Wpis z mikrobloga

@Scutacarus: Cofną czy nie cofną, to inna kwestia. Jestem przekonany, że osobie prywatnej nic nie cofną, jeśli paczka wejdzie bez problemu do skrytki. Firmom podobno naliczają dodatkowe opłaty, czyli też nie cofają. Na stronie jest nawet cennik kar, jakie naliczają za zły wymiar paczki (dotyczy tylko firm).

Poza tym, jak się przekracza wymiary, to się bierze ryzyko pod uwagę. I po to mi były te dane, bo byłem gotów podjąć ryzyko,
@Wykopaliskasz:
Skrytka jest większa niż maksymalny rozmiar paczki, po to aby kurier mógł ją bez problemu wyjąć. Do tego w jednej maszynie będzie to ok 0,5 cm na każdym boku, a w innym już np. 2 cm czy nawet 3 cm. Inpost eksploatuje maszyny wyprodukowane w różnych latach i niestety mogą się one trochę różnić w rozmiarach skrytek. Podane wymiary są gwarantowane, że paczka wejdzie to każdego paczkomatu.
Skrytka jest większa niż maksymalny rozmiar paczki, po to aby kurier mógł ją bez problemu wyjąć.


@pcela: Domyślam się, że dlatego tak jest. Chciałem wiedzieć, jaki zapas jest na paczkę, bo miałem o 6 cm wyższą niż rozmiar B i zastanawiałem się, czy wejdzie. Wychodzi na to, że by nie weszła. Dobrze wiedzieć, że są różne paczkomaty z różnicami wymiarami, ale i tak mniej więcej wiadomo, że te 1,5 cm na