Mireczki jak ocieplić poddasze? Wełna czy pianka? Mam mało czasu i koszt pianki jest ok, ale dom na szkodach górniczych i boje się ze jak dach popracuje to pianka popęka. Taka pianka zrobią mi sufit w garażu ? #budownictwo #budujzwykopem
Przeczytałem ten artykuł dość dokładnie i najważniejszy jest ten kawałek:
– Jeśli pracownik sam odliczał 50-proc. koszty, których pracodawca nie wykazał w PIT-11, to sam ponosi odpowiedzialność. Inaczej będzie w sytuacji, gdy to pracodawca stosował 50-proc. koszty. W takim przypadku, jeśli fiskus zakwestionuje rozliczenie, pracodawca za odprowadzenie zbyt niskich zaliczek. W konsekwencji będzie musiał dopłacić brakującą kwotę zaliczki – mówi Filip Kotarski.
Z tego wynika, że jeśli ktoś dostawał od pracodawcy PIT-11
Co polecacie Do nowego garażu na podłogę (teraz jest gola wylewka) Impregnat? Farba do betonu? Myślałem o płytkach, ale nie wiem czy to się opłaca, garaż ma 15m2, nie zamierzam tam nic naprawiać, z auta nic nie cieknie. Poza tym pomalować znacznie łatwiej niż kłaść płytki. #budownictwo #beton #garaz #budujzwykopem
@wpiot: płytki w garażu (jeżeli nie zależy ci na estetyce) po uważnym obejrzeniu instrukcji na YT powinieneś bez problemu ułożyć. No i płytki - te tanie nie są zbyt dobre. W tzw. "obiektach przemysłowych" gdzie zazwyczaj tną koszty w garażach stosują impregnat do betonów. Trwałe, łatwe w aplikacji, tylko doczytaj w kartach materiałowych jak aplikować.
Idziesz sobie lasem, a tutaj płyta betonowa z dziurą. Pod płytą zaś niemiecki szyb wentylacyjny kopalni węgla o głębokości 70m! LEON musiał tam wejść :D
To miała być zwykła podróż powrotna samolotem z Rodos do Warszawy. Jednak kiedy Mariusz wszedł na pokład maszyny, okazało się, że Boeingiem 737 leci sam. Obsługa poinformowała mnie, że gdyby nie ja, samolot odleciałby pusty...
@titus1 kolega spotkał sąsiadkę stewardesse i 1,5 h lotu siedział w kabinie pilotów, więc można :) weszliśmy razem na pokład i trochę się zdziwiłem, że już się wzbilismy a on dalej w kiblu:)
Rada Ministrów na posiedzeniu w środę przyjęła projekt nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych przygotowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt zakłada, że operatorzy płatnej telewizji przekażą Poczcie Polskiej zgłoszenia swoich klientów o posiadaniu telewizorów.
@Kangur100 dokładnie to samo chciałem napisać. Wydatki na tvp to naprawdę niewiele w porównaniu z innymi kosztami jak wojsko, policja, sądy, edukacja itp
Radość z zablokowania wszystkich szpiegów na stronie mBanku trwała tylko kilka dni. Dziś okazało się, że wyłączenie ostatniego - hicronPixel.js - powoduje brak możliwości skorzystania z serwisu transakcyjnego. Nie dasz się szpiegować = nie będziesz robił przelewów, inwestował, oglądał historii...
@bozezbozewborze 2fa nie ma jeśli robię przelewy na niewielkie kwoty, do pewnych odbiorców itp. Kolega był w Tajlandii i od razu dostał telefon czy na pewno tam jest, gdy próbował wybrać pieniądze.
Wiele banków ma podawanie części hasła i imho nie odbiega to od żadnych standardów
@bartexpl1: 649 ms w Javie. Algorytm jest gotowy do wykorzystania. Co ciekawe program nie trimuje wejście więc 1,3,7 nie zadziała, ale 1, 3, 7 już tak :)
Na początku 2017 roku zaprezentowano nową wersję największej polskiej bazy genealogicznej Geneteka. Obecnie gromadzi ona blisko 23 miliony rekordów i w całości stworzona jest przez wolontariuszy. Co więcej, nową wersję tej wyszukiwarki zrobił jeden z Wykopowiczów :-)
Coraz więcej medyków wypowiada klauzulę opt-out, która pozwala pracować dłużej od obowiązujących norm. Szefowie szpitali nie mają wyjścia: muszą dać podwyżki albo znaleźć personel.
Ubezpieczyciele czekają na dostęp do bazy mandatów. Pozwoliłoby to na przerzucenie ciężaru podwyżek składek OC na piratów drogowych. Ministerstwo Cyfryzacji już zapewniło, że zakłady ubezpieczeniowe otrzymają...
Na innym filmie widać przód samolotu po wylądowaniu i ewakuację, wygląda na to, ze przy lądowaniu prawe smiglo się rozsypalo. Kilku pasażerów dostało +10 do prędkości :)
Czerpią największą satysfakcję z wykonywanej pracy, są pewni siebie i szczęśliwi. Patrzą optymistycznie w przyszłość i czują się wspierani przez korporacje, które ich zatrudniają. Zarabiają więcej niż pracownicy innych branż. Informatycy są najbardziej zadowoloną grupą zawodową w Europie.
@arti040 jak masz doswiadczenie to na pewno pensja Ci nie spadnie, ja po przejściu z full stack ma backend w javie dostałem +40% podwyżki przy zmianie pracy, teraz mam "profesjonalnego" 6lat exp. Grunt to doświadczenie w rozmowach i mówienie tego co chce usłyszeć rekruter.
Posiadacze książeczek oszczędnościowych PKO BP, którzy od 10 lat nie złożyli żadnej dyspozycji wpłaty lub wypłaty, dostali właśnie pisma przypominające o zaległych oszczędnościach. Jeśli nie zgłoszą się po pieniądze, bank przekaże je na rachunek gminy.
Takie produkty to mega obciążenie dla banku, jest problem ogarnąć wszystkie takie starocie i nie ważne ile pieniędzy tam jest. W miarę mlodych bankach jest problem coś zmienić w systemach it, a co dopiero w takim PKO
Sprzedawca będzie musiał informować konsumenta o jakości i sortymencie sprzedawanego węgla, a do obrotu nie będzie można wprowadzać tzw. niesortu oraz węgla niespełniającego norm jakościowych - to zakłada nowy projekt Ministerstwa Energii. Ma on m.in. przyczynić się do lepszej jakości...
@Nemrod: Kopalnie znam tylko z opowieści ojca i teścia jednak jak słyszałem o jeżdżeniu i sraniu na taśmociągi to myślałem, że nic mnie nie zaskoczy, a jednak :)
Mirki i Mirabelki! Mam do rozlosowania 10 modułów dopuszkowych dzięki, którym można rozbudować standardowy włącznik światła o funkcję sterowania smartfonem. Wystarczy zamontować moduł w głębokiej puszcze podtynkowej tuż za włącznikiem światła i już można włączyć lub wyłączyć oświetlenie...
Nie jesteś podatnikiem USA? Nic nie szkodzi. Tylko do 1 grudnia 2016 r. jest czas na złożenie oświadczenia FATCA. Jeśli tego nie zrobisz, to instytucje finansowe MUSZĄ zablokować Twoje konto. Oto dokładna instrukcja jak poradzić z tym sobie w siedmiu bankach - krok po kroku.
@Kubszon najbardziej konkretna wypowiedź. Fatca karze banki, a bank juz sam sie stara by nie dostac kary. Jeśli dobrze pamiętam/rozumiem to klienci polskich banków w których nie ma możliwości operacji w dolarach nie podlegają pod fatca.