W Toruniu natrafiono na solankę o dużym zasoleniu (ok.150 g/l) i niskiej temperaturze (64 st. C). Co z jednej strony powoduje konieczność podgrzania wody do celów ciepłowniczych oraz problemy z zatłaczaniem wody z powrotem do złoża.
Tylko na Mazowszu brakuje ponad 3,8 tys. nauczycieli. Nikt nie chce pracować za mniejsze pieniądze, niż magazynierzy czy kasjerzy. W odpowiedzi na to... kuratorium zmieniło czcionkę napisu informującego o liczbie ogłoszeń na stronie na białą. I nie widać już, ile jest wakatów ;)
Łapcie i dzielcie się korzystający z #facebook, bo widzę, że temat znowu się pojawia. Aktualizowany pakiet filtrów do uBlocka na sponsorowany szit. Jak znowu coś się zacznie pojawiać, to dosyć szybko pojawia się aktualizacja. Jest też google, twitter, reddit... Korzystam od prawie dwóch lat i inna jakość. https://pl.reddit.com/r/uBlockOrigin/wiki/solutions#wiki_sponsored #adblock #ublock
Specjaliści z dwóch klinik neonatologii w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu złożyli wypowiedzenia – to oznacza, że jeśli dyrekcja placówki nie porozumie się z pracownikami, lekarze będą pracować jedynie do 30 września.
To są absurdalne stawki wymuszane przez specjalizacje z małą ilością lekarzy. Przykładowo - anestezjolodzy dziecięcy w Warszawie zarabiają od ok. 40k netto miesięcznie przy 200 godzinach. Dlaczego? Bo mogą. Idą do dyrekcji, składają wypowiedzenie albo wyższa stawka. Nie ma kto ich zastąpić, więc dyrekcja nie ma wyjścia. Z jednej strony ok, bo takie są prawa rynku, jest ich mało, ważny zawód, z drugiej - gdzie się kończy rozsądek i etyka, a gdzie
@PiesLat2230: Ale ja im życzę jak najlepiej, niech zarabiają ile trzeba, bo to są ważne zawody, megaodpowiedzialne, etc. etc. Tylko w pewnym momencie zaczyna się moim zdaniem robić problem, gdzie jest ten sufit. Zasadniczo zawsze chcesz zarabiać więcej i więcej i drogą szantażu - który jak widać działa dotąd - można zarabiać i 100k. W związku z tym proste pytanie - ile to jest uczciwa stawka adekwatna do rzeczywistości? Kiedy
Jak to jest że jak fryzer bierze 100zl za cięcie, elekteyk 150zl za gniazdko, korepetytor 150zl za godzine języka a dj 300zl za godzine na weselu to wszystko ok i "pracuje to ma bo jest fachowiec, uczyl sie to ma" a jak lekarz chce 150zl za konsultacje, godzine pracy na oddziale albo 500zl za badanie sprzętem za 150tys to jest AFERA bo ZLODZIEJE PAZERNI!1!1!@!!
@gracilis: standardowa wizyta lekarska prywatna w kilkunastu przypadkach u mnie: aha, to zapraszam za 2 dni do szpitala do mnie na oddzial. 10 minut, 350 zł, dziękuję do widzenia. Sytuacja bez wyjścia, człowiek zaciska żeby i płaci, w duszy pomstując na Pana profesora z nalepka "protest medyków" na biurku.
W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku przez pięć miesięcy nie używano zainstalowanego angiografu – okablowanie urządzenia było poważnie uszkodzone przez szczury. Koszt naprawy to 0,98 mln zł.
@bialegomisa: Tylko z tymi monitorami to nie taka prosta sprawa. Monitor medyczny (zresztą nie tylko) musi być z reguły zgodny ze standardem DICOM, ma przeprowadzoną kalibrację, wszystko ma być absolutnie idealnie wyświetlane, żadnego przekłamania kolorów itd. - nikt nie chciałby mieć przeoczonego problemu, bo wynik tomografii u diagnosty był niewyraźny. To oczywiście generuje koszty w górę, a dodając jeszcze dodatkowy narzut "bo medyczny", powstaje zupełny kosmos za teoretycznie taki sam
Witajcie, może Was także zainteresuje, jak należycie wykonuje usługi firma kurierska INPOST na moim przykładzie. Oraz jak ponosi odpowiedzialność za całkowite zniszczenie nowego urządzenia w dostawie. Zamówiłem nowy rower magnetyczny. Kurier dostarczający paczkę położył mi ją pod drzwiami i...
@Massad: Pytanie, kiedy jest to "wydanie". Kurierzy ostatnio nagminnie stawiają paczkę przed drzwiami, człowiek często nawet nie wie, że paczka już jest. Ktoś się orientuje, jak wygląda np. reklamacja w takiej sytuacji?
@muminmleche: Tak, ale w ten sposób też określa się centralną czarną dziurę, za wiki:
W centrum galaktyki zawierającej S5 0014+81 znajduje się supermasywna czarna dziura, która prawdopodobnie jest odpowiedzialna za intensywną aktywność obiektu. W roku 2009 zespół astronomów za pomocą satelity Swift wykorzystał jasność S5 0014+81 w celu pomiaru masy czarnej dziury w centrum. Według ich obliczeń, czarna dziura w S5 0014+81 jest 10 000 razy bardziej masywna niż czarna
Rob O'Neill uważa, że władze USA marnują czas i zasoby, a amerykańska armia stała się obiektem kpin Rosji i Chin. Były komandos wskazał, że zamiast dążyć do odwiedzenia Władimira Putina od dalszej agresji na sąsiedni kraj.
Ten cios zdecydowanie zaboli rosyjskich trolli, którzy do tworzenia fake newsów używają m.in. Adobe Photoshopa czy innych programów amerykańskiego giganta. Creative Cloud przestaje działać na terenie Federacji Rosyjskiej.
Taa dla rosyjskich trolli. To sobie z torrentów pobiorą. Prędzej dla firm, gdzie raczej nie bardzo można używać piratów, chyba że zalegalizują, bo takie plotki krążą.
Nagranie z powietrza pokazujące rosyjski konwój, który utknął w 64 kilometrowym korku pod Kijowem. Gdyby Rosjanie walczyli z Amerykanami, to tą wojnę przegraliby po 5 dniach.
Gdy do samej Polski przybywa codziennie 100 tys. kobiet, dzieci i małych niemowląt, ludzie, w tym dzieci giną na ulicach, a w ciągu 10 dni do Polski uciekło
Odnośnie bayera i generalnie firm farmaceutycznych, bo tez chyba Novartis się przewijał - o ile niech wszystko co może się wycofuje, to przyznam, że to hmmm... No nie wiem. Tu bym mógł trochę podyskutować, bo to jednak jakaś podstawowa humanitarna potrzeba.
@Jurigag: Absurd polskiego systemu wsparcia. Jeśli chcesz dostawać zasiłek, nie możesz pracować. Nawet jak dziecko siedzi w przedszkolu, a Ty w domu i się nudzisz, to nie. Bo zabiorą zasiłek.
@Niech_moc_bedzie_z_toba Odnośnie leczenia za granicą: w punkt. Znajomy ze szpitala dziecięcego I referencyjności sypie takimi historiami z rękawa. Za granicą dają nadzieję, rodzina zapożycza się, cała Polska zbiera. Dzieciaka operują, bo czemu nie, wraca do Polski, umiera po miesiącu. Bo już nie zapewniają dalszej opieki, bo operacja średnio wyszła, bo nie przyniosła efektów, bo coś poszło nie tak. Albo problem szybko wraca. A dodatkowo okazuje się, że w tej zaściankowej Polsce