Wpis z mikrobloga

Unboxing. Właśnie odebrałem. Trochę już ją znam, ale nie całą. 300 stron małą czcionką. Z czego 27 końcowych to źródła. Zatem raczej akademicka robota. Miałem do tej pory 50 stron jakiejś wersji cyfrowej nie pamiętam już skąd, no ale tego nie było widać. To była ścięta jakaś książka elektroniczna. W Kindle, przynajmniej w tych legalnych e–bookach widzę że źródła są oznaczone w tekście, klika się na cyfrę przy danym słowie, ale też można przejrzeć same źródła klikając po prostu na cały roździał końcowy.

Nie znalazłem e–booka, więc kupiłem sobie papierową. 14 złotych już z przesyłką. Z Allegro przez automat paczkowy ORLEN Paczka. Jakaś mała księgarnia, sądząc po fatalnym zapakowaniu. Użyłem śrobokręta by otworzyć. Bez kitu xD. A jest to dedykowane książce tego formatu opakowanie. Nie, że ktoś prywatnie w domu zapakował tym co miał pod ręką i wysłał. Wtedy oczywiście, żadnych zastrzeżeń. Ale tak? Tfeee :)) Gdyby to był Amazon, pewnie karton bym otworzył jednym pociągnięciem a wracając do domu już wyrzuciłbym opakowanie na śmietnik obok którego przechodziłem. Książka za 7 złotych bo kupiona jako „uszkodzona” (chociaż tu nic nie widzę uszkodzonego, trochę może krawędzie są przygniecione, no nie wiem, moim zdaniem powinna być sprzedana 2x drożej i tak bym wziął. 14 złotych? + 7 za wysyłkę? No co?), zapakowana nocniej niż Kindle za 400 złotych, który przebył dwa kraje. Wczoraj przysłali jakiś bełkot, w którym moje nazwisko miksowało się z jakąś niezrozumiałą treścią, poinformowali o fakturze, o którą nie prosiłem, nie dali natomiast linku do śledzienia, co jest dawane już w wielu nawet polskich ekomersach. Czas dostawy ok, wiec jeśli trafię jeszcze na coś od nich, nie odrące, ale tak sam z sibie, nie.

Pani dr Anita Prażmowska jest z LSE i z tego co dotychczas przeczytałem jest to najbardziej wyważona biografia Władysława Gomułki. Bez chwalenia, ale też bez poprwnościowego (co już niedługo sie w Polsce zmieni, zobaczycie), przeklinania na start. Nie od tego jest historyk.

#ksiazki #historia #gomulka #wladyslawgomulka #anitaprazmowska #paczki #listy #przeyslki #ecommerce #unboxing #allegro #amazon
Poludnik20 - Unboxing. Właśnie odebrałem. Trochę już ją znam, ale nie całą. 300 stron...

źródło: IMG_20230412_163627

Pobierz
  • 17
@Poludnik20: „jak ma być dobrze z takim rzUndem?”. Nieeee, chłopie. To ty się nie nadajesz do prowadzenia czegokolwiek. Wystarczy popatrzeć na twoją żonę, na twoje dzieci, na twój samochód, na twoją zagrodę. Ty się nie nadajesz. Za prosta głowa. Ty się nie nadajesz. Mi pozostaje już tylko włączyć sobie to. Bo ręce opadają.
Poludnik20 - @Poludnik20: „jak ma być dobrze z takim rzUndem?”. Nieeee, chłopie. To t...
@Poludnik20: Orlen przysłał potem link do śledzenia. Syfiarz nie. Co nie było w tym przypadku też specjalnie ważne. Koło środy sprawdzam SMSy jest do odebrania, wystarczy. Ten komunikat od syfiarza jest pewnie genrowany automatycznie. No ale kiedyś ktoś to musiał wklepać. Jprdl.
@Poludnik20: i tu na prowincji 100% tych lokalnych firemek takich jest. Numer stacjonarny do sklepu zaczyn się od 12 czyli gdzieś tam Małopolska, ale pakowanie i te komunikaty kod pocztowy 97-XXX czyli to jest sąsiedni powiat. No, wszystko się zgadza :(
@Poludnik20: Jeszcze jest druga wiadomość xD hahaha :)))


KSIĘGARNIA INTERNETOWA
# Szanowny Kliencie,
informujemy, że wystawiliśmy elektroniczną fakturę do zamówienia nr XXX
Pobierz fakturę w PDF (skąd ku.rw.a??!!!!)

Faktura została dostarczona przez WMS systemu IdoSell. Faktura elektroniczna, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 17 grudnia 2010 r. (Dz.U. Nr 249 z dnia 28 grudnia 2010 r., poz. 1661), posiada dokładnie taką samą moc prawną, jak jej papierowy odpowiednik. Jeżeli
@Poludnik20: tutaj to ze screenów.


KSIĘGARNIA INTERNETOWA
# Potwierdzenie wysłania zamówienia numer XXX
## INFORMACJE O PRZESYŁCE
Zamówienie numer 2911793 z dnia 2023-04-10 20:13:43
Dostawa: Orlen Paczka - Odbiór w Punkcie punkt odbioru XXX
Płatność: przedpłata
Numer przesyłki: XXX
Adres dostawy: Orlen Paczka - Odbiór w Punkcie punkt odbioru XXX XXXX
Automat Paczkowy zlokalizowany na stacji paliw Orlen Godziny pracy punktu odbioru: Pn - Pt: 00:00 - 24:00, So: 00:00