Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 4
a karta postaci wygląda trochę jak arkusz exela
@wytrzzeszcz: to akurat jest prawdą tylko w przypadku edycji 3.5, wszystkie inne mechanikę mają znacznie prostszą. W tym ta najnowsza, piąta, której tłumaczenie w tym roku wypuści Rebel. Z epickością i n-----------ą z bogami to też mocno zależy od edycji i settingu. Wczesne edycje były znacznie bardziej zabójcze od pierwszego Warhammera nawet. Jest polskie tłumaczenie klona takiej edycji Groty i Giganci https://www.drivethrurpg.com/product/248538/The-Witcher-Pen--Paper-RPG
- 4
Komentarz usunięty przez moderatora
- 2
Hej, zawsze chciałem spróbować gry w rpgi, ale nie mam z kim( ͡° ʖ̯ ͡°) Przygarnie ktoś nowego gracza, do sesji online lub w #bialystok? Moje jedyne doświadczenie to seria criticalrole na youtubie.
#gryfabularne #rpg #dnd #grybezpradu.
#gryfabularne #rpg #dnd #grybezpradu.
- 2
@petent1: @Suheil-al-Hassan: https://www.facebook.com/LokalNaDabrowskiego/ - z tego co pamiętam w czwartki zdarzało im się na RPG spotykać.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Czy jakiś mirek mógłby wyjaśnić mi system walki w dnd 3.5? Chodzi o to, że w rundzie mogę podejść do przeciwnika i go zaatakować. Teraz postacie na wyższym poziomie mają dwie bazowe premie do ataku np +6/+1. Czy to oznacza, że w rundzie mogą podejść i zaatakować dwa razy? I w kolejnej rundzie jak już stoją przy przeciwniku to mogą poświęcić dwie akcję na atak czyli tak jakby atakowali go dwa razy
@Szatanski_werset nie, jako akcję standardową możesz wykonać tylko jeden atak, żeby zrobić więcej, musisz użyć akcji całorundowej, która zużywa i standardową i ruchową, czyli możesz co najwyżej zrobić krok półtora-metrowy jeśli chcesz wykorzystać wszystkie ataki.
- 0
@Fevx: Dziękuję! Jutro się jeszcze przypomnę :D
Tworzę postać barbarzyńcy w systemie DnD 3.5 na 5 poziomie. Jak dodawać punkty wytrzymałości? Na początku mam 12, a potem? #piwniczenie #dnd #dungeonsanddragons #rpg
- 0
@j1mmy: aaaa czyli za kazdym razem jak awansuje to kulam koscia. Dziekuje!
- 0
@Szatanski_werset: zamiast kulnięcia możesz też wziąc średni wynik :P
Mirki, planuję kampanię #rpg w Zapomnianych Krainach. Wymyśliłem żeby w ramach sesji posługiwać się pieniędzmi z tego świata zamiast sum wpisywanych na kartę postaci. Myślę o tym, żeby zamówić usługę bicia takich monet, usługi takie są oferowane przez kilka podmiotów, jednak wiąże się to przede wszystkim z kosztem stworzenia matryc co jest najdroższym elementem całej usługi. W związku z tym pomyślałem, czy może są tu inni grający, którzy chcieliby mieć
@TheRealMikz: Chodzi mi o sprawdzenie czy w praktyce takie cos zdaje egzamin na sesji. Bo troche glupio wtopic kase i robote na cos co w praktyce jest zwyczajnie niewygodne.
Wydaje misie ze klepanie tego samemu steplem z wycietych wczesniej okraglym wycinakiem blaszek bedzie najwydajniejsze. Sam stepel nalezaloby najpierw nadtrawic chlorkiem zelazowym jak plytke drukowana a potem poglebic diamentowym frezem na dremelu.
Ale moim zdaniem zupelnie niewarta skorka wyprawki, kiedys tez
Wydaje misie ze klepanie tego samemu steplem z wycietych wczesniej okraglym wycinakiem blaszek bedzie najwydajniejsze. Sam stepel nalezaloby najpierw nadtrawic chlorkiem zelazowym jak plytke drukowana a potem poglebic diamentowym frezem na dremelu.
Ale moim zdaniem zupelnie niewarta skorka wyprawki, kiedys tez
- 0
@jast: tu masz słuszność, ale ja tego nie zamierzam zrealizować w tydzień. Przeanalizowałem koszt zamówionych monet i wychodzi, że jest on kosmiczny i gra nie jest warta świeczki, ale znalazłem dostawcę stopów niskotopliwych na bazie cyny. Topi się toto w 300 stopniach celsjusza, można lać do formy gipsowej i kosztuje około 90 złotych za kilogram. Reszta to kwestia spokojnego popracowania od czasu do czasu - ja to robię też dla
Cześć fabularne świry. Poszukuję jakiś pionków/znaczników postaci w stylistyce fantasy do sesji D&D. Wiecie może gdzie takowe można zamówić w rozsądnej cenie? Nie muszą to być ręcznie malowane firgurki z dużą ilości detali.
#dnd #grybezpradu #gryplanszowe #gryfabularne
#dnd #grybezpradu #gryplanszowe #gryfabularne
- 0
@Ursus-maritimus: może takie tokeny? Może wydrukować "za darmo" u siebie i przykleić na kawałek kartonu/monete czy coś https://imgur.com/r/DnD/0hFdv/ https://imgur.com/gallery/Nukv6
- 1
@Ursus-maritimus: sprawdź tutaj, są takie "domyślne" figurki z Reapera do Pathfindera i innych gier, poszukaj w innym podkategoriach jeszcze
https://sklepfeniks.com.pl/128-bones?orderby=price&orderway=asc&orderway=asc
https://sklepfeniks.com.pl/128-bones?orderby=price&orderway=asc&orderway=asc
- 7
Od jutra na https://hengal.pl/groty-i-giganci-staromodna-gra-fabularna/ przedsprzedaż drukowanej wersji gry rpg Advanced Groty i Giganci - krótko mówiąc jest to Dungeons & Dragons, bardzo podobny do tego jaki był w #baldursgate czy #icewinddale , ale napisany tak by omijać zastrzeżone przez wydawcę D&D słowa i znaki (jest to w 100% legalne, na licencji samego wydawcy).
* posiada mnóstwo opcji postaci, ras, klas oraz punktów zaczepienia do życiorysu
* ma zasady, które
* posiada mnóstwo opcji postaci, ras, klas oraz punktów zaczepienia do życiorysu
* ma zasady, które
źródło: comment_1hZlSKYGsJuLUq8WD8PYyZZlFzoz4wkF.jpg
Pobierz@jast: Gdzie link do tego pdfa?
- 0
- 10
Pojawiła się rozszerzona wersja gry rpg Groty i Giganci - krótko mówiąc jest to Dungeons & Dragons, taki jak był w #baldursgate czy #icewinddale , ale napisany tak by omijać zastrzeżone przez wydawcę D&D słowa i znaki (100% legalnie, na licencji samego wydawcy). No i po polsku i za darmo w pdf. Wersja drukowana w twardej oprawie będzie niedługo w sklepie wydawnictwa Hengal https://www.facebook.com/wydawnictwohengal/
https://drive.google.com/file/d/17aFW8lcLGlmJIldUVY67jtLZ_VVWOe-1/view?fbclid=IwAR0F9X3OflqYZ5CGtQxCN3AQ4YSb2IGTpMZPb-EBiBluTtNiyi574xqrDJc
http://grotyigiganci.blogspot.com/
#grybezpradu
https://drive.google.com/file/d/17aFW8lcLGlmJIldUVY67jtLZ_VVWOe-1/view?fbclid=IwAR0F9X3OflqYZ5CGtQxCN3AQ4YSb2IGTpMZPb-EBiBluTtNiyi574xqrDJc
http://grotyigiganci.blogspot.com/
#grybezpradu
źródło: comment_70MSkjaysoQ9s3zxzUUsWFwTgjUOjzpu.jpg
Pobierz- 1
@Aspirrack: bo na tej bazie mozna bardzo wiele stworzyc. Sam retrogaming to taka wycieczka do muzeum, ktorego istnienie nie neguje przeciez nowoczesnosci. Ale retrogamingiem bylaby tylko baza Grot i Gigantow czyli Swords & Wizardry White Box, starajaca sie odtworzyc stare D&D i nic poza tym. GiG to juz trzecia fala OSR, czyli bierzemy ten material zrodlowy i go modyfikujemy, czesto bardzo mocno. Co potrafi dac swietne efekty, powstaly w ten
- 2
Komentarz usunięty przez moderatora
hej mircy chciałem z grupką znajomych zacząć pogrywać w Dungeons and Dragons, od paru tygodni nurtuje nas ten temat, ale nie możemy znaleźć odpowiedniej wersji do kupienia
rozumiem że potrzebny jest Podręcznik Gracza, Mistrza Podziemi i Księga Potworów (plus kości), ale gdzie to wszystko dostać? i w jakiej wersji? 3.5 czy 4? wiekszosc sklepów ma wyczerpany nakład a na olx/allegro też nie bardzo ( ͡° ʖ̯ ͡°) pomożecie?
rozumiem że potrzebny jest Podręcznik Gracza, Mistrza Podziemi i Księga Potworów (plus kości), ale gdzie to wszystko dostać? i w jakiej wersji? 3.5 czy 4? wiekszosc sklepów ma wyczerpany nakład a na olx/allegro też nie bardzo ( ͡° ʖ̯ ͡°) pomożecie?
@scyzorykmaster: w kwietniu 2019 jest premiera polskiego wydania d&d 5e czyli tej edycji, w którą powinniście sie wkręcić. Jeśli nie przeszkadza wam angielski, to są w wersji angielskiej już teraz dostępne. Ofc na internecie też jest opis zasad do 5e jak co.
Kostki z dowolnego sklepu z kostkami ( ͡° ͜ʖ ͡°) najlepsza cebula chyba zamawiając od chińczyków. Przy okazji do D&D polecam siatkę bitewną i
Kostki z dowolnego sklepu z kostkami ( ͡° ͜ʖ ͡°) najlepsza cebula chyba zamawiając od chińczyków. Przy okazji do D&D polecam siatkę bitewną i
@scyzorykmaster: Jeśli zagracie w dedeki to mam dla was dobrą radę. Zasady są dla graczy, a nie odwrotnie, więc jeśli jakaś mechanika zajmuje wam za dużo czasu to ją wywalcie/uproście. W końcu liczy się fajna przygoda. :)
- 8
Potwierdzone info by Beamhit - Rebel wypuszcza polskojęzyczną 5ed dedeków w kwietniu 2019. Mnie cieszy :D
#rpg #papierowerpg #dnd
#rpg #papierowerpg #dnd
- 2
@tomund: Na razie zapowiedziano 3 podstawki + tłumaczenie (w jakiejś tam formie) dm guild. IMO jeśli sprzeda się "odpowiednio" (gdzie 5ed ma na to znacznie większe szanse niż 4ed w swoim czasie) to pójdą za ciosem. Filmik z prelki Rebela.
- 2
@tomund: Od jakiegoś czasu wracam do branży i mam takie wtf? 15 lat temu było tak samo, historia zatacza koło
- 7
Już jutro w #torun #konwent #copernicon . W tym roku propozycji jeśli chodzi o #grybezpradu i #papierowerpg jest wyjątkowo dużo
https://copernicon.pl/2018/
https://www.facebook.com/copernicon.torun/
#fantastyka #warhammer #rpg #dnd #dungeonsanddragons #fantasy #gryfabularne #tradycyjnerpg #pnprpg #torun #gwiezdnewojny
https://copernicon.pl/2018/
https://www.facebook.com/copernicon.torun/
#fantastyka #warhammer #rpg #dnd #dungeonsanddragons #fantasy #gryfabularne #tradycyjnerpg #pnprpg #torun #gwiezdnewojny
źródło: comment_dh6htFVU3b9t6zECVAL9jWFJstWI7vmF.jpg
Pobierz- 0
@Sarseth: No to raczej będzie tylko za wejściówką. Targi Popkultury może byłyby lepszym miejscem, te na pewno są otwarte
Komentarz usunięty przez autora
- 24
Na Reddicie pojawił się oszałamiająco bogaty erpeg osadzony w uniwersum Gwiezdnych Wojen na najnowszej, piątej edycji Dungeons & Dragons. Sam podręcznik podstawowy to 240 stron a są jeszcze dodatki z rasami i klasami postaci. Są też karty postaci i wsparcie dla gry przez internet na platformie roll20
https://www.reddit.com/r/dndnext/comments/9f01qq/star_wars_5e_players_handbook_final/
Przypomnę, że same zasady do D&D 5e są darmowe https://www.5esrd.com/ http://dnd.wizards.com/articles/features/basicrules a sama gra ma się pojawić w polskim tłumaczeniu.
#grybezpradu #
https://www.reddit.com/r/dndnext/comments/9f01qq/star_wars_5e_players_handbook_final/
Przypomnę, że same zasady do D&D 5e są darmowe https://www.5esrd.com/ http://dnd.wizards.com/articles/features/basicrules a sama gra ma się pojawić w polskim tłumaczeniu.
#grybezpradu #
źródło: comment_vXZKJlVfMtdRRlbK98SW8CJMi5LA1RE0.jpg
Pobierz@jast: akurat wczas kiedy pierwszy raz doświadczam KOTORów (wczoraj skończyłem jedynkę) i jestem w klimacie SW, pszypadek? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może uda mi się przekonać kumpli do jakiejś sesyjki.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10155313540357627&set=a.10150307437442627&type=3&theater #dnd ale te słowa są piękne <3 zwłaszcza gdy tyle nienawiści wylewa się w sprawie #wiedzmin i koloru skóry gdy nawet nie wiadomo czy to prawda #neuropa
@MrocznaKapibara: Gdyby na casting mogła by przyjść biała aktorka nikt by nie płakał ale wyraźnie pisze ze nie może być biała to jest rasizm
@MrocznaKapibara: Wizja xD tak stwierdzić może tylko Lewak
- 12
W środę 29 sierpnia odbędzie się dwudzieste siódme otwarte spotkanie erpegowe w Hipisówce (Kopernika 20 https://www.facebook.com/HipisowkaKlubMuzyczny/ )
Chcesz zobaczyć czym są gry RPG? Na naszych spotkaniach rozmawiamy o erpegach, wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem, ale przede wszystkim rozgrywamy fantastyczne przygody. Formuła sprzyja osobom początkującym w hobby oraz takim, którzy chcą zagrać swoje pierwsze sesje. Mistrzowie gry wytłumaczą wszystkie zasady potrzebne do zabawy, a gracze muszą przynieść jedynie chęci dobrej zabawy. Masz ochotę poznać
Chcesz zobaczyć czym są gry RPG? Na naszych spotkaniach rozmawiamy o erpegach, wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem, ale przede wszystkim rozgrywamy fantastyczne przygody. Formuła sprzyja osobom początkującym w hobby oraz takim, którzy chcą zagrać swoje pierwsze sesje. Mistrzowie gry wytłumaczą wszystkie zasady potrzebne do zabawy, a gracze muszą przynieść jedynie chęci dobrej zabawy. Masz ochotę poznać
źródło: comment_VnR9NpPDTd7ifLyOOR5s4TrJvb1YuZ19.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Ludzie stanowią 80% ludności Faerunu i trwa obecnie "ich czas", dlatego dominują w każdej dziedzinie. Nie zawsze tak było.
Ale zejdź do Podmroku i masz już zupełnie inną demografię.
Ale zejdź do Podmroku i masz już zupełnie inną demografię.
- 0
@PodprzestrzennyKolektywPizzy: bo dla elfów w i kraśków w Faerunie #kiedystobylo
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@PodprzestrzennyKolektywPizzy: lepszym rozwiązaniem jest po prostu usunięcie "feat tax", tutaj akurat dla Pathfindera:
http://michaeliantorno.com/feat-taxes-in-pathfinder/
http://michaeliantorno.com/feat-taxes-in-pathfinder/
- 0
@Lisek_Chrystusek: Znaczy, usunięcie "feat tax", czyli jeśli dobrze rozumiem, uciążliwych wymagań atutowych to dobry pomysł jeśli chce się ułatwić nieco niektóre buildy ale nie zmieniać generalnie poziomu mocy. Nasz system "point buy" dokaksza poziom mocy niektórych klas i nam on pasuje, bo wbrew powszechnej opinii jakie to niewiadomo jakie poziomy mocy są w 3.5, to nam jest jeszcze mało ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■
- 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Hand_Solo: Wróg rasowy: Reptiliańskie matryce. Mag działkowy otrzymuje +4 do ataku (podczas walki) i -4 do reakcji (podczas spotkania)
- 0
@yahoomlody: klasy prestiżowe mogą mieć 5 albo 10 poziomów, tak mówią reguły gry ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Oh_hi_Mark: Sanjaya approves!
@Oh_hi_Mark: Sanjaya approves!
źródło: comment_AiU378KfyK7Ck0UkPEOk6u2qdIWE70an.jpg
PobierzKomiksy osadzone w świecie Forgotten Realms na HubleKurdleBundle https://www.humblebundle.com/books/dungeons-and-dragons-comics-2018?hmb_source=humble_home&hmb_medium=product_tile&hmb_campaign=mosaic_section_1_layout_index_3_layout_type_twos_tile_index_2 Link chyba za długi albo nie umiem. Zostało z 19 godzin od 00:45
#humblebundle #komiks #dnd
#humblebundle #komiks #dnd
@PodprzestrzennyKolektywPizzy Jakby byly w wersji papierowej to chetnie bym kupil.
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@larvaexotech: na pewno rozjeżdża sie CR, a walka party vs 1 przeciwnik to dramat. Nie ma rocket taga jak w 3.5, ale też potwory nie mają chyba aż tak kosmicznych ilości pw jak w 4e. Ogólnie spoko się gra, miałem już inną kampanię na 15lvl w 5e i walki były ciekawe. W 3.5 na takim poziomie pełną gębą wjeżdżają już buildy na ubercharge i chore zaklęcia 8 poziomu.





















#heheszki #thuglife #dnd #hello240pmyoldfriend