Witam
Jakie wybralibyście auto pod względem zawieszenia, awaryjności, kosztów eksploatacji i spalania x poniższych?
Poszukuję auta głównie miejskiego z okazjonalnym wypadem na kilkaset km trasę, z budżetem ok 20-30k.
Pytałem się was też wcześniej ale tym razem wybór chyba zawęził się ostatecznie.

Już byłem zdecydowany na Megane III ale PONOĆ zawieszenie ma słabe jak na polskie drogi.
Bele2000 - Witam
Jakie wybralibyście auto pod względem zawieszenia, awaryjności, kos...

źródło: comment_1610145123BDGeJiHPjWWeNYoLjmXy6A.jpg

Pobierz

Które z tych aut polecasz?

  • i30 II Hatchback 5d Facelifting 1.6 MPI 120KM 24.4% (11)
  • Ceed II Hatchback 5d Facelifting 1.6 GDI 135KM 31.1% (14)
  • Megane III Hatchback Facelifting 1.6 16v 110KM 31.1% (14)
  • Octavia II Hatchback Facelifting 1.6 MPI 102KM 13.3% (6)

Oddanych głosów: 45

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Bele2000: z tej czwórki wybrałbym jedynie Megane. Ze względu na silniki i wyglad. O cenach czesci nie wspominam bo wszystkie 4 marki sa podobne budżetowo, aczkolwiek Kia moze wyjsc najdrożej. Moj znajomy sporo sprowadzał tych Meganek ze Szwecji i widzialem ze szybko mu schodzą. Wiec cos musi być na rzeczy.
  • Odpowiedz
@Bele2000: jeśli chodzi ci tylko o koszta to skoda deklasuje tutaj resztę, silnik bez większych wad i żadnych fanaberii konstrukcyjnych jak chociażby koło zmiennych faz rozrządu w 1.6 z meganki (które, jeśli padnie, należy wymienić razem z całym rozrządem), z gazem też chodzi elegancko, no ale nie będzie to torpeda na drodze i to po prostu zwyczajny dupowóz bez polotu
widzę że jedyny w ankiecie dałem głos na skodę ale
  • Odpowiedz
Spece z #motoryzacja prośba o pomoc, bo czym więcej czytam w necie tym głupszy się czuje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Krótko - szukam auta, wymagania:
1) automat
2) benzyna
3)
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przeglądam ogłoszenia i natrafiłem na wzmiankę: "Samochód przywrócony do stanu fabrycznego."
No dobra, czyli zapewne dotyczy to elementów kosmetycznych, które zostały odświeżone lub wymienione.
Co jeszcze może się kryć pod tym terminem? Żeby nie okazało się, że cwaniacy przywracają licznik do stanu fabrycznego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #samochod #auto
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, poszukuje samochodu dla żony tak do 15k. Jakiś typowy miejski p----------z na trasę dom-żłobek-praca-sklep. Wymagania: isofix, 5 drzwiowy by kaszojada łatwo wsadzić, raczej benzynka. Może użytkujecie coś podobnego i możecie go z całego serca polecić?

Wstępne moje typy to Toyota Yaris, Peugeot 207 lub Opel Corsa D. Myślę też o Hondzie Jazz tylko mam z nią jeden problem - obecnie mamy Civica VIII, a że nasza droga dojazdowa jest raczej z
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stasiak24: Fiat Panda

Szukałem auta dla szwagierki i za 14k znalazłem rocznik 2011, 47 tysięcy przebiegu, isofixy, klima, wspomaganie city, lakier metalik, railingi na dachu, pełen wypas ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Silnik 1.2 i skrzynia idiotoodporne na maxa, czasem tylko alternator się psuje ale to w każdym silniku coś jest
  • Odpowiedz
Mirki. Moja żona kupuje nowe auto - Toyotę Aygo.
22 XII dealer dzwonił że przyjechała do Polski na cło. Dziś mija 2 tygodnie a on nie wie kiedy auto przyjedzie do Poznania. Wyczuwam, że coś się po drodze stało z autem i go naprawiają. (Z granicy do Poznania raczej nie jedzie się ponad 2 tyg)

Jak sprawdzić czy auto nie miało przygód?
Co jeśli miało?

potencjalne #oszukujo i #toyota
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Macie jakieś typy na auto w przedziale 10-12 tysięcy? Autko dla dziewczyny robi trasy po 150 km 2 razy w tygodniu, więc teraz jej c3 z 1.4 hdi trochę jest za słaby. Myślę że rocznie zrobi z 20-25 tysięcy max.
#motoryzacja #auto #samochody
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@Pangia no jak to kobieta pewnie nie każde jej sie spodoba, chociaż nie jest aż taka wybredna i myślę, że w ostateczności pasowało by jej kombii nawet, ale fajny by był jakiś sedan lub hatchback
  • Odpowiedz
Szukam samochodu do 50 tys zł z następującymi parametrami:
- automat (wymóg konieczny)
- niski przebieg tak aby automat nie był do remontu
- roczniki od 2016 w górę
- czujniki parkowania przód i tył
- kamera cofania
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, zaparkowałem auto na osiedlu, koło "skrzyżowania", no wiadomo jak to osiedle to ludzie parkują gdzie się da od zawsze, byleby przejazd zostawić i jest gucio. Wracając do auta zastałem widok bardzo ciekawy, listwa boczna zwisała na jednym bolcu, a nad nią pojawiło się całkiem ciekawe wgniecenie. Wszystko to działo się pod kamerą w sumie XD. Warto dodać, że nie jestem właścicielem pojazdu, tylko jest nim mój tata, a w ubezpieczeniu jest
Bocislaw - Mireczki, zaparkowałem auto na osiedlu, koło "skrzyżowania", no wiadomo ja...

źródło: comment_1609860430Doh0qJcBmeaWHayfTb0HNL.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nikt młody nie prowadzi niby ( nie wiem dlaczego to zrobił


@Bocislaw: ubezpieczenie tańsze o połowe albo i lepiej, zależy ile masz lat
  • Odpowiedz
  • 0
Hej Mirki. Jakieś doświadczenia z Golf 5 1.9 tdi 2008r? #motoryzacja #samochody #volkswagen #golf #auto #pokazauto. Mam okazję zakupić sprawdzony model jeżdżony 5 lat ok 50k u nas w pl od sprawdzonej osoby za ok 14000. Auto potrzebuje do dojazdu do pracy, zakupy i czasem gdzieś wyskoczyć na wypad. Budżet to i tak trochę ponad max. Jedyny plus że
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cirus jak to w każdym golfie rdzewieją końcówki progów przy przednim błotniku, kolega w piątce miał nalot, ja mam w czwórce też nalot, zwróć na to uwage
  • Odpowiedz
@Cirus: dobre auto, tylko w tych 1.9 zawsze należy sprawdzić jak wyglądają panewki, ogólnie były cztery wersje tego silnika i w trzech zawsze się przycierały, w czwartej niekoniecznie ale też się zdarzało
  • Odpowiedz
Od 1 stycznia kierowca może pojawić się w stacji diagnostycznej nawet 30 dni przed upłynięciem ważności wpisu w dowodzie rejestracyjnym. Jednocześnie jeżeli pojazd pomyślnie przejdzie kontrolę, termin badania zostanie wydłużony o rok, ale od daty ważności, a nie momentu przeprowadzenia badania. Co to daje? Sprawia, że kierowcy nie muszą już do ostatniej chwili czekać z przeglądem technicznym pojazdu. Spokojnie mogą się udać do stacji diagnostycznej wcześniej, a i tak nie stracą "kilku
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, wiem że tutaj na wykopie czasami są handlowcy różnych marek, ostatnio udało mi się złapać gościa jak kupowałem Audi i był dobry rabacik.

Czy jest ktoś kto pracuje u dealera BMW i mógłby się podzielić informacją o rabatach na X6 do produkcji w tym roku? Na forum BMW piszą, że luźno 20,6% w tamtym miesiącu na nowy do produkcji ale ciężko o taki rabat (tylko u brokera mi się udało ponad
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie za 100pkt.
W drodze do pracy mam roboty i jest wahadło z sygnalizacją świetlną. Wjeżdżam sobie na zielonym, ale ruch idzie powoli i dojeżdżając do końca mijanki z drugiej strony również zapala się zielone. Osoba z naprzeciwka trąbi i wjeżdża na mój pas powodując, że musiałem ostro hamować oraz zebrać pobocza. Kto w tej sytuacji ma pierwszeństwo?
Czy ja mam się cofać, on nie ma prawa ruszyć? Chodzi mi czy przy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Toka93: istnieje zakaz wjazdu za sygnalizator kiedy nie ma mozliwosci kontynuowania jazdy. Nawet jak ma zielone w takiej sytuacji musi dac ci zjechac inaczej jego wina
  • Odpowiedz
@Toka93: Oczywiście że Ty masz pierwszeństwo, wjeżdżając na zielonym nie popełniasz absolutnie żadnego wykroczenia, gdyż zielone światło zezwoliło Ci na wjazd za sygnalizator. Polecam mieć rejestrator jednak w każdym aucie.
  • Odpowiedz