wysyp tych wszystkich youtuberów opowiadających dosyć trywialne rzeczy dla suwerenu zwiastuje że niedlugo to wszystko p--------e?


@curiousboi: Tak albo nie.
  • Odpowiedz
@Nanuno: Dla mnie najlepszym przykładem dla którego należy unikać SSP jest podatek miedziowy. Który w Polsce jest niemal w całości płacony przez KHGM. Bez podatku te pieniądze w formie dywidendy trafiłby sprawiedliwie do ludzi i do skarbu państwa. Wprowadzenie tego podatku i to w tak dużej wysokości jest oznaką tego, że państwo chce dostawać więcej, niż wynika to z jego udziału w danej firmie, a skoro stanowi prawo to może
  • Odpowiedz
Cześć, chciałbym poszerzyć wiedzę z tematów finansów - oszczędzania/inwestowania/akcji/obligacji/etf.

Która książka będzie dobra na początek?

#oszczedzanie #oszczednosci #inwestycje #inwestowanie #etf #obligacje #akcje

Która książka lepsza na początek z inwestowaniem?

  • Fiansowa Forteca - Marcin Iwuć 38.6% (34)
  • Inwestowanie dla Każdego - Mateusz Samołyk 34.1% (30)
  • Inna - dodaj w komentarzu 3.4% (3)
  • Obojętnie 23.9% (21)

Oddanych głosów: 88

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@janusz90: Heh, ile to już takich było jak Ty. Widziałem was setki przez lata, zawsze to samo - skalpowanie na niskich interwałach, żeby kilka złotych zgarnąć a później jeden ruch czyści konto i taki milknie na zawsze.

Tylko nie wiem, po co taki as inwestycji jak Ty, traci czas na przekomarzanie się z mirkami. Korzystaj z tych pieniędzy, które podobno zarabiasz skalpując i ciesz się życiem.
  • Odpowiedz
@gracilis: w żadną państwową spółkę nie warto inwestować bo tak się to zawsze kończy,nie ma tam interesu realnego rozwoju i przynoszenia zysku a jedynie upychanie gówna politycznego celem napchania kasy politykom i ich n----------m rodzinom
  • Odpowiedz
Temat podatkowy w przypadku inwestowania to jakieś nieporozumienie. Szukam info Mirki, może ktoś się orientuje - chciałbym w ramach IKE co miesiąc za 200-300zl kupować akcje jakiegoś zagranicznego ETF, który reinwestuje w siebie wypłacane dywidendy. Nie przekroczę w ten sposób kwoty IKE ani nie zamierzam sprzedawać akcji. Tylko chce wrzucać regularne wpłaty w ten koszyk. Czy muszę cokolwiek wówczas wypełniać w PIT? #inwestycje #akcje #ike
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sabr: Ulga na IKZE działa przy B2B, ale jeśli płacisz 12% podatku, to odliczysz tylko 12% wpłaty. Przy wypłacie z IKZE zapłacisz 10% podatku od całości zgromadzonych środków - więc ten zysk podatkowy z IKZE będzie minimalny. Na IKE prawdopodobnie podatkowo wyjdziesz lepiej.
Chociaż tak, jak masz na tyle dużo kasy, żeby skorzystać z obu, to najlepiej mieć oba (i zastanowić się jeszcze nad OIPE).
  • Odpowiedz
@janusz90: Ja po 5 latach mam najlepszą serię 16 zyskownych transakcji i wszystkie w przedziela po 8-20% zysku ale raczej nie day trading tylko jedna po 2 doby gdzieś średnio. Do tego około 70% transakcji zyskownych. Pewnie zastanawiasz się gdzie jestem z takimi wynikami.

  • Odpowiedz