Hej Mirki!
Z niebieskim chcemy kupić mieszkanie. W końcu znaleźliśmy jedno, które nam odpowiada:

https://www.otodom.pl/pl/oferta/zadbane-3-pokojowe-mieszkanie-2022-rok-ID4wKme

Oglądaliśmy je w kwietniu, bardzo nam się spodobało, ale z przyczyn prywatnych zrezygnowaliśmy z niego. Teraz wszystko się uregulowało, więc moglibyśmy je kupić (na kredyt).
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kanarynka: popytajcie dookoła, znajdźcie forum osiedlowe, sprawdźcie ceny w najbliższej okolicy, poproście o nr księgi wieczystej, niech notariusz sprawdzi stan prawny. Może po prostu czeka na swojego nabywcę?
  • Odpowiedz
@Kanarynka:

skoro ono jest takie super, wg nas, to dlaczego jeszcze nie zeszło?

Pojęcie względne, jak dla mnie nie jest super. Lokalizacja w czarnej D. To jest jakaś szeregówka, a nie mieszkanie. 25min kolejką do Warszawy (+ 10-15 minut na piechotę na
  • Odpowiedz
@darek-jg: to raczej nie salon, bardziej jakieś miejsce publiczne, kościół, dom kultury, tego typu

@Wdermn jestem laikiem, ale fachowo to się chyba demontuje te tralki, i czyści na tokarce....
  • Odpowiedz
#nieruchomosci #budowa #sasiad #prawo #budowlanka #kiciochpyta

Mireczki, do członka rodziny zgłosił się inwestor który stawia jakiś niewielki sklepik na sąsiedniej działce (po drugiej stronie drogi publicznej). Okazuje się że słup energetyczny stojący na rodzinnej działce jest jedynym szybkim sposobem na uzyskanie dostępu do energii elektrycznej do inwestycji przez tego gościa, inne słupy przy drodze należą do gminy i podobno czas
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć miruny,
powiedzcie mi proszę jak wygląda sprawa z cenami drewna konstrukcyjnego/nadającego się do budowania czegoś w stylu pergola, altanka, szklarnia/tunel. Proszę tylko bez cen z marketów budowlanych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powiedzmy, że sezonowane drewno, które nadaje się do obróbki itp. Ile mniej więcej kosztuje m3 takiego drewna i czym kierować się przy wyborze. Na jakie gatunki drewna patrzeć?
Kiedyś kupowałem na swoje potrzeby jakieś tanie przekładki
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@madryzolw: praktycznie każde drewno jakie kupisz będzie mokre, bo tartaki kierują się podejściem just in time - "wczoraj w lesie, dziś na dachu" :) a dekarzom to nie przeszkadza.

IMHO jeśli zależy Ci na suchym drewnie, poszukaj tartaku z własną suszarnią i zaznacz, że chcesz drewno suszone, droższe :) polecam sobie kupić przy tym jakikolwiek miernik wilgotności drewna od majfrendów (z 10 USD to kosztuje) i pierwsze 2-3 razy przyjść
  • Odpowiedz
Hej Mirko, pytanie mam, chodzi o monitoring budowy. bo coś się ilość materiałów nie zgadza i nie wiadomo kto i kiedy sobie "pożycza" te deski i inne smakołyki. Czy ktos przerabial temat monitoringu na odludziu? Czyli taki zestaw, kamera zewnętrzna z netem po GSM i panel solarny? a może jakiś powerbank lub jednak bateria plus zasilanie z sieci bo panel to tam nie da rady doładować? Jeśli ktoś przerabiał temat ostatnio lub
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HeavyFuel Ja przerabiałem. Kupiłem Orllo tz1 pro. Kamerka bardzo spoko pod względem jakości obrazu, ani razu prądu mi w niej nie brakło. U mnie obserwuje dość duży obszar. Największym jej minusem jest to, że są chwile, a czasem nawet cały dzień, kiedy nie mogę się z nią połączyć. Sprzedawca twierdzi, że to wina sieci komórkowej. W moim przypadku jest to orange. Mam jednak wątpliwości, bo kamera jest na otwartym terenie, w
  • Odpowiedz
Ogląda ktoś "zróbmy sobie dom" na #tvn?
To taki program, że 6 par dostało 3 rudery do remontu (jedna na dwie pary) i remontują we własnym zakresie, wygrana para dostanie swoją ruderę na własność xD bo #kredythipoteczny jest taki drogi, że tvn musi pomóc.

jestem w trakcie 3 odcinka i o ja p------e, jakie to jest cringowe. Pary dobrane pod dramy, totalnie się nie dogadują, jest np. Areczek
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@smalu Obejrzałem. Jest to zrobione pod show i dymy. I dobrze, bo po to się to ogląda. Jakbyśmy oglądali profesjonalistów, to oglądalność byłaby nikła, jeśli projekt niczym by się nie wyróżniał. Na uspokojenie polecam obejrzeć wielkie projekty na canal plus online.
  • Odpowiedz
Potrzebuję nakleić coś o wielkości 50 cm x 50 cm na zewnętrzną ścianę budynku, żeby zakryć dziurę. Ta ściana jest chropowata, z uwypukleniami, jest to coś podobnego chyba trochę do tynku mozaikowego (nieco podobne do tego co na zdjęciu, ale chyba bardziej chropowate). Przez to, że ściana nie jest płaska, to obawiam się, że pierwsza lepsza taśma może zbyt długo nie wytrzymać. Czy są jakieś kleje, żebym mógł przykleić na to np.
telegazeciarz - Potrzebuję nakleić coś o wielkości 50 cm x 50 cm na zewnętrzną ścianę...

źródło: dziura-w-elewacji-naprawa

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@UjekF: Nie wiem czy to by się udało. Ta ściana jest bardzo cieniutka, ma chyba z pół centymetra grubości i łamie się pod naciskiem palca. Na dodatek dziura jest praktycznie na wylot i chyba ta pianka nie miałaby się nawet do czego przykleić.
  • Odpowiedz
Możecie podpowiedzieć jak wykończyć takie ściany? Należy położyć gładzie? Jak byście wykończyli sufit? Jakie warstwy położyć na ściany? W komentarzach dam więcej zdjęć.

Zależy mi na ocenie co Wy byście zrobili? Grunt i gładź polimerowa? Od razu malowanie? Czy może coś innego?

Sufit tylko fugi, gładź po całości?

#wykonczeniowka #gladzie #budowanie #budowlanka
CzeskaKura_ZLOMBOL - Możecie podpowiedzieć jak wykończyć takie ściany? Należy położyć...

źródło: IMG-20250417-WA0000

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@havocki: jak pod kostką masz te kilkadziesiąt centymetrów podłoża mineralnego bez chwastów to chwasty spod niego się i tak nie przebiją a te z wierzchu i tak urosną, geowłókninę daje się ewentualnie na sam spód by kliniec nie mieszał się z gliną jak masz takie podłoze
  • Odpowiedz
Siema,
Majster podczas kopania uszkodził mi rurę drenażową.
Naprawili to na taśmę naprawczą, jednak trochę przecieka. Nie jakoś mocno ale zawsze. Mówi, ze mozna to tak zostawić jednak ja mam obawy może głupie, ze podczas większych deszczów woda którą wydostanie będzie przesiąkać do ziemi i podmyje fundamenty, i wlezie mi wilgoć do domu.
Odległość od domu to jakieś 1,6-1,7m.
Pytanie czy moje obawy są uzasadnione czy podchodzę paranoicznie do tematu
#budujzwykopem
Crisu - Siema,
Majster podczas kopania uszkodził mi rurę drenażową. 
Naprawili to na ...

źródło: aaa

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Crisu: masz identyczną kostkę jak ja :), powinni naprawić ten przeciek nic nie zmieni ani nie podmyje, ale zwyczajnie wypadałoby naprawić.
  • Odpowiedz
@Crisu: ale wiesz że ruta drenażowa ma dziurki jak sito i i tak przecieka by woda miała jak wpłynąć do środka i szybciej odpływała? Jak masz kawałęk takiej rury to przetnij wzdłuz na pół i załóz na to uszkodzenie przed zasypaniem bo jak dziura większa to tasma może nie wytrzymać i piasek wpadnie do rury blokując przepływ
  • Odpowiedz