@gracilis

Nie wiem ile masz lat, ale wiem że życie będzie cię bardzo mocno zaskakiwać.

Zapłacę ci 600 zł miesięcznie za sprzątanie dwa razy w tygodniu bloku 10 piętrowego. To dobra, uczciwa cena według mnie.
  • Odpowiedz
majstry z #budowlanka i #budownictwo jestem przed robieniem wylewek w domku jednorodzinnym (pow. parter 110, góra 120m), podłogówka na parterze na górze tylko styropian i wylewka i ceny dosłownie zwalają z nóg - chyba że mnie majstry przycinają ale wątpie:

- styropian na dół 10cm i góre 12cm - ok 12 000zł
- sama wylewka - ok 9500zł z materiałem
- rozłożenie podłogówki i styropianu 4k
- koszta rurek pod podłogówke (nieznane)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Panowie, czy warto jest (i ile to kosztuje?) ugadać się z zewnętrznym kierownikiem budowy, aby nadzorował ekipę przy budowie? Ja się na budowie znam całe zero, nie dopilnuję ekip. Ekipa mi mówi obecnie, że mają własnego kierasa, nie ma problemu, ale brzmi jakbym smarował duspko na jechane..

czy taki kierownik np. pomoże weryfikować, czy ilośc materiałów zamawianych przez ekipę, za które miałbym płacić, ma sens czy mnie kroją?

#budowlanka

#
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CopyB: nigdy nie bierz kierownika budowy razem z ekipą. Tylko i wyłącznie własnego. Wystarczy, że przyjedzie kilka razy w newralgicznych punktach budowy, np. Przed zalaniem stropu, i to mu powinno wystarczyć.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zabi96: W tej branży wystarczy że nie pijesz, używasz kalendarza i odbierasz telefon, i z automatu to Cię pozycjonuje wyżej niż pozostałe 90% wykonawców.
  • Odpowiedz
Wełna Petralana - czy ktoś z Was jej używał, albo chociaż widział na jakiejś budowie? Najtańsza wełna na rynku, dostępna w wielu sklepach, ale nie ma w internecie żadnych opinii na jej temat. Tak jakby produkt-widmo.

#budownictwo #budowadomu #budujzwykopem #budowlanka #welnamineralna #ocieplenie #elewacja #etics #termomodernizacja #termoizolacja #petralana #isover
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@cebekk W ogóle to pół biedy kupić taką na poddasze, skoro i tak zostanie czymś zakryta. Ja myślę bardziej o zakupie na ocieplenie zewnętrzne ścian i chciałbym się dowiedzieć, czy ona się nie zacznie po pewnym czasie rozlatywać w jakiś sposób, bo kiedyś ludzie się skarżyli (nie wiem czy słusznie), że wełna tej marki zbyt łatwo się rozwarstwia.
  • Odpowiedz
Ktoś wylewał żywicę na podjazd?
Są jakieś poradniki jak to zrobić, gdzie szukać, jakie koszta?
Zastanawiam się żeby nie wylać takiej przed garażem i obok niego zamiast kostki brukowej, tym bardziej że obok garażu mam wylany beton (aczkolwiek do podrównania, beton zbrojony i bardzo gruby, wcześniej stał tam budynek).


#budownictwo #budowlanka #budujzwykopem #pytanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zastanawiam się nad zakupem domu 162 metrów, szeregówka wolnostojąca. Mam pytanie do ekspertów:

Mogą kupić stan developerski za 1 000 000
Lub od jednego gościa już wykończony (oglądałem, wysoka jakość) za 1 700 000

Po ile +/- liczyć wykańczanie by oszacować, czy opłaca się kupić czysty i zlecić własne wykończenie, czy to dobra cena, uczciwa?
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No ale tak se rzucasz kwoty z powietrza, czy wykończyłeś w ostatnim czasie dom 160 m2 w bardzo dobrym standardzie za 400k?

@Piotrek00: Wykańczałem do dobrego standardu, a w zasadzie właśnie to zrobiłem dom 200m2 (po podłogach) i od deweloperskiego stanu zapłaciłem:
-40-50k za 2 łazienki z wyposażeniem (jeden z moich kibelków kosztował ponad 4k :) drugi już normalniej, ale polecam kibel z funkcją myjącą) w tym robocizna to było 10-15k
-40k za
  • Odpowiedz
#budownictwo #budowlanka Jak wali mi się ściana w garażu i muszę ją przemurować, a dach jest płaski (strop, bo u góry "taras") to lepiej podstemplować jest te metalowe dwuteowniki (tregry, heby czy jak ich tam zwał), czy na długość belke drewnianą i ją stemplami podeprzeć. Szukam w internecie to ciągle jest o budowie nowego stropu, a takiego czegoś nie mogę znaleźć.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@oran: dawaj jak najwięcej blisko rozbieranej ściany bo tam spoczywa główny ciężar i to w środkowej części bo po bokach trzymają przekątne ściany.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Elo!
Przychodzę do Was z pytaniem.
Otóż chciałbym wiedzieć jak wyglądały meble robione/projektowane w Polsce, RFN i na Ukrainie w takim 1990, wczesnych latach 90, w ich środku.
Po prostu mi się nudzi, a usłyszałem o premierze pewnej gry związanej z przeprowadzaniu remontów w naszych kraju właśnie w tej epoce, która wyjdzie na Steamie.

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#parkside #majsterkowanie #budowlanka #lidl #remontujzwykopem #stepujacybudowlaniec #budujzwykopem

Chce kupic mlotowiertarke PKHAP 20-Li D4, ale do tego trzeba akumulator i ladowarke, ktore kosztuja tyle w sumie co wiertarka :)

Musze koniecznie kupowac te z serii Performance? Czy mozna te z X 20 V Team ktore sa tansze?

Moze byc 2 Ah i najtansza jakas ladowarka, bo to i tak
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

akcesoria drozsze niz sam sprzet :)


@wcaleniepchamsiewmultikonto: zawsze możesz iść w markowe rozwiązania i przepłacać 3x na tym samym urządzeniu i 2x na akumulatorach xD. Parkside to wybór czysto pragmatyczny, biorąc zielonego s-------a do ręki trzeba liczyć się z tym, że albo padnie po 3 obrotach zaraz po wyjęciu z pudełka, albo pochodzi 3 lata i się spali. Performance też ma podobną zasadę, albo kontrola jakości da ciała i sprzęt
  • Odpowiedz
@wcaleniepchamsiewmultikonto: Najwyraźniej te aku 8Ah nie są w stałej ofercie, ale kilka razy na rok pojawiają się nawet do zakupu w sklepach stacjonarnych. Tylko dość szybko schodzą w sklepach, więc trzeba się czaić na okazję. Jak widzisz sam na allegro potem scalperzy opierdzielają te aku z przebitką majstrom w potrzebie xD. Akumulator prawem, nie towarem!
  • Odpowiedz
@J0si99: fundament z bloczków betonowych- bloczek jak bloczek. Trochę był ciężki, bo nasiąknięty deszczem.
Ściany z porothermu. Dałem się namówić na ten szajs i do końca budowy tego żałowałem. Dziś bym wybrał suporex.
Na dachu blachodachowka- tanio i ładnie. Nie widzę minusów tego rozwiązania.
  • Odpowiedz