Wpis z mikrobloga

Czy są jakieś książki fabularne z Forgotten Realms które nadają się do czytania? W sensie żeby nie były "Jak na książkę napisaną na podstawie czegoś to całkiem dobra.", tylko żeby naprawdę przyjemnie się czytało. Najlepiej żeby było dostępne fizycznie, ale z tym chyba ciężko. Poza Legendą Drizzta nie znam nic.

#fantasy #ksiazki #forgottenrealms #dungeonsanddragons #dnd
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dzierzb:

Czy są jakieś książki fabularne z Forgotten Realms które nadają się do czytania? W sensie żeby nie były "Jak na książkę napisaną na podstawie czegoś to całkiem dobra."


Lepszych nie ma, przykro mi. Ale czy to właściwie nie definicja całkiem przyjemnego czytadła?
  • Odpowiedz
@Dzierzb:
Pięcioksiąg Pieśni i Miecze - Elaine Cunningham
Trylogia Kamienia Poszukiwacza - Kate Novak i Jeff Grubb

I pozostałe książki tych aktorów.
To całkiem spoko autorzy i to nie tylko na standardy Forgotten Realms.
  • Odpowiedz
@Dzierzb: oprócz Drizzta to takie średniaki+, ja czytałem Pieśni i Miecze i mi się podobało, takie w rodzaju Hobbita trochę. Omijaj serię ksiązek Baldur's Gate, słabizna.

Jeszcze jest Dragonlance.
  • Odpowiedz
@Dzierzb: Przewijają się nazwy geograficzne, nazwiska czy bogowie znani z podręczników. Bez przesadnego zagłębiania się w lore. Można spokojnie czytać bez znajomości gier papierowych czy komputerowych.
  • Odpowiedz
@Dzierzb: Z Forgotten Realms to najlepsza jest seria Wojna Pajęczej Królowej (moim skromnym zdaniem). Legenda Drizzta przy tym to słodkie cukierkowe pierdzenie. I tutja masz trochę więcej o bogach ciemnych elfów jak Salvetarm czy sama Pajęcza Królowa.
  • Odpowiedz