@strike_lucky: nie znasz się colego, setlista była świetna i zamieniłbym na niej tylko utwór z najnowszego albumu na "Fade to Black". Lub oczywiście coś dodał. ( ͡°͜ʖ͡°)
@strike_lucky: i sporo z "The Black Album". "Fuel" usłyszałem na żywo po raz pierwszy i nawet pomijając całą oprawę - utwór ten ma solidne uderzenie, podobało mi się. Zagrali 1 ścieżkę z najnowszego albumu, bo na koncertach grają w sumie 15, a dużo zostaje automatycznie "obsadzonych" przez te kultowe, które po prostu muszą wybrzmieć. Patrząc na setlisty z "No repeat weekend" - właśnie te uznałbym za średnio nietrafione, bo po
@strike_lucky: jasne, że była spoko, bo koncerty w formule "No repeat weekend" były u nas 2 lata temu, a teraz w 1 wieczór zagrane było wszystko, co najlepsze. Wiesz, że jakbyś chciał usłyszeć to, co według Ciebie by Cię zadowoliło to musiałbyś zabulić prawie 2x tyle za bilet(y) na 2 oddzielne koncerty i to nie dzień po dniu, i dodatkowo solidną kwotę (raczej wyższą niż za wstęp) za noclegi? Wiedziałem
@Disko_Baniak: akurat Chorzów był dla mnie "minusem", bo musiałem tłuc się tam przez ok. 2/3 długości kraju - gorszy byłby tylko Kraków. Nie wiem czy bym nie wolał już tego Narodowego w Warszawie, po prostu kupiłbym bilet na płytę i starał się stanąć jak najbliżej sceny. Chyba ERGO Arena w Trójmieście niestety jest zbyt mała dla takiego zespołu, a mi akurat najbardziej by odpowiadała pod względem dojazdu. ( ͡°
o koncercie Metalliki w Chorzowie pojawiły się relacje osób z fałszywymi biletami. Poszkodowani nie zostali wpuszczeni na Stadion Śląski i zgłaszali sprawy na policję.
@DEMONzSZAFY: generalnie w przypadku tego koncertu problem polegał na tym, że bilety zostały bardzo szybko wyprzedane i można było kupić drożej u konika lub "obejść się smakiem" (oczywiście przed dotarciem do bramek przed wejściem (╭☞σ͜ʖσ)╭☞). Te sytuacje w większości raczej nie wynikały z chęci zaoszczędzenia - wprost przeciwnie, pod samym stadionem koniki wołały ok. 1200-1500 za bilet zakupiony za 500-850.
@To_ja_moze_pozamiatam: szczerze mówiąc to ja Metalliki słucham już od wielu lat i nie zagłębiałem się za bardzo w to, o czym piszesz. Nie znam genezy powstawania danych utworów, wiem jedynie, że "Nothing else matters" jest zainspirowane tęsknotą za rodziną w trakcie tras koncertowych. Słucham ich, bo po prostu podoba mi się takie brzmienie, interesuje mnie głównie część instrumentalna z również przyjemnym wokalem Hetfielda, natomiast nie zastanawiałem się zbytnio nad znaczeniem
@lekarz_operator_kolonoskopu: na Twoim miejscu zrobiłbym sobie kartkę z wyraźnym napisem "kupię bilet" i zakręcił się z nią przy kolejkach do bramek - gwarantuję Ci, że natrafisz na choć 1 osobę, która będzie miała problem wprost odwrotny do Twojego. Pytanie za ile uda się dogadać. ( ͡°͜ʖ͡°)
@lekarz_operator_kolonoskopu: Według mnie trochę przepłaciłeś, właśnie pod stadionem jak ludzie będą mieli już "nóż na gardle" to udałoby się dobić targu na pewno poniżej ceny nominalnej, rozgrywając to na zasadzie "mogę wejść, ale nie muszę". Ale grunt, że masz już ten problem za sobą. ( ͡°͜ʖ͡°)
@TryWalkingInMyShoes: To prawda z tym wschodem - o ile moja babcia urodziła się w Polsce, tak jej starsza siostra była na świecie już w momencie powrotu swojej rodziny jako "Sybiraków". Zaskoczyło mnie to, że wymowa tej końcówki słowa świadczy o pochodzeniu, dotychczas uważałem to za pewnego rodzaju niedbalstwo i chyba nawet starałem się je poprawiać podczas rozmowy. Z takich charakterystycznych słów to babcia używa również "mię" zamiast "mnie" - sam
@fornson23: Musiałbym ją dopytać jak to dokładnie jest i jakie słowa wymawia jeszcze inaczej niż jest to obecnie przyjęte. Wiem, że na pewno wymawia normalnie "ł" - na studiach napotkałem profesora, który np. nie mówił "zakłady", tylko "zakLady". Pytanie skąd mu się wzięło takie coś... ( ͡°͜ʖ͡°)
Ahh kochany piękny Toruń. Człowiek od urodzenia tu mieszka i zawsze narzekał a wystarczyło kilka lat temu mieć krótki epizod w Warszawie aby zrozumieć jak Toruń jest wspaniały do życia :) dobrze że tu wróciłem kilka lat temu. Dla tych którzy boją się rynku pracy - spokojnie na pewno coś znajdziecie. Nie czytajcie bredni i stereotypów odnośnie tego miasta. Rodowici Torunianie oraz somsiedzi z #perlypulnocy rzeczywiście z natury lubią narzekać, krytykować i
@PATRYK-AESTH: Nie zgodzę się i wydźwięk odpowiedzi będzie niestety negatywny. Mam lekko ponad 30 lat i w tym mieście mieszkam już pod 15, bo pewne sprawy trochę mocno mi się przeciągnęły, w jakimś sensie tu utknąłem. Kiedyś wybrałem się w towarzystwie do Poznania i już kilkanaście metrów po opuszczeniu dworca autobusowego, zobaczyłem czym jest miasto z prawdziwego zdarzenia - infrastruktura, zaludnienie, atmosfera itp.. Byliśmy m.in. w parku Cytadela - świetna
@PATRYK-AESTH: a ile masz tych lat, bo nie napisałeś? Generalnie zgodzę się z tą odpowiedzią na moją odpowiedź, w przypadku Warszawy konieczność poświęcenia sporej ilości czasu na dojazdy, bez wątpienia jest w ścisłej czołówce wad tego miasta. Życie w biegu lub obserwowanie go też są częstymi powodami, przez które ludzie opuszczają metropolię i przeprowadzają się na wieś lub do podmiejskich miejscowości. Ja sam przeprowadziłem się do Torunia z wsi oddalonej
@PATRYK-AESTH: no ja akurat jeszcze nie mam rodziny, nie jestem też "imprezowy" w sensie "obowiązkowego piąteczku i soboty raczej też", ale lubię brać udział w koncertach dużych, zagranicznych gwiazd, których nie mamy jak przyjąć w tym mieście z powodu braku odpowiedniej infrastruktury, no i cenię sobie czas spędzony na łonie natury, i również to jest u nas takie sobie, na pewno nie ma żadnego porównania do Cytadeli lub Łazienek Królewskich.
@PATRYK-AESTH: niestety nie rozkręci, bo tu chodzi o samą powierzchnię miasta, on niestety jest bardzo posłuszny "górze" partii, z której się wywodzi, a to nie leży w interesie przeciętnego Torunianina - na koniec jego kadencji będziemy mieli na pewno uszczuplony obszar Natura 2000, wybudowane więcej sporych budynków mieszkalnych z lokalami, na które będzie stać ludzi po 50., może nadal szczątki tych słupków ( ( ͡°( ͡°͜
@EkspertEverything: Dzisiaj właśnie byłem na "Michaelu", specjalnie wybrałem gorszą godzinę rozpoczęcia seansu, żeby zasmakować tej technologii i kilkukrotnie obracając z niedowierzaniem głowę w stronę okienka z tyłu sali - stwierdziłem, że jak dla mnie nie ma żadnej różnicy w porównaniu do zwykłego 2D.
@gtrds6754: I ta historia jakoś źle się skończyła. Wiem, ponieważ kiedyś oglądałem dokument o laureatach wielkich wygranych w Lotto i wypowiadał się m.in. tamten facet. Twierdził, że bodajże w przypadku drugiej wygranej - liczby mu się wyśniły.
Inwestor kupił las łęgowy w obszarze Natura 2000. Inwestor wyciął go w pień. Inwestor sprzedaje tam działki rekreacyjne. Lasy Państwowe mają jaja i każą płacić inwestorowi.
W #torun jakiś czas temu nowy prezydent wyraził zgodę na budowę biurowca/ów właśnie w obszarze Natura 2000, potem doszło w nim do tajemniczej, nielegalnej wycinki drzew "po cichu", w której to sprawie jest prowadzone śledztwo. Jak na razie nikt nie poniósł żadnych konsekwencji, jedynie na social mediach prezydenta kilkanaście osób wyraziło swój zawód, spowodowany tą decyzją. On sam jest z Platformy, otrzymując na FB niewygodne, lecz istotne pytania - masowo
Warto przypomnieć w kontekście 'wielkiej polityki' jak zwykli ludzie są w stanie się porozumieć. Triumf humanizmu nad podziałami kreowanymi przez 'władców motłochu'
@avirant: myślisz, że zawodnik tej klasy odpaliłby się podczas wywiadu mówiąc, że skrzywdził go sędzia? On walczy w dość specyficznej, "rodzinnej" atmosferze i z m.in. Bronderem na pewno nie raz pił, miałby mu w taki sposób wbić nóż w plecy? Poza tym publika nie lubi jak pokonany "ma jakiś problem", jeszcze wyszedłby wygwizdany jak zdarzyło się to wcześniej już 1-2 razy...
@avirant: Raz został wygwizdany po wygranej za widoczne unikanie walki, było to z Karaoglu i ludzie uważali werdykt za wałek. No nie ma sensu - poprzednią odpowiedź dodałem, ponieważ na wczorajszej gali w innej walce Bronder znacznie dłużej czekał z przerwaniem i trochę podburzyło to tutaj atmosferę.
niezla to byla gala Khalidov jak na 45 lat to forma kozak, Pawlak zawsze mial te lokcie, wiec tu duzy blad w gameplanie Mameda, byl zbyt pewny, ze na plecach zrobi co chce, a zostal rozbity, Pawlak nawet raz go nie sprobowal obalic, a w stojce bylo 50/50 czekamy na zwyciesce walki Kuber vs Michalski i mamy kolejna fajna walke, dla Khalidova nie wiem kto ciekawy w tym wieku, ale moze kogos
@Karier: skoro w UFC średnio mu szło to może rozwiązaniem problemu ze znalezieniem człowieka będącego w stanie mu zagrozić, jest wzięcie kogoś, kto po uzyskaniu niezłego rekordu, właśnie zakończył współpracę z tamtą federacją.
Kiedyś idol nastolatek z bujną czupryna, dziś cfel zakolak xD
źródło: Zrzut ekranu 2026-06-06 175551
Pobierz