugerujecie grać przez internet? Roll20? Discord? Pierwszy jest nieco toporny, na drugim brak pola żeby cokolwiek pokazywać. Jakieś rady?

#papierowerpg #warhammer #pnprpg #grybezpradu w wersji z prądem tutaj #fantastyka #rpg #gryfabularne #tradycyjnerpg #dnd
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Retoryk: No tyle że to nie jest RPG, tylko planszówka :-) Możliwości działania graczy są ograniczone do tego co jest w zasadach i na planszy, w RPG można bardzo improwizować, to że MG potem łapie się za głowę i zastanawia jak to rozegrać to już inna sprawa ;-)
  • Odpowiedz
Ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z polskim dubbingiem w serii enhanced od Beamdoga? Chodzi mi o wydanie na PS4, które ma w składzie
BG1 i 2
Icewind Dale
Planescape Torment
Neverwinter Nights
Jest ten dubbing, nie ma, czy ma być dodany potem, a jeśli tak to do których gier? Bo w sieci są sprzeczne informacje.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie jest źle, ale zawsze może być trochę lepiej. Bałem się, że grafika będzie bardziej cukierkowa, ale z drugiej strony jednak mogłoby być trochę mniej kolorowo. Szkoda, że nie ma malowanych portretów, ale te awatary też nie wyglądają tragicznie. Ciekawe czy by się dało w jakiś łatwy sposób zaprząc do tego jakąś sztuczną inteligencję, żeby na podstawie awatara 3D/wektora cech w postaci wyboru rasy/klasy/cech fizycznych generowało portret dla postaci.

Fajnie, że są rozwinięte
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lempek: Jak dla mnie to czary powinny być jak najbardziej oczojebne i kolorowe. A fabuła? Patrząc zarówno na Baldury jak i Divinity to nie spodziewałbym się niczego specjalnego czy specjalnie odkrywczego. Jak nie spartolą mechaniki to będzie to miła gra na miłe wieczory.
  • Odpowiedz
Z takich szybkich minusów to trochę zbyt dużo i zbyt kolorowe i zbyt DOS-owe efekty zaklęć i umiejek, a skakanie wygląda trochę komicznie. Animacje podczas walki, czy nawet przełączanie się w "pozycję bojową" przy jej starcie też trochę zbyt szybkie i DOS-owe. Mam nadzieję, że to zmienią, żeby jednak gra tak nie przypominała DOS-ów. Wiem, że to ciężkie do zrobienia bo w końcu ten sam silnik i pewnie to tyko czcze życzenia.
  • Odpowiedz
#dnd #rpg

Mikri, czy znajdę w internecie gdzieś podręcznik gracza po Polsku do 5 edycji? Chciałabym, żeby znajomi z którymi gram sobie poczytali a niestety mam tylko po angielsku, a oni po angielsku mało.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Silvaren: A ja uwielbiam IWD a zwłaszcza jedynkę. Jest klimacik przygody,wspaniała muzyka no i to jest IWD, mój ulubiony setting (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@Kedlov: Haha, nie zastanawiałem się nad tym jak pisałem. To proste kobiety były, więc mogły używać słów, ktorych znaczenia nie znają np. jak ja najwidoczniej ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Cześć!

Chcę kupić mikrofon (pojemnościowy?). Nie znam się na nich i nie orientuję się na rynku, dlatego może Wy mi coś polecicie albo powiecie, których modeli lepiej się wystrzegać?
Do czego go potrzebuję: gram ze znajomymi w dungeons & dragons via roll20 i discord. Okazyjnie rozmowy przez messenger/whatsapp.
Jakie mam wymagania: interfejs usb, dobry stosunek cena/jakość (max 250 zł), z polskiego sklepu (żadne aliexpress), mile widziany własny statyw/tripod.

#mikrofon #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@solaq: tak szczerze, to go jeszcze dobrze nie przetestowałem :-) na razie tak tylko się bawiłem i nie potrafię Ci jednoznacznie napisać jak mocno zbiera hałas otoczenia (np klawiaturę lub myszkę). Na razie leży i czeka na następną sesję DnD
  • Odpowiedz
@TrueGrey: Szukaj pod frazami One on One (1on1), Duets lub Head to Head. Zazwyczaj sam tworzyłem takie przygody i tego typu określenia przy poradnikach dotyczących tworzenia się pojawiały. Tak na szybko znalazłem to:
https://www.drivethrurpg.com/product/270171/Adrift-in-the-Dark-5E-Duet?term=duets
https://www.drivethrurpg.com/browse/pub/69/Expeditious-Retreat-Press/subcategory/225_4044/1-On-1-Adventures
https://www.dmsguild.com/browse.php?keywords=hhq
https://dndduet.com/adventures-1-5/

Jestem pewien, że znajdziesz więcej jeśli poszukasz. :)
  • Odpowiedz