@okoboji: nie wiem skąd on wziął te stawki. Polska jest w gorszej strefie, czyli kiepskiej i średnie stawki za milion wyswietleń oscylują w granicach 8-10k, wiadomo czym więcej fanów z krajów 1 strefy jak USA czy GB, to dużo większe zarobki
@zar0x: łowiłem sporo na Odrze, ale w lubuskim i najlepszy okres to październik - listopad po ciemku, ale ogólnie sandacze gdy zaczyna robić się ciemno lepiej żerują, zwłaszcza bliżej brzegu
Żeby połowić spinning catch/release na jeziorach(Mazury) trzeba karte wędkarska?
Trudny ten egzamin? Czy odwalają się że nie znasz na pamięć limitu i wymiarow ryby której nigdy nie zobaczysz na oczy i nie zjesz ( ͡°͜ʖ͡°) #wedkarstwo
O bugu z Gomezem wielu słyszało, ale jak nie chcecie go bic, wystarczy zrobić mistrza kradzieży kieszonkowej, okraść go jak idzie spać i pozniej wziąć ze skrzyni zbroje, do tego wypada z niego podczas kradzieży klucz do wszystkich drzwi
@tiimi: Czyli serio zwykły złodziej mógł lorowo okraść Gomeza z najlepszej zbroi w grze xD. Zresztą później z tą zbroją jest jeszcze lepiej, występuje wielkie liczenie magicznych zbroi xD
Lockpicking najlepiej nauczyć się u rączki, zrobić mistrza i ta inwestycja szybko się zwróci, jak ktoś idzie w zręczność to douczyć się kradzieży kieszonkowej, do tego ściąganie skór i trofeów, dzięki temu kasa szybciej wleci
Witam, móglibyscie mi doradzić w jednej kwestii? Mam wędkę o ciężarze wyrzutu do 20g, no i używam gum 5-12 cm z główkami jigowymi 5,7 g. Daleko te przynęty nie latają i czy mogę użyć po prostu cięższej główki np 15g i będą one dalej latać? Co z pracą przynęty? Łowię na jeziorku tak do 4m, ale kwestia jest właśnie tej odległości rzutu
@dzjekop: jeżeli chcesz żeby latały dalej to albo cieńsza żyłka, albo plecionka i kołowortek ze szpula long cast. Za ciężki główki, przy tak delikatnym wyrzucie, to męczarnia przy prowadzeniu, a dodatkowo możesz uszkodzić wędkę. Wagę główek dobierasz odpowiednio do głębokości i sposobu w jaki chcesz prowadzić. Czy łowić z opadu, czy jigować przy dnie, czy łowić w pół wody, masa zmiennych.
@dzjekop: a masz podkład pod tą plecionką, jeżeli nie to jest słabo i to też jeden z powodow, twój kołoworotek ma pojemność żyłki: 125 m / 0,25 mm, czyli 0,14 żyłki wejdzie prawie 400m, zaś plecionki w zależności ilu splotowej też grubo ponad 300m, a Ty piszesz że masz 150m plecionki, więc jeżeli nie masz podkładu, to rzuty są krótsze
@dzjekop: to kijek dobry na łódkę, albo małe rzeczki, na dłuższe rzuty 2,7+, to tak jak łowisz na methodę, do 40m wystarczy 3,3m, ale jak już chcesz osiągnąć 80-100m to kijki 3,9-4,2m
@dzjekop: kij z odpowiednim wyrzutem najlepiej 2,7 do tego technika też jest bardzo ważna, po wykonaniu kilkudziesieciu tysiecy rzutu, rzucanie idealnie tam gdzie się chce jest dużo łatwiejsze
@sirgorn: możliwe, że to jest zautomatyzowane w sieci, bo jeżeli chodzi np o markety typu auchan, carrefour itd, nie wiem jak teraz, ale jeszcze kilka lat temu każdy market wysyłał pracownika ze skanerem do konkurencji, żeby później porównywać ceny, co najlepsze markety miał obopólną zgodę na skanowanie cen, tak żeby być na bieżąco z ofertą konkurencji.
Łowie od miesiąca i strasznie drażni mnie to, że nie da sie przebić przez marketingowe bagno jak sie chce znalezc dobrą przynęte. Mam wrazenie, ze polowa tych ludzi łapie szczupaka na blache, a potem wsadzaja mu do ryja jakąś 25cm gume, zeby nawiazac wspolprace z firmą. Wiekszosc doswiadczonych ludzi bez wspolprac powie, ze zyciowke zlapali na blache, albo gume max 12cm A zaraz na yt trafi mi sie jakis pajac co bedzie
@crystalmethh: ja 25 lat temu praktycznie wszędzie łowiłem szczupaki na kopyta, rippery 5-7cm relaxa mannsa, wirówki 2-3 przy takiej wielkości prawie bez różnic (małe rozmiary to tylko mepps) jakieś twistery i to starczyło, ważne było prowadzenie, miejscowka, a nie przynęta
Siema. Mój stary jest fanatykiem wędkarstwa. No może nie fanatykiem ale lubi. Jakieś tam szczupaki i takie tam. Kończy w tym roku 70 i pomyślałem żeby mu sprezentować jakiś taki mega trip związany z łowieniem. Gdzieś tam w świecie mają takie wyprawy, kutrem, łowienie tuńczyków czy innych rekinów. Czy u nas na morzu są gdzieś takiego typu atrakcje żeby pojechać, popłynąć, połowić coś
Proszę wybaczyć, ale naprawdę nie wiem jak, to raz, a dwa - w dzień nie mam jak wrzucać wpisów, więc taguję teraz . Wysiorbaliśmy to pogłębiarką milę w morze okoo Pogorzelicy. Ktoś wie co to może być? Metal dość plastyczny, nieskorodowany. W komentarzach dorzucam kolejne fotki.
Audycja przeznaczona dla osób powyżej 16. roku życia. Po latach zdecydowała się opowiedzieć co przeżyła. Dominika Barabas, piosenkarka w 2017 roku wstąpiła do Stowarzyszenia Autorów ZAIKS. Po jakimś czasie zaczęła dostawać propozycje od Miłosza Bembinowa, prezesa ZAIKS. Propozycje - jak twierdzi- se
@crystalmethh: przede wszystkim trzeba poznać zwyczaje ryb na danym łowisku, a przede wszystkim łowisko, na pewno najłatwiej złowić coś na dużej nizinnej rzece, aniżeli w małych rzekach czy jeziorach
Cześć jakie macie swoje ulubione przynęty do method feeder na PZW? I na jakie pory roku je stosujecie? U mnie często zaskakuje ringers pellet wafters, czytałem też opinie, że ringers czekolada z pomarańczą jest łowny ale nigdy nie miałem na to dobrych wyników ¯\(ツ)/¯ chyba, że do takiej przynęty trzeba stosować konkretny pellet? #wedkarstwo #ryby
@Polnischefuhrer: marka solbaits, naprawdę robią świetną robotę, do tego maros skisłe masło, maros kukurydza, ringers duo mi na leszcze czasami robi robotę, ale z kolei na karpie salmon duo solbaits, ringers pomarancza to głownie komercja. Jeżeli chodzi o pory roku to zimna woda bardziej śmierdziuchy, ciepła woda słodkie zapachy. Jeżeli chodzi o zanęty to wiosna czarne, ciemne, jak juz ciepla woda to braz i zielen.
@Polnischefuhrer: sprawdzały mi się jako dodatek do zanęty, gdy łowiłem na spławik, jak nie miałem jak kupić ochotki czy jokersa, pod methode średnio, może na przełowionych komercjach się sprawdza jako coś nowego, albo na niektórych łowiskach. Jeżeli obławiasz ciągle powiedzmy 2-3 łowiska, to jak najbardziej warto kombinować, bo możesz świetnie trafić. Jeżeli więcej łowisk to szkoda czasu. No i jeszcze jedna podpowiedź. Czym zimniejsza woda, tym więcej zanęty, czym cieplejsza
@OrzechowyDzem: wiesz marka często za sobą niesie jakość, testowałem esca, osmo i inne polskie, tak naprawdę jak chcesz taniej i nie chcesz przepłacać to aller i coppens, a jeżeli najważniejsza jakość to ringers i solbaits
@Polnischefuhrer: akurat oceniałem to pod względem testów na rybnej wodzie, gdzie na dwóch podajnikach różne pellety, chciałem wyselekcjonować i takie zestawienie mi wyszło, na wszystkie łowiłem, ale w tych najlepszych co wymieniłem to różnica była znaczna, co później w pewnym stopniu przełożyło się na wyniki zawodów.
@OrzechowyDzem: u mnie tylko bagnet, bo używam miększych waftersów, jeżeli chodzi o waftersy to głównie solbaits, maros, ringers, jeżeli chodzi o zanęty to sonubaits mmm i solbaitsa wszystkie
@qciek: każdy lubi coś innego, tak samo jak z jedzeniem, nie ma sensu narzucać komuś swojego zdania. Gdybyśmy nie byli tak bardzo różnorodni, to świat byłby nudny :) Od ponad 20 lat grywam w Gothica, Elexa, Risen, Elder Skrolls i bardziej mi te gry pasują niż WOW, na którego sporo godzin poszło. Fenomenem Gothica z pewnością jest to, że ponad 20 lat temu, ciężko było o podobne gry i niektórzy
#lekarz #lekarz100k #medycyna #lekarski #afera #polska #konowalposting
#ksiazulo #polskiyoutube
źródło: Zrzut ekranu 2026-06-20 o 07.05.49
Pobierz