Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko140
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
windforce

windforce

Dołączył 16 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 28887
  • Znaleziska 19881
  • Mikroblog 9006
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 51
wrobel28
wrobel28
15.09.2022, 08:01:32
  • 1091
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

windforce
windforce 15.09.2022, 19:44:11
  • 1
@wrobel28: Polecam mocno książkę w temacie: Wysadzić Rosję, Jurij Felsztinski, Aleksandr Walterowicz Litwinienko (ten co go otruli polonem).
  • Odpowiedz

1422

To może być SKANDAL! Fundacja o. Rydzyka zrzuca solankę do Wisły w Toruniu?

To może być SKANDAL! Fundacja o. Rydzyka zrzuca solankę do Wisły w Toruniu?

W Toruniu natrafiono na solankę o dużym zasoleniu (ok.150 g/l) i niskiej temperaturze (64 st. C). Co z jednej strony powoduje konieczność podgrzania wody do celów ciepłowniczych oraz problemy z zatłaczaniem wody z powrotem do złoża.

szef_foliarzy
z
ddtorun.pl
dodany: 09.09.2022, 04:56:15
  • 94
  • #
    polska
  • #
    torun
  • #
    ekologia
windforce
windforce 09.09.2022, 06:43:28
  • 7
Sporo znaków zapytania w artykule, pisany typowo pod kliknięcia.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

981

Kuratorium oświaty ukryło liczbę ofert pracy... zmieniając kolor czcionki

Pokaż treści 18+

Kuratorium oświaty ukryło liczbę ofert pracy... zmieniając kolor czcionki

Tylko na Mazowszu brakuje ponad 3,8 tys. nauczycieli. Nikt nie chce pracować za mniejsze pieniądze, niż magazynierzy czy kasjerzy. W odpowiedzi na to... kuratorium zmieniło czcionkę napisu informującego o liczbie ogłoszeń na stronie na białą. I nie widać już, ile jest wakatów ;)

maxicololo
z
mycompanypolska.pl
dodany: 26.08.2022, 08:50:52
  • 151
  • #
    polska
  • #
    bekazpisu
  • #
    heheszki
  • #
    programista15k
  • #
    it
  • #
    frontend
windforce
windforce 26.08.2022, 12:11:13
  • 0
Artykuł niedostępny aktualnie. Pytanie: czy kuratorium ukryło, czy to bug, który był zawsze.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

windforce
windforce 17.08.2022, 20:30:34
  • 1
Łapcie i dzielcie się korzystający z #facebook, bo widzę, że temat znowu się pojawia. Aktualizowany pakiet filtrów do uBlocka na sponsorowany szit. Jak znowu coś się zacznie pojawiać, to dosyć szybko pojawia się aktualizacja. Jest też google, twitter, reddit... Korzystam od prawie dwóch lat i inna jakość.
https://pl.reddit.com/r/uBlockOrigin/wiki/solutions#wiki_sponsored
#adblock #ublock
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

505

Wszyscy neonatolodzy złożyli wypowiedzenia

Wszyscy neonatolodzy złożyli wypowiedzenia

Specjaliści z dwóch klinik neonatologii w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu złożyli wypowiedzenia – to oznacza, że jeśli dyrekcja placówki nie porozumie się z pracownikami, lekarze będą pracować jedynie do 30 września.

wykopowicz19870808
z
termedia.pl
dodany: 14.07.2022, 20:24:00
  • 287
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
windforce
windforce 15.07.2022, 11:53:31
  • 9
To są absurdalne stawki wymuszane przez specjalizacje z małą ilością lekarzy. Przykładowo - anestezjolodzy dziecięcy w Warszawie zarabiają od ok. 40k netto miesięcznie przy 200 godzinach. Dlaczego? Bo mogą. Idą do dyrekcji, składają wypowiedzenie albo wyższa stawka. Nie ma kto ich zastąpić, więc dyrekcja nie ma wyjścia. Z jednej strony ok, bo takie są prawa rynku, jest ich mało, ważny zawód, z drugiej - gdzie się kończy rozsądek i etyka, a gdzie
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

windforce
windforce 15.07.2022, 14:43:01
  • 1
@PiesLat2230: Ale ja im życzę jak najlepiej, niech zarabiają ile trzeba, bo to są ważne zawody, megaodpowiedzialne, etc. etc. Tylko w pewnym momencie zaczyna się moim zdaniem robić problem, gdzie jest ten sufit. Zasadniczo zawsze chcesz zarabiać więcej i więcej i drogą szantażu - który jak widać działa dotąd - można zarabiać i 100k. W związku z tym proste pytanie - ile to jest uczciwa stawka adekwatna do rzeczywistości? Kiedy
g.....s
g.....s
konto usunięte 05.07.2022, 07:42:16
  • 616
Jak to jest że jak fryzer bierze 100zl za cięcie, elekteyk 150zl za gniazdko, korepetytor 150zl za godzine języka a dj 300zl za godzine na weselu to wszystko ok i "pracuje to ma bo jest fachowiec, uczyl sie to ma" a jak lekarz chce 150zl za konsultacje, godzine pracy na oddziale albo 500zl za badanie sprzętem za 150tys to jest AFERA bo ZLODZIEJE PAZERNI!1!1!@!!

Praca umyslowa jest mniej warta czy o co
  • 150
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

windforce
windforce 05.07.2022, 18:56:50
  • 0
@gracilis: standardowa wizyta lekarska prywatna w kilkunastu przypadkach u mnie: aha, to zapraszam za 2 dni do szpitala do mnie na oddzial. 10 minut, 350 zł, dziękuję do widzenia. Sytuacja bez wyjścia, człowiek zaciska żeby i płaci, w duszy pomstując na Pana profesora z nalepka "protest medyków" na biurku.
  • Odpowiedz

498

Szpitalny sprzęt warty miliony nie działał, bo szczur przegryzł kable...

Szpitalny sprzęt warty miliony nie działał, bo szczur przegryzł kable...

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku przez pięć miesięcy nie używano zainstalowanego angiografu – okablowanie urządzenia było poważnie uszkodzone przez szczury. Koszt naprawy to 0,98 mln zł.

wykopowicz19870808
z
termedia.pl
dodany: 31.05.2022, 10:14:59
  • 89
  • #
    polska
windforce
windforce 01.06.2022, 10:50:35
  • 2
@bialegomisa: Tylko z tymi monitorami to nie taka prosta sprawa. Monitor medyczny (zresztą nie tylko) musi być z reguły zgodny ze standardem DICOM, ma przeprowadzoną kalibrację, wszystko ma być absolutnie idealnie wyświetlane, żadnego przekłamania kolorów itd. - nikt nie chciałby mieć przeoczonego problemu, bo wynik tomografii u diagnosty był niewyraźny. To oczywiście generuje koszty w górę, a dodając jeszcze dodatkowy narzut "bo medyczny", powstaje zupełny kosmos za teoretycznie taki sam

792

Jak INPOST rozwalił nowy rower i nie chce ponieść odpowiedzialności

Jak INPOST rozwalił nowy rower i nie chce ponieść odpowiedzialności

Witajcie, może Was także zainteresuje, jak należycie wykonuje usługi firma kurierska INPOST na moim przykładzie. Oraz jak ponosi odpowiedzialność za całkowite zniszczenie nowego urządzenia w dostawie.  Zamówiłem nowy rower magnetyczny. Kurier dostarczający paczkę położył mi ją pod drzwiami i...

konto usunięte
z
wykop.pl
dodany: 17.05.2022, 10:51:21
  • 272
  • #
    polska
  • #
    inpost
  • #
    kurier
windforce
windforce 17.05.2022, 12:43:12
  • 4
@Massad: Pytanie, kiedy jest to "wydanie". Kurierzy ostatnio nagminnie stawiają paczkę przed drzwiami, człowiek często nawet nie wie, że paczka już jest. Ktoś się orientuje, jak wygląda np. reklamacja w takiej sytuacji?

437

Upadek rosyjskiej floty lotniskowców.

Upadek rosyjskiej floty lotniskowców.

Z perspektywy lat widać, że w matuszce raSSiji nadal stabilnie ( ͡º ͜ʖ͡º)

konto usunięte
z
youtube.com
dodany: 08.05.2022, 08:07:00
  • 46
  • #
    zainteresowania
  • #
    historia
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    zimnawojna
  • #
    gruparatowaniapoziomu
windforce
windforce 08.05.2022, 16:42:54
  • 6
@farmer111: Można gdzieś poczytać o tym remoncie?
windforce
windforce 08.05.2022, 19:45:49
  • 4
zabrakło prądu (...) i dok poszedł na dno razem z Kuzniecowem


@xniorvox: Teraz to srogo prychłem i muszę wyczyścić monitor. Dzięki za konkret.

407

Największa znana czarna dziura w porównaniu do naszego Układu Słonecznego o_O

Największa znana czarna dziura w porównaniu do naszego Układu Słonecznego o_O

Ryje beret...

konto usunięte
z
kwejk.pl
dodany: 28.04.2022, 19:32:10
  • 142
  • #
    nauka
  • #
    ciekawostki
  • #
    wszechswiat
  • #
    wiat
  • #
    czarnadziura
windforce
windforce 29.04.2022, 12:17:24
  • 2
@muminmleche: Tak, ale w ten sposób też określa się centralną czarną dziurę, za wiki:

W centrum galaktyki zawierającej S5 0014+81 znajduje się supermasywna czarna dziura, która prawdopodobnie jest odpowiedzialna za intensywną aktywność obiektu. W roku 2009 zespół astronomów za pomocą satelity Swift wykorzystał jasność S5 0014+81 w celu pomiaru masy czarnej dziury w centrum. Według ich obliczeń, czarna dziura w S5 0014+81 jest 10 000 razy bardziej masywna niż czarna

2049

Kolejny pożar w rosyjskiej bazie wojskowej. Ussuryjsk - Rosja.

Pokaż treści 18+

Kolejny pożar w rosyjskiej bazie wojskowej. Ussuryjsk - Rosja.

Ogromna baza wojskowa eksplodowała i płonie w Ussuryjsku.

Bryzoll
z
twitter.com
dodany: 26.04.2022, 09:18:54
  • 176
  • #
    swiat
  • #
    rosja
  • #
    pozar
  • #
    wojna
  • #
    bazawojskowa
windforce
windforce 26.04.2022, 10:29:14
  • 2
Taką eksplodującą bazę można postawić sobie na każdym rogu z eksplodujących części dostępnych w każdym sklepie.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

359

Zabił Bin Ladena. Putina określa jednym słowem

Pokaż treści 18+

Zabił Bin Ladena. Putina określa jednym słowem

Rob O'Neill uważa, że władze USA marnują czas i zasoby, a amerykańska armia stała się obiektem kpin Rosji i Chin. Były komandos wskazał, że zamiast dążyć do odwiedzenia Władimira Putina od dalszej agresji na sąsiedni kraj.

51431e5c08c95238
z
o2.pl
dodany: 13.03.2022, 18:23:20
  • 74
  • #
    swiat
  • #
    usa
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    wojna
windforce
windforce 14.03.2022, 08:10:29
  • 5
@gunsiarz: Już kilku się do tego przyznało, każdy wydał książkę i każdy pociągnął za spust :)

1720

Adobe uderza w Rosję. To koniec Photoshopa i innych programów

Ten cios zdecydowanie zaboli rosyjskich trolli, którzy do tworzenia fake newsów używają m.in. Adobe Photoshopa czy innych programów amerykańskiego giganta. Creative Cloud przestaje działać na terenie Federacji Rosyjskiej.

Wyjebolit
z
google.com
dodany: 09.03.2022, 07:39:06
  • 147
  • #
    swiat
  • #
    ukraina
windforce
windforce 09.03.2022, 08:46:46
  • 3
Taa dla rosyjskich trolli. To sobie z torrentów pobiorą. Prędzej dla firm, gdzie raczej nie bardzo można używać piratów, chyba że zalegalizują, bo takie plotki krążą.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

752

Mokry sen amerykańskiego pilota A-10 Thunderbolt II: Rosyjski konwój pod Kijowem

Pokaż treści 18+

Mokry sen amerykańskiego pilota A-10 Thunderbolt II: Rosyjski konwój pod Kijowem

Nagranie z powietrza pokazujące rosyjski konwój, który utknął w 64 kilometrowym korku pod Kijowem. Gdyby Rosjanie walczyli z Amerykanami, to tą wojnę przegraliby po 5 dniach.

trumnaiurna
z
bbc.com
dodany: 07.03.2022, 14:10:03
  • 129
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    polska
windforce
windforce 07.03.2022, 16:05:52
  • 13
Eh, a Ukraińcy nie mogą jakiegoś A-10 znaleźć? Na polu czy coś... W każdym większym sklepie bywa.
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

windforce
windforce 07.03.2022, 16:09:37
  • 3
@mabb: Nie wątpię, że w sklepie byłby też jakiś choćby jeden F16. No ew. pięć.

998

Bayer dalej handluje z rosyjskim agresorem! Bayer jako część IG Farben...

Pokaż treści 18+

Bayer dalej handluje z rosyjskim agresorem! Bayer jako część IG Farben...

Gdy do samej Polski przybywa codziennie 100 tys. kobiet, dzieci i małych niemowląt, ludzie, w tym dzieci giną na ulicach, a w ciągu 10 dni do Polski uciekło

andrzej-paczkowski
z
dobryruch.co.uk
dodany: 07.03.2022, 14:13:53
  • 49
  • #
    polska
  • #
    europa
  • #
    swiat
  • #
    ekonomia
  • #
    ukraina
  • #
    biznes
windforce
windforce 07.03.2022, 16:08:42
  • 3
Odnośnie bayera i generalnie firm farmaceutycznych, bo tez chyba Novartis się przewijał - o ile niech wszystko co może się wycofuje, to przyznam, że to hmmm... No nie wiem. Tu bym mógł trochę podyskutować, bo to jednak jakaś podstawowa humanitarna potrzeba.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

485

Tajna rosyjska technika wojenna

Pokaż treści 18+

Tajna rosyjska technika wojenna

Niech mi ktoś wytłumaczy w jaki sposób takie pacany mogły terroryzować miliony ludzi przez tyle lat? Król jest nagi.

scotvil
z
twitter.com
dodany: 02.03.2022, 20:58:14
  • 205
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    wojna
windforce
windforce 02.03.2022, 23:24:10
  • 19
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

79

Cejrowski o inwazji Rosji na Ukrainę: Putin niespecjalnie miał wyjście

Pokaż treści 18+

Cejrowski o inwazji Rosji na Ukrainę: Putin niespecjalnie miał wyjście

Takie tam pierdololo od cieśli z Arizony.

poczetszurowpolskich
z
twitter.com
dodany: 02.03.2022, 08:39:21
  • 46
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    putin
  • #
    onucawatch
windforce
windforce 02.03.2022, 10:38:09
  • 1
Zdanie wyrwane z kontekstu, 99% wykopków wykopie na podstawie clickbaitowego tytułu.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

514

Nadreprezentacja zaszczepionych wśród chorych na Covid-19

Nadreprezentacja zaszczepionych wśród chorych na Covid-19

Wykres na bazie danych z Ministerstwa Zdrowia.

uzior
z
twitter.com
dodany: 16.02.2022, 21:56:58
  • 192
  • #
    polska
  • #
    covid19stats
  • #
    koronawirus
  • #
    covid19
  • #
    szczepienia
  • #
    zdrowie
windforce
windforce 17.02.2022, 08:39:42
  • -1
Google: paradoks wyszczepialności
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1031

Jak poradzić sobie z ciężką chorobą dziecka bez żebrania

Na przykładzie mojej rodziny. Piniondze to nie fszystko ale bez pinendzy to

Niech_moc_bedzie_z_toba
z
wykop.pl
dodany: 13.02.2022, 11:01:19
  • 131
  • #
    zdrowie
  • #
    finanse
windforce
windforce 14.02.2022, 10:02:28
  • 57
@Jurigag: Absurd polskiego systemu wsparcia. Jeśli chcesz dostawać zasiłek, nie możesz pracować. Nawet jak dziecko siedzi w przedszkolu, a Ty w domu i się nudzisz, to nie. Bo zabiorą zasiłek.
windforce
windforce 14.02.2022, 10:07:41
  • 1
@Niech_moc_bedzie_z_toba Odnośnie leczenia za granicą: w punkt. Znajomy ze szpitala dziecięcego I referencyjności sypie takimi historiami z rękawa. Za granicą dają nadzieję, rodzina zapożycza się, cała Polska zbiera. Dzieciaka operują, bo czemu nie, wraca do Polski, umiera po miesiącu. Bo już nie zapewniają dalszej opieki, bo operacja średnio wyszła, bo nie przyniosła efektów, bo coś poszło nie tak. Albo problem szybko wraca. A dodatkowo okazuje się, że w tej zaściankowej Polsce
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 18
  • Strona 8 z 18
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 29.07.2017

    Komentator
  • Rocznica
    od 22.01.2026

    Rocznica
  • Pozytywnie Zakręcony
    od 17.09.2018

    Pozytywnie Zakręcony
  • Honorowy Wampir
    od 01.03.2021

    Honorowy Wampir

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking