🇪🇺 Otwarcie Europy [Data Center] — czas Warsaw 09:15

📉 Spadki:
📉 ALFA.ST -0.67% | Alfa Laval | P/E: 28.3

📊 Łącznie monitorowanych spółek: 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Wy myslicie ze będziecie mogli używać AGI jak wyjdzie? Oj jesteście naiwni!


@LadySandra: IMO:
Jak nie z amerykańskiej AGI, to z chińskiej.
Takie blokowanie granicznych modeli przez rząd USA to strzał sobie w stopę, gdy świat zacznie przerzucać się na korzystanie z chińskiej AI.
A gdy całkiem przyblokują Anthropic, OpenAI, i innych z ich AI, to się jeszcze okaże, że te graniczne firmy AI przeniosą się całkiem do Chin, i
  • Odpowiedz
gówniarze w wieku 7-18 lat

dwumiesięczne wakacje pełne beztroski i zabawy
a nam co zostało , ekscytowanie się że janusz z łaską da nam dwa pełne 2 tygodnie płatnego urlopu i musisz z wyprzedzeniem zaplanować by inni tez mogli ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Lukardio - gówniarze w wieku 7-18 lat

dwumiesięczne wakacje pełne beztroski i zabawy...

źródło: Bez tytułu

Pobierz

Wolisz miec 2 miesiące wakacje (mała kasa i niezależność) czy 2 tyg urlopu (większa kasa i ....)

  • zdecydowanie wakacje 37.0% (27)
  • no raczej wakacje 16.4% (12)
  • ani wakacje ani urlop 2.7% (2)
  • ja będe pracował w wakacje 6.8% (5)
  • raczej urlop 6.8% (5)
  • zdecydowanie urlop 15.1% (11)
  • ee tam, bezrobocie wybieram 8.2% (6)
  • jestem na zasiłku, wali mnie to 1.4% (1)
  • nie wiem / nie mam zdania 5.5% (4)

Oddanych głosów: 73

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

🇭🇰 Otwarcie Hong Kongu (HKEX) [Data Center] — czas Warsaw 03:45

📉 Spadki:
📉 0522.HK -1.07% | ASMPT Limited (ASM Pacific) | P/E: 77.9

📊 Łącznie monitorowanych spółek: 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

🇹🇼 Otwarcie Tajwanu (TWSE/TWO) [Data Center] — czas Warsaw 02:45

➡️ Brak wyraźnych ruchów przy otwarciu.

📊 Łącznie monitorowanych spółek: 1

Pełna
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

🇯🇵🇰🇷 Otwarcie Japonii i Korei [Data Center] — czas Warsaw 02:15

📈 Wzrosty:
📈 4092.T +7.44% | Nippon Chemical Industrial | P/E: 14.8
📈 3103.T +2.29% | Unitika Ltd. | P/E: 3.5
📈 6988.T +2.06% | Nitto Denko Corporation | P/E: 16.3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

🚀 Market Mover Dnia [Półprzewodniki]: Sivers Semiconductors (SIVE.ST)

Dzisiejszy ruch: -21.08%

Sivers Semiconductors -21.08% dzisiaj. Co się stało?
Spadek jest najprawdopodobniej wynikiem obaw analityków dotyczących przeszacowania wartości spółki, co doprowadziło do znacznej korekty ceny. Konsensus docelowej ceny dla akcji Sivers Semiconductors AB wynosi 11.07 SEK, co jest o 88.47% niżej od ostatniej ceny zamknięcia wynoszącej 96 SEK.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

🚀 Market Mover Dnia [Data Center]: Sakai Chemical Industry (4078.T)

Dzisiejszy ruch: +13.94%

Sakai Chemical Industry +13.94% dzisiaj. Co się stało?
Spółka odnotowała wzrost w związku z odnowionym zainteresowaniem akcjami związanymi z MLCC (Multilayer Ceramic Capacitors), napędzanym przez rosnące zapotrzebowanie na centra danych AI oraz silne wyniki finansowe Micron Technology. Sakai Chemical jest wiodącym dostawcą tytanianu baru, kluczowego materiału do produkcji MLCC, niezbędnych dla integralności zasilania serwerów AI. P/E: 32.94, mkt cap 0.5B.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ai #llm #krea2 #sztucznainteligencja #pcmasterrace
Szczegółowa instrukcja instalacji nowego modelu Krea 2 do generowania grafiki lokalnie bez cenzury. Model nie był szkolony wg określonego stylu graficznego, więc nie ma efektu sztuczności i może generować różne style. Ponoć można już używać go z 8GB VRAM, obraz generuje ~10s(kwestia sprzętu). Jak ktoś już używa, to dajcie znać jak generowanie 'corn',(if you know what i
Original_000001 - #ai #llm #krea2 #sztucznainteligencja #pcmasterrace
Szczegółowa ins...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powiem wam że wykupienie pełnej wersji ai claude to jest rewolucja w życiu. Korzystam od tygodnia, a zrobilem 3 apki html gdzie nie mam nic wspolnego z programowaniem, dziesiątki fajnych exceli na kilkaset wierszy z funkcjami o których nie miałem pojęcia, a to dopiero początek i nie siedzę w tym całymi dniami. Kto nie używa niech nadrabia, nic tak mi nie przyspiesza pracy jak wlasnie ai. Używana mądrze, to tak jakbym miał
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzieju41 bo jeszcze nie wiesz co Ci sie może przydać jak czegoś nie widziałeś. Powiązanie komórek z pdf, automatyczne nadawanie nazw rysunków na podstawie klucza, gdzie zawsze to robilem z łapy a teraz zaciąga sobie z tabelek w Excelu, tworzenie makr do programów które ułatwiają i przyspieszają pracę. Poprostu piszesz z czym Ci najdłużej schodzi i po chwili masz rozwiązanie
  • Odpowiedz