Wpis z mikrobloga

@Arkil: jest to toyota, to największy minus tego auta
kierowcy toyot dzielą się na dwie kategorie
pierwsza, dość mała, to przedstawiciele handlowi którzy #!$%@?ą swoimi corollami w sedanie w sposób który nawet ja jako osoba często depcząca gaz do podłogi określa jako „niebezpiecznie szybki”
druga, znacznie większa, to ludzie, którzy kupili te auta bo usłyszeli że toyoty się nie psują i traktują je jako takie trochę szybsze i wygodniejsze daewoo matizy,
  • Odpowiedz
@Arkil: zalety: jest duże. Szerokie, sama inercja daje poczucie wygody. 7 osób to trochę ściema, o ile nie rozwozisz 7 kaszojadów po szkołach, zajęciach dodatkowych, to masz auto które mieści 7 osób i bagaż dla dwojga.
Wady: serwis jak w ciężarówce, albo osobówce klasy premium. Parkowanie w marketowych garażach to wyższy lewel skila. Trochę trudniej się odśnieża.

  • Odpowiedz
@Norskee: Powinieneś pomyśleć o karierze dziennikarza motoryzacyjnego, wiesz? Wyczerpałeś temat znakomicie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Student_AWAS: Dziękuję za odp., ale tak jak Kolega @moods napisał - nie mój target ;)

@Pangia: Dziękuję za odp., ale co to ma do rzeczy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak samo można coś powiedzieć o BMW, Audi czy innych markach ( ͡~ ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
Co masz na myśli pod sformułowaniem "serwis jak w ciężarówce"? W sensie koszty?


@Arkil: tak, chociaż masz poczucie, że kupujesz samochód użytkowy, który nie daje żadnej radości z posiadania, to płacisz jak za klasę wyższą. Dodatkowo np. zawieszenie jest liczone na większe obciążenie, opony mogą być z wyższą DMC niż zwykłe. Myślę, że od „zauważalnie wyższe” do miejscami „o połowę droższe”, ale to takie szacowanie na oko.
Pewnie zależy też od
  • Odpowiedz
  • 0
@Arkil no i jak? Kupiłeś ją? Ja właśnie szukam czegoś dla rodziny 2+3 i ta toyota wydaje się sensowną propozycją...
  • Odpowiedz
  • 0
@StanZ: Tak, kupiłem :)
Co prawda dopiero niecałe 3 miesiące nią jeżdżę, ale jestem zadowolony. Na prawdę duże, rodzinne auto.
Generalnie jak będziesz szukał auta, to nowy citroen berlingo, toyota proace verso city i opel combo to to samo auto(różnią się tylko detalami), wiec kierowałbym się po prostu cena przy wyborze ;)
  • Odpowiedz
  • 1
@piocyc: Sorki za zwłokę.
Mam już auto ponad rok i jestem mega zadowolony. Jest duże, przestronne i komfortowe.
W kwestii silnika (110KM, manual), to nie jest to demon prędkości, ale tez nie zamula. Szerokość jest na tyle duża, ze w rzędzie wejdą 3 foteliki (o ile Cię to interesuje xD).
Dodatkowo z tylu jest tyle miejsca, ze bagaże z reguły wrzucam do środka i niczym się nie martwię (nie trzeba nic
  • Odpowiedz
@piotrektorun: nie chce zachwalać tego auta, ale na razie nie widzę większych minusów. Z drobnych rzeczy, które mnie denerwują, to brak własnej regulacji wybieraczek w trybie pracy przerywanej. W tym trybie auto dostosowuje częstotliwość do prędkości pojazdu, a to czasem ma się nijak to intensywności opadów. I tak na przykład zamiast ustawić sobie jeden tryb i jechać spokojnie, to muszę co chwila naciskać wajchę, żeby wycieraczki zgarnęły mi wodę.
Dodatkowo, ostatnio
  • Odpowiedz